دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

شمش برنج

میانگین: 4 - تعداد رای‌ها: 1

در ابتدای مقاله به ساختمان برنجو فلز برنج می پردازیم. یکی از اجزای بسیار مهم در آلیاژ برنجکه درصد بالایی نیز دارد، فلز مس می باشد. در فلز برنج به طور کلی بین ۵۵ درصد تا ۹۵ درصدمس وجود دارد؛ که با توجه به کاربرد شمش برنج، این مس در مدلهای مختلف متفاوت است. مقدار روی موجود در برنج، باعث میشود که رنگ برنج تغییر پیدا کند. هر چه  مقدار روی داخل برنج زیاد باشد، رنگ آلیاژ برنج به سمت روشنایی خواهد رفت. برای مثال برنج، در رنگهای زرد و نقره ای تا رنگ های تیره ای مثل قرمز وجود دارد. یکی از ویژگی های برنج این است که کاملاً مقاوم در برابر لکه می باشد و همین ویژگی باعث شده است که برنج به راحتی کدر نشود. با توجه به این قابلیت ها می توان گفت که فلز برنج یا اکسایش ندارد و یا اکسایش آن به میزان بسیار ناچیز می باشد.

عیار برنج ها

برنج ها با عیار های بالا و عیار های  پایین تهیه می‌شوند. معمولا برنج‌های که معیار شامل ۹۵ درصد مس و همچنین بین ۵ تا ۲۰ درصد روی می باشد، به برنج های کم عیار معروف هستند.با اضافه کردن مقدار روی در فلز برنج یا شمش برنج،می توان استحکام آن را بالا برد و باعث افزایش سختی این فلز شد. همچنین فلز برنج می تواند با داشتن روی به میزان بیشتر، شکل پذیری آسان تری داشته باشد.

کارکرد شمش برنج

به طور کلی، می توان استفاده از فلز برنجرا از لحاظ کارایی با مس های تجاری در یک رده قرار داد. گستره دمایی فلز برنج و فلز مس بین ۷۳۰ تا ۹۰۰می باشد. البته می بایستی مقدار سرب موجود در این فلز را کنترل نمود و نباید اجازه داد درصد  سرب از 0.01 %بالاتر رود،که باعث به وجود آمدن مشکلات کارکردی می شود. اگر همچنان به اضافه کردن روی در فلز برنج ادامه دهیم، شکل پذیری کاهش یافته و فلز وارد فاز بتا می شود؛ اما باید توجه داشت که با این کار استحکام به قدری بالا می‌رود که به حدود نصف  درصد می‌رسد.

شمش برنج

خرید شمش برنج

کاربران و عزیزانی که قصد خرید شمش برنج را دارند می توانند، شمش برنج را به صورت اینترنتی از وب سایت ما تهیه نمایند. فروشگاه ما با نازلترین قیمت و با بهترین کیفیت، شمش برنج را به شما معرفی می کند و به همین سبب شما با اطمینان، خرید خود را به صورت غیر حضوری انجام خواهید داد و از مشتریان همیشگی ما باشید.

فروش شمش برنج

فروش شمشبرنج می تواند در فروشگاه های مختلف صورت بگیرد؛ اما مشتریان باید توجه داشته باشند که کیفیت ها و نوع ساخت آلیاژ برنج و شمش آن بسیار متفاوت است.هنگام تهیه این محصول کاملاً باید به رنگ و ظاهر شمش برنج دقت نمود تا بتوان از خرید خود اطمینان کامل داشت. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به واسطه ارتباط با ما با مشاورین مجموعه صنعت گران به مشورت کردن بپردازید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *