امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی هر روز راهی جدید برای ساده‌تر شدن کارهای کشف می‌شود. با ورود انواع مختلف جت پرینترهای دستی و صنعتی که مشابه چاپگرها عمل می‌کنند، انواع کارهای مربوط به چاپ لوگو بر روی بسته‌بندی‌ها ساده‌تر شده است.
این محصولات امکاناتی مشابه چاپگرها دارند و در مکان‌هایی استفاده می‌شوند که امکان کار با ورژن های ثابت آن‌ها وجود نداشته باشد. جت پرینترهای صنعتی دستی ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند و کار کردن با آن‌ها نیز بسیار ساده است.
در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها خواهیم پرداخت.

جت پرینتر چیست؟

یش از هر چیزی در ابتدا لازم است با جت پرینتر آشنا شوید و بدانید که چه کاری انجام می‌دهد. اکثر کارخانه‌ها، کارگاه‌ها و به طور کلی مکان‌های تولیدی، از دستگاه جت پرینتر استفاده می‌کنند. هر محصولی که به تولید می‌رسد نیازمند این است که اطلاعاتی از قبیل قیمت مصرف‌کننده، بارکد، تاریخ تولید، تاریخ انقضا، آرم و لوگو و شماره سری محصول بر روی آن درج شود.
این کار توسط دستگاهی چاپگر صنعتی به نام جت پرینتر صورت می‌گیرد.
تولیدکنندگان از این دستگاه برای جلوگیری از کپی و یا تقلبی بودن محصول استفاده می‌کنند. به طور مثال با استفاده از جوهرهای UV جت پرینتر، عبارت‌های نامرئی را بر روی محصولات درج می‌کنند که این کار سبب جلوگیری از تقلبی بودن محصول می‌گردد.

بیشتر بخوانید: معرفی جت پرینتر و انواع آن

کاربرد جت پرینتر

مشتری پیش از خرید محصولاتی مانند مواد غذایی و انواع نوشیدنی، ابتدا به تاریخ تولید و انقضاء آن توجه می کند. پس یکی از لازمه‌های مهم و ضروری محصولات غذایی، چاپ و درج تاریخ بر روی آن‌ها است. این کار به دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی نیاز دارد.
از طرفی ممکن است برای دسته دیگری از محصولات، درج لوگو و آرم ضرورت داشته باشد.
به طور کلی استفاده از دستگاه جت پرینتر در تمام صنایع کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد، صنایعی همانند بسته‌بندی هرگونه محصول، صنایع آرایشی، بطری‌های فلزی و پلاستیکی و دیگر محصولات.

نام های مختلف دستگاه جت پرینتر صنعتی دستی

دستگاه جت پرینتر صنعتی را ممکن است با نام های تاریخ ‌زن صنعتی، مارک زن، چاپگر صنعتی و غیره بشناسید. همگی نام های دیگری هستند که ممکن است برای دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی بشناسید. البته در نظر داشته باشید که تمامی نمونه‌های دستگاه‌ تاریخ‌ زن را نمی‌توان در دسته جت پرینتر صنعتی دانست.

اما با توجه به نوع کارکرد در شرکت‌ها و تولیدی‌ها، ممکن است برخی‌ها از این دستگاه با نام تاریخ‌ زن نیز یاد کنند.

انواع جت پرینترهای صنعتی دستی

جت پرینترهای صنعتی دستی

جت پرینترهای صنعتی دستی انواع مختلفی دارد که در ادامه به انواع آن‌ها اشاره خواهیم کرد:
۱٫ جت پرینتر دستی با هد XaarJET 123
۲٫  جت پرینتر دستی با هد DOD
۳٫  جت پرینتر دستی با هد Big Head
۴٫ جت پرینتر دستی با هد HP

نگهداری از دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی

برای اینکه بتوان از هر دستگاه و محصولی به شکل مفید استفاده کرد، باید از آن نیز به درستی نگهداری کرد. حال برای نگهداری از دستگاه جت پرینتر صنعتی دستی باید دو نکته بسیار مهم را در نظر بگیرید.
۱٫ از دستگاه به طور مداوم استفاده کنید تا جوهر موجود در دستگاه خشک نشود
۲٫ در هنگام استفاده به نوسانات برق بسیار توجه کنید و برای آن محافظ مناسبی تهیه کنید.

قیمت جت پرینترهای صنعتی دستی

قیمت این دستگاه همانند دیگر دستگاه‌های صنعتی، بسته به ویژگی‌ها، کارکرد آن‌هاو مدل آن متغیر است. بنابراین با توجه به نوسانات موجود در بازار نمی‌توان برای این دستگاه قیمت ثابتی در نظر گرفت.

هزینه‌های جانبی دستگاه

لاوه بر هزینه خرید دستگاه جت پرینتر صنعتی دستی، باید به هزینه‌های جانبی آن نیز بسیار دقت کنید. این هزینه‌ها نیز همانند قیمت اولیه دستگاه، بسته به ویژگی‌ها و امکانات دستگاه در نظر گرفته می‌شوند.
اگر جزء افرادی هستید که علاوه بر قیمت خود دستگاه پرینتر، هزینه‌های جانبی آن برای شما مهم است، توصیه می‌شود حتماً پیش از خرید، از فروشنده راجع به هزینه‌های جانبی آن تحقیق کنید. این هزینه‌ها شامل خرید جوهر نیز می‌شود.

جت پرینتر دستی یا ثابت؟

دستگاه تاریخ زن دستی قوطی

هر یک از این دستگاه‌ها چه دستی و چه ثابت برای کاری مناسب هستند که با توجه به نیاز تولید از آن‌ها استفاده می‌شود.
اغلب برای محصولاتی که امکان قرار دادن آن به زیر دستگاه کار سخت و دشواری است، از دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی استفاده می‌کنند، محصولاتی همانند کارتن‌های بسیار بزرگ و بشکه‌ها.
جت پرینترهای صنعتی دستی قابلیت‌های بسیار ویژه‌ای دارند که توجه به آن‌ها، هر فردی را مشتاق خرید این دستگاه می کند. ویژگی‌هایی همانند سادگی استفاده از آن و امنیت بسیار بالای آن.
با توجه به همه شرایط پیشنهاد می‌شود تا از دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی استفاده شود.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع جت پرینتر صنعتی

نتیجه‌گیری

با پیشرفت تکنولوژی همواره راهکارهای ساده‌تر برای انجام کلیه امور در پیش پا ما قرار گرفته است. با روی کارآمدن جت پرینترهای صنعتی دستی، دیگر کار چاپ لوگو، آرم، درج تاریخ انقضاء و تولید و غیره بسیار راحت شده است.
این محصول مزایای فوق‌العاده زیادی دارد و در تمام صنایع مورد استفاده قرار می‌گیرد.
کار با آن بسیار راحت بوده و سبب می‌شود تا سرعت کار در خط تولید افزایش پیدا کند.اگر شما نیز برای محصولات خود نیازمند دستگاه چاپگر هستید، می‌توانید از دستگاه جت پرینترهای صنعتی دستی استفاده کنید.
برای تهیه این دستگاه و مشاوره خرید می توانید با شماره موجود در سایت تماس بگیرید.  مشاوران ما در شرکت صنعتگران می توانند بهترین قیمت ها را برای با کیفیت دستگاه به شما پیشنهاد دهند.