بسته بندی گز

دستگاه بسته بندی گز:

در مقیاس کارگاهی :

دستگاه دوخت :

در این روش انواع دستگاه دوخت پلاستیک دستی، پدالی و ریلی قابل استفاده می باشند.البته سریعترین آن ها دستگاه دوخت ریلی بوده که اگر مجهز به تاریخ زن هم باشد دیگر نیازی به تهیه ی جداگانه ی تاریخ زن نخواهید داشت. در این روش قبل از بسته بندی ابتدا میزان گز مورد نظر که باید در یک کیسه قرار بگیرد را با استفاده از ترازوی جداگانه وزن می کنید و سپس داخل کیسه ریخته و دوخت می زنید.در نهایت با استفاده از دستگاه تاریخ زن عمل چاپ تاریخ تولید، تاریخ انقضا و قیمت محصول را بر روی کیسه انجام می دهید.

دستگاه پرکن نیمه اتوماتیک توزین دار:

این روش نسبت به دستگاه های سری دوخت راحت تر و البته کمی گرانتر می باشد چرا که عملیات ورن کردن و پر کردن کیسه را خود دستگاه پرکن انجام می دهد. نکته ی قابل توجه این است که مخزن دستگاه ( یا به صورت دستی و یا با استفاده از بالابرهای مخصوص ) پر شود و کیسه هم توسط یک شخص در زیر مخزن دستگاه نگه داشته شود تا گزها داخل آن پر شده و در انتها توسط دستگاه دوخت به صورت جداگانه دوخته شود.در این روش مانند شیوه ی قبل هم می توانید از دستگاه دوخت ریلی عمودی با تاریخ زن استفاده کنید و هم اگر از دیگر دستگاه های دوخت استفاده کردید دستگاه تاریخ زن را به صورت جداگانه برای چاپ بر روی کیسه تهیه فرمایید.

دستگاه شیرینگ پک:

در این روش، گزها معمولا به صورت دستی در داخل جعبه ی مورد نظر قرار می گیرند و بعد از اتمام قرارگیری درب جعبه بسته می شود. حالا در این مرحله به دلیل استحکام جعبه و حمل و نقل راحت تر آن ، کل جعبه را با دستگاه شیرینگ پک، به اصطلاح شیرینک می کنند و در واقع یک لایه نایلون شرینک دور جعبه را می پوشاند و به این صورت جعبه بسته بندی می شود.

دستگاه پرکن اتوماتیک توزین دار:

برای بسته بندی گز به صورت کیسه ای با تعداد تیراژ روزانه ی بالا بهتر است از مدل اتوماتیک دستگاه پرکن استفاده شود.در بسته بندی با این روش گزها داخل مخزن دستگاه پرکن ریخته می شوند و با استفاده از ترازوی به کار رفته در این دستگاه وزن می شوند و در نهایت وارد کیسه ی نایلونی که به وسیله ی همین دستگاه دوخت می خورد ، می شوند. در نهایت سر کیسه هم دوخته شده و بسته ی گز از چرخه ی بسته بندی خارج می شود.

دستگاه پیلوپک:

برای بسته بندی گز به صورت دانه ای ، روش بسیار سریع و راحت استفاده از دستگاه های اتوماتیک پیلوپک می باشند.گزها به صورت تک دانه ای وارد نقاله ی دستگاه شده و بسته بندی می شوند.

بسته بندی گز
بسته بندی گز

این مقاله را به شما پیشنهاد می‌کنیم:

دستگاه بسته بندی انواع نان لواش، سنگک و تافتون

دستگاه بسته بندی نان خشک

بسته بندی سیم ظرف شویی

دستگاه بسته بندی مسقطی

بسته بندی نان گاتا

بسته بندی کتاب

بسته بندی نبات

بسته بندی CD

بسته بندی نقل