دستگاه پرکن مایع 

دستگاه پرکن مایع یا ماشین آلات پر کننده مایعات، از تجهیزات مهم بسته بندی در صنایع مختلف مثل آرایشی، داروسازی و مواد غذایی می باشند که با استفاده از آن ها، انواع مایعات در ظروف مختلف بسته بندی می شوند.

عملکرد دستگاه پرکن مایعات:

از طریق دستگاه پرکننده مایعات، مواد مایع به راحتی در ظرف های مربوطه ریخته می شوند و فرآیند بسته بندی با سرعت بالا و با حداقل اسراف ماده مورد نظر، انجام می شود.

تصور کنید پر کردن ظروف با مایعات و بسته بندی آن ها به صورت دستی انجام می شد، آن گاه شما مشاهده می کردید که مدت زمانی که طول می کشد تا فرآیند مورد نظر انجام شود و همچنین میزان هدررفت محصول بسیار چشم گیر می شد.

امروزه انواع دستگاه پرکن مایع، دارای ویژگی های مختلف مثل کاربر پسند بودن و کنترل پیشرفته هستند که عملیات پر کردن مایعات را با سرعت بالا و بسیار آسان در صنایع مختلف انجام می دهند.

این دستگاه برای مایعاتی مثل شربت، روغن و غیره استفاده می شوند که این مواد ویسکوزیته بالایی دارند و در نتیجه این نوع روش بسته بندی برای آن ها بسیار مناسب می باشد.

انواع دستگاه پر کننده مایع:

قبل از خرید یک دستگاه پر کننده مایع باید نکاتی را مد نظر داشته باشید:

ابتدا باید به این موضوع توجه کنید که بودجه شما چقدر است و چه نوع دستگاهی مناسب شماست و بر این نوع اساس می توانید برای انجام فرآیند پرکردن، از انواع دستگاه های اتوماتیک ونیمه اتوماتیک استفاده کنید.

دستگاه پر کننده مایعات اتوماتیک:

دستگاه پر کننده مایع اتوماتیک، فرآیند پر کردن مایعات را به صورت اتوماتیک و در زمان کمتری انجام می دهد و امکان تنظیم حجم های مختلف در این نوع دستگاه وجود دارد.

همچنین این امکان را نیز دارند فاصله زمانی پرکردن هر ظرف را پردازش کنند.

دستگاه پرکن مایعات نیمه اتوماتیک:

در این نوع دستگاه فرآیند پر کردن مایع کمی طولانی تر می شود، زیرا در برخی از گام های عملیات پر کردن مایعات، اپراتور حضور دارد و بعضی اعمال به صورت دستی انجام می شود.

خرید دستگاه پرکن مایع:

جهت خرید دستگاه پرکن مایعات باید با توجه به تجارت و کسب و کار خود، بهترین و مناسب ترین دستگاه را با توجه به بودجه مورد نظر خود و همچنین توجه به شرکت فروشنده دستگاه، خریداری نمایید.

شرکت صنایع بسته بندی صنعتگران با توجه به تجربه طولانی مدت در فروش انواع دستگاه بسته بندی، و همچنین حضور متخصصین مجرب در این شرکت، آماده است تا به شما جهت انتخاب بهترین دستگاه با توجه به نیاز سنجی و بودجه مورد نظرتان، به صورت رایگان مشاوره بدهد.

همچنین در خصوص عرضه محصولات نیز آماده راهنمایی شماست.

دستگاه پر کن مایعات
دستگاه پر کن مایعات تک نازل - مدل FPC1
ولتاژ110 – 220 ولت
نوع پمپdiaphragm pump
سرعت کارقابل تنظیم
رنج پر کن10-3000 ml
رنج پر کن در دقیقه3.5 لیتر در دقیقه
وزن دستگاه4.5 کیل.گرم
ارتفاع بطریقابل تنظیم از ۰ الی ۳۲ سانتی متر
دارای حافظه برای ذخیره سازی اطلاعات

دستگاه پرکن

  • دستگاه پرکن حجمی تا ۱ کیلوگرم
  • دستگاه پرکن توزین تا ۳ کیلوگرم
  • دستگاه پرکن ماردون دار
شرح دستگاه پرکن :دستگاه پرکن

دستگاه پرکن برای بسته بندی مواد پودری ، خمیری شکل ، مایع و گرانولی ( مانند حبوبات ) بسیار مناسب است.این ماشین با کارکرد آسان، مصرف مناسب انرژی و به صرفه، در مدل های مختلف توزین ، حجمی و ماردون دار و در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک موجود می باشند.

انواع دستگاه پرکن :

*دستگاه پرکن توزین :

این دستگاه در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد . دستگاه پرکن توزین برای پرکردن کیسه ی محصولات پودری و گرانولی به کار می رود .این دستگاه شامل یک مخزن قیفی شکل ، صفحه های لرزان و ترازو جهت وزن کردن مواد بوده و همچنین مجهز به مکانیزم باز شدن اتوماتیک درب مخزن جهت خروج مواد و داخل شدن به کیسه ی بسته بندی می باشد.

عملکرد دستگاه پرکن توزین به این صورت است که مواد وارد مخزن شده و روی صفحه های لرزان قرار می گیرند و سپس با لرزیدن این صفحه ها حرکت کرده و وارد ترازو می شوند تا عملیات توزین انجام شده و در نهایت درب خروجی مخزن باز شده و مواد وارد کیسه می شوند. در این مرحله تفاوت بین نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک این دستگاه نمایان می شود و آن هم این است که در دستگاه نیمه اتوماتیک شخص ، کیسه را در زیر مخزن نگه داشته تا پر شود و در نهایت برای دوختن سر کیسه نیاز به استفاده از یکی از انواع دستگاه دوخت پلاستیک و یا دوخت ریلی می باشد. اما در نوع اتوماتیک عملیات دوخت نایلون تک لا و دوخت یر کیسه نیز بر عهده ی خود دستگاه پرکن می باشد و دیگر نیازی به استفاده از دستگاه دیگری نمی باشد.

دستگاه پرکن توزین اتوماتیک

تک فاز ۲۲۰ ولت

ولتاژ مصرفی

۹۰۰-۷۰۰ وات

توان مصرفی

۵۰۰۰-۲۰۰۰ گرم

حداکثرحجم قابل بسته بندی

۳۰-۸ بسته در دقیقه

سرعت بسته بندی

±۰٫۲%-±۰٫۶%

خطای توزین

۱۷۵۰*۶۴۰*۹۰۰ میلی متر

۱۹۰۰*۶۴۰*۹۰۰ میلی متر

ابعاد دستگاه

*دستگاه پرکن حجمی :

دستگاه پرکن حجمی نیز در دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک وجود دارد . این دستگاه برای پر کردن محصولات گرانولی مانند عدس و یا شکر و … فقط مورد استفاده قرار می گیرد و عملیات اندازه گیری مواد در آن از طریق پیمانه های مخصوص به کار رفته در دستگاه انجام می شود.حجم پیمانه ها نیز قابل تغییر به میزان دلخواه هستند.این دستگاه نیز از یک مخزن قیفی شکل ، پیمانه های اندازه گیری و سیستم برنامه PLC تشکیل شده است .تعداد پیمانه های پرکن حجمی  عموما از ۳ پیمانه به بالا می باشد تا در زمانی که یک پیمانه در حال پر شدن از مواد داخل مخزن است پیمانه ی دیگر در حال خارج کردن مواد اندازه گیری شده در داخل کیسه باشد.در دستگاه پرکن حجمی نیمه اتوماتیک کیسه توسط نیروی انسانی در زیر مخزن نگه داشته و پر می شود و در نتیجه نیاز به یک نوع دستگاه دوخت دستی یا دوخت پدالی و یا دوخت ریلی برای دوختن سر کیسه ی مواد نیاز است اما در نوع اتوماتیک این دستگاه تمام عملیات پر کردن و دوخت کیسه توسط دستگاه انجام می شود و نیازی به هیچ نوع دستگاه دیگری نیست.

دستگاه پرکن حجمی

تک فاز ۲۲۰ ولت

ولتاژ مصرفی

۴۰۰ وات

توان مصرفی

۲۰۰۰-۵۰۰ میلی لیتر

حجم قابل بسته بندی

۵۰-۲۵ کیسه در دقیقه

ظرفیت بسته بندی

۱۸۰۰*۵۰۰*۶۵۰ میلی متر

ابعاد دستگاه

دستگاه پرکن مواد غذایی

*دستگاه پرکن ماردون دار :

مواد خمیری شکل و برخی از مواد پودری مانند گچ و یا برخی ادویه جات از جمله زردچوبه هستند که حالت چسبندگی دارند و به هم چسبیده و گلوله ای شکل می شوند.برای بسته بندی این گونه مواد از نوعی دستگاه پرکن به نام پرکن ماردون دار استفاده می شود.شیوه ی کار این دستگاه نیز مانند دستگاه های ذکر شده در بالا می باشد و در هر دو نوع نیمه اتوماتیک و اتوماتیک و همچنین توزین و یا تایمی (زمانی) وجود دارد . تنها تفاوت این دستگاه با پرکن های توزین و حجمی ساده این است که این دستگاه در مخزن خود یک ماردونی دارد که دائما در حال چرخش است و در واقع مواد داخل مخزن را چرخ می کند تا از حالت گلوله ای شکل خارج شده و سپس وارد کیسه ی بسته بندی شوند. نوع توزین این دستگاه ، همانطور که از نامش پیداست از طریق ترازو میزان مواد را اندازه گیری می کند اما نوع تایم دار این دستگاه به ماردون تایم می دهد تا مشخص شود که ماردون چند ثانیه و یا چند دور بچرخد.

تمامی دستگاه ها دارای یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش می باشند

کاربرد دستگاه پرکن :

این دستگاه برای بسته بندی انواع مواد پودری ، گرانولی ، خمیری و مایع مناسب است.کاربرد آن در صنایع غذایی مانند ادویه جات ، حبوبات و غلات ، صنایع دارویی ، صنایع شیمیایی ، صنایع ساختمانی و… می باشد.

جهت مشاوره و خرید با شماره ۰۹۰۳۱۱۹۱۷۸۹ تماس بگیرید

بررسی دستگاه پرکن پودری | دستگاه پر کن ادویه جات

محصولات پودری مثل ادویه جات، آرد، قهوه و محصولات بهداشتی، از جمله محصولات رایج می باشند که به طور روزمره با آن ها مواجه می شوید.

تولید کنندگان و ارائه کنندگان محصولات پودری، باید بتوانند به صورت بهینه و با رعایت نکات بهداشتی، این محصولات را به مصرف کنندگان ارائه کنند.

دستگاه پر کن پودر، از جمله ماشین آلات بسته بندی می باشد که قادر است این محصولات را در اندازه ها، شکل ها و حجم های مختلف بسته بندی کند.

برای انتخاب بهترین دستگاه پر کن پودری، باید نوع محصولات و میزان پودر بودن آن ( ریزو درشت بودن) آن را مد نظر قرار بدهید.

شما می توانید با انتخاب مناسب ترین و کار آمد ترین دستگاه پر کن پودری، تولیداتی با راندمان بالاتر، و کیفیت و کمیت بیشترو در نهایت نرخ سود بالاتر داشته باشید.

خرید دستگاه پرکن پودر:

همانطور که قبلا اشاره کردیم برای خرید دستگاه پر کن پودر، مثل دستگاه پر کن ادویه، آرد و سایر محصولات، باید به حجم و میزان پودر بودن آن توجه کرد.

در این قسمت سعی داریم به بررسی یکی از انواع دستگاه بسته بندی، که در شرکت صنایع بسته بندی صنعتگران ارائه می شود یعنی دستگاه پر کن پودری یا دستگاه پر کن ادویه جات بپردازیم.

دستگاه پر کن پودری
دستگاه پر کن پودری و ادویه مدل AG-W200
ولتاژ220 ولت
توان200 وات
ظرفیت پر کردن2-200 گرم
کاربردمناسب برای انواع پودرها برنج و ادویه
سرعت دستگاه5 الی ۱۵ بار در دقیقه
سرعت پر کردنقابل تنظیم
متریالاستیل
سایز230 *380*580 میلی متر
وزن15 کیلوگرم

دستگاه پر کن قند و شکر و حبوبات یا دستگاه پر کن توزینی:

در بازار انواع مختلفی از دستگاه پرکن قندو شکر و دستگاه پرکن حبوبات وجود دارد، که در اصطلاح به آن دستگاه پر کن توزینی نیز می گویند.

این دستگاه ها معمولا به منظور بسته بندی کردن و همچنین پر کردن انواع مختلفی از محصولات که مقدار وزن آن ها اهمیت دارد، به کار برده می شوند.

اکثر این دستگاه ها قادرند، عمل عمل وزن کردن محصولات، پرکردن و بسته بندی را به صورت اتوماتیک انجام بدهند.

خرید دستگاه پرکن حبوبات و قندو شکر یا دستگاه پرکن توزینی:

اگر شما قصد دارید محصولاتی را با بسته های کوچک ارائه کنید، بهتر است از انواع دستگاه پرکن با اندازه ی کوچکتر استفاده نمایید اما در صورتی که سرعت و ظرفیت بالا برای شما مهم است، دستگاه های پرکن قندو شکر و حبوبات یا دستگاه پرکن توزین بزرگتر با وزن بیشتر به شما پیشنهاد می شود.

در این قسمت سعی داریم به بررسی یکی از دستگاه های توزین موجود در شرکت صنعتگران بپردازیم.

دستگاه پر کن حبوبات و قندوشکر
دستگاه پر کن پودری AG-PWF 25-999g
توان دستگاه110-200-220
سرعت پر کردن10 -15 بسته در دقیقه
رنج پر کن25-999 گرم
دقت2% -+
جنس دستگاهتمام استیل
ابعاد مخزن32*32*40 سانتی متر
ابعاد دستگاه90*55*38 سانتی متر
وزن دستگاه38 کیلوگرم
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.