بسته بندی نقل

دستگاه بسته بندی نقل :

در مقیاس کارگاهی :

دستگاه دوخت :

در بسته بندی نقل ( به صورت بسته ای ) می توان از دستگاه های متفاوت دوخت دستی ، دوخت پدالی و دوخت ریلی استفاده کرد.در این روش نقل ها به وسیله ی ترازو جداگانه وزن می شوند. و بعد در داخل کیسه قرار می گیرند و دوخت می خورند.البته این مسئله را بدانید که اگر قصد دارید تعداد تیراژ بالایی روزانه بسته بندی کنید ، بسته بندی نقل با این روش کمی طاقت فرساست و نیاز به نیروی انسانی زیادی دارد و بسیار زمان بر می شود.

بسته بندی نقل

بسته بندی نقل

دستگاه پرکن توزین دار نیمه اتوماتیک :

برای سهولت کار در بسته بندی انواع نقل بهتر است از دستگاه پرکن استفاده شود . که عموما در مقیاس کارگاهی، نوع نیمه اتوماتیک این دستگاه به کار می رود.در بسته بندی با این روش نقل ها داخل مخزن دستگاه پرکن ریخته می شوند. ( می توان برای پر کردن مخزن از بالابر مخصوص هم استفاده کرد) و با استفاده از ترازوی به کار رفته در این دستگاه وزن می شوند و در نهایت وارد کیسه ی نایلونی می شوند.

(در نوع نیمه اتوماتیک این دستگاه کیسه ها توسط شخص زیر مخزن شکلات نگه داشته و پر می شود).در این شیوه شما حتما باید یک دستگاه دوخت در کنار دستگاه پرکن خود تهیه کنید که کیسه ها بعد از پر شدن توسط دستگاه دوخت ، بسته شوند.بهترین و راحت ترین دستگاه دوخت در این مرحله از کار دستگاه دوخت ریلی عمودی با تاریخ زن ( برای چاپ تاریخ تولید ، مصرف و قیمت ) می باشد.

در مقیاس کارخانه ای :

دستگاه پرکن توزین دار تمام اتوماتیک :

برای بسته بندی نقل ها با تعداد تیراژ روزانه ی بالا بهتر است از این مدل دستگاه پرکن استفاده شود.در بسته بندی با این روش نقل ها داخل مخزن دستگاه پرکن ریخته می شوند . و با استفاده از ترازوی به کار رفته در این دستگاه وزن می شوند و در نهایت وارد کیسه ی نایلونی که به وسیله ی همین دستگاه دوخت می خورد ، می شوند. در نهایت سر کیسه هم دوخته شده و بسته ی نقل از چرخه ی بسته بندی خارج می شود.