دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی غذای رستورانی

دستگاه بسته بندی رستورانی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

دستگاه بسته بندی غذای رستورانی یکی از پراستفاده‌ترین دستگاه‌های بسته بندی است. این دستگاه‌ها در رستوران‌ها و یا کیترینگ‌هایی که غذای خود را به صورت بیرون‌بر عرضه می‌کنند کاربرد دارد. دستگاه‌های بسته بندی رستورانی انواع مختلفی دارند؛ بسته به نوع غذا و بسته بندی مورد نظر باید یکی از این دستگاه‌ها را برای رستوران یا کیترینگ خود تهیه نمایید. در ادامه به معرفی هرکدام از این دستگاه‌ها و کاربرد آن‌ها می‌پردازیم.

بسته بندی غذای رستورانی

دغدغه‌ها و مسائل زندگی ماشینی امروزی، باعث شده تا بیشتر افراد جامعه وقت پختن و آماده کردن غذا در منزل را نداشته باشند. در چنین شرایطی بهترین انتخاب برای تهیه غذا، سفارش دادن به رستوران‌هاست. رستوران‌ها نیز برای اینکه بتوانند مشتریان خود را راضی کنند و فروش غذای بیرون‌بر خود را افزایش دهند، باید غذا را در اسرع وقت و در سلامت کامل به مشتریان تحویل دهند. همچنین مهم است که غذا گرم به دست مشتری برسد. برای این کار به بسته بندی نیاز است.

بسته بندی غذای رستورانی
بسته بندی غذای رستورانی

اهمیت بسته بندی غذای رستورانی

همانطور که گفته شد، چرستوران باید بتواند غذا را به صورت گرم، سالم و بدون خرابی و بیرون ریختگی به مشتریان خود تحویل دهد. در غیر اینصورت مشتریان خود را از دست می‌دهد. به این منظور نیاز است تا غذاها را به صورت بسته بندی شده به مشتریان تحویل دهید. برای این کار دو انتخاب دارید، می‌توانید هر کدام از آیتم‌های داخل سفارش را به صورت جداگانه بسته بندی نمایید و یا تمامی قسمت‌های سفارش را پس از ریختن داخل ظرف مخصوص، داخل یک جعبه قرار داده و آن‌ها را در کنار هم بسته بندی نمایید.

دستگاه بسته بندی غذای رستورانی

بسته به نوع بسته بندی که مدنظر دارید، دستگاه‌های مختلفی هستند که می‌توانند به شما در بسته بندی غذای رستورانی کمک کنند. برخی از دستگاه‌ها توانایی بسته بندی اولیه عذاها را دارند، یعنی به صورت جداگانه می‌توانند هر ظرف را بسته بندی کنند، و بعضی دیگر برای بسته بندی چند ظرف در کنار یکدیگر ساخته شده اند که به آن بسته بندی ثانویه گفته می‌شود. در اینجا با پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی رستورانی آشنا خواهیم شد.

دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش
دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش برای بسته بندی غذا و سالاد داخل ظرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با استفاده از رول سلفون ظرف را بسته بندی نموده و از بیرون ریختگی محتویات آن جلوگیری می‌کند. همچنین سلفون باعث حفظ گرمای غذا و تازگی سالاد می‌شود. دستگاه سلفون کش نیاز به فضای زیادی ندارد و حتی در محیط‌های کوچک نیز قابل استفاده است. قیمت این دستگاه نیز بسیار مناسب است. دستگاه سلفون کش کاملا مورد تایید وزارت بهداشت می‌باشد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های این دستگاه و مشاهده انواع و قیمت آن، به صفحه دستگاه سلفون کش مراجعه نمایید.

دستگاه دوخت

دستگاه دوخت
دستگاه دوخت

دستگاه دوخت یکی از دستگاه‌هایی است که برای بسته بندی سفارشات مشتری به صورت یک پک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع شما می‌توانید تمامی سفارشات مشتری خود را (شامل غذا، ماست، سالاد و…) داخل یک جعبه قرارداده و آن جعبه را درون یک پک پلاستیکی قراردهید و لبه آن پک را با استفاده از دستگاه دوخت بدوزید. بدین ترتیب شما می‌توانید یک بسته بندی شیک و مشتری پسند داشته باشید.

دستگاه دوخت دارای مدل‌های دستی، پدالی و ریلی است که هرکدام مکانیزم عملکرد و کاربرد متفاوتی دارند. ارزان‌ترین مدل این دستگاه، دستگاه دوخت دستی است. همچنین دستگاه دوخت ریلی عملکردی نیمه اتوماتیک دارد که کار کردن با آن بسیار راحت است؛ اما قیمت آن از سایر مدل‌ها بالاتر است. دستگاه دوخت پدالی نیز عملکردی مشابه با دستگاه دوخت دستی دارد، با این تفاوت که در دستگاه دوخت دستی فشار لازم برای پایین آوردن فک دستگاه توسط دست اپراتور به دستگاه وارد می‌شود و در دستگاه دوخت پدالی این فشار از طریق پدال اعمال می‌شود.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک
دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک نیز برای بسته بندی محصولات به صورت چندتایی داخل یک پک (بسته) مورد استفاده قرار می‌گیرد. بدین ترتیب که شما سفارشات مشتری را داخل یک جعبه گذاشته و آن جعبه را داخل رول شیرینگ مخصوص قرارداده و سپس داخل دستگاه شیرینگ قرار می‌دهید. این دستگاه رول شیرینگ را حرارت داده تا کاملا به جعبه بچسبد و محکم شود. این نوع بسته بندی بسیار شیک بوده و کاملا از بیرون ریختگی غذا و مواد خوراکی داخل بسته جلوگیری می‌کند. کار با این دستگاه بسیار آسان است و بیشتر عملیات بسته بندی را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه و ویژگی‌های آن می‌توانید از صفحه دستگاه شیرینگ پک دیدن نمایید.

سخن پایانی

دستگاه بسته بندی رستورانی جزو ضروری‌ترین دستگاه‌ها برای رستوران‌هایی است که علاوه بر عرضه حضوری، غذای خود را به صورت بیرون‌بر نیز عرضه می‌کنند. بسته بندی با استفاده از این دستگاه‌ها باعث می‌شود از بیرون ریختگی غذا جلوگیری شده و همچنین غذا به صورت گرم به دست مشتری برسد. این کار باعث افزایش رضایت مشتریان شده و فروش شما را نیز افزایش می‌دهد؛ و برعکس در صورت استفاده نکردن از دستگاه بسته بندی غذای رستورانی مشتریان از شما ناراضی شده و کاهش میزان فروش را تجربه خواهید نمود.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *