دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

۴ دلیل اصلی بسته بندی مواد غذایی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

در این مقاله به مهمترین دلایل بسته بندی مواد غذایی اشاره میکنیم و هرکدام را جداگانه توضیح خواهیم داد،پس تا پایان با ما همراه باشید.
خیلی اوقات تولید کنندگان یا فروشندگان که محصولی برای ارائه به بازار دارند برای مشاوره جهت بسته بندی محصولاتشون با ما تماس میگیرند،ولی وقتی ما راجع به نیازها و انتظاراتشون از بسته بندی محصولی ازشون سوال میکنیم،نکته جالبی رو متوجه شدیم و اون هم این هست،اکثر این افراد نیاز به بسته بندی محصول رو حس کردند ولی دقیقا نمیدونند که بسته بندی چه فرصت فوق العاده ای برای پیشرفت در کسب و کار در اختیارشون قرار خواهد داد و بیشتر آنها بسته بندی رو به عنوان هزینه اجباری در نظر میگیرند.

بسته بندی مواد غذایی شرکت برتر
بسته بندی مواد غذایی شرکت برتر

دستگاه بسته بندی صنعتگران

بیشتر بخوانید : دستگاه بسته بندی خانگی رو بیشتر بشناسید

 

در زیر 4 دلیل اصلی برای بسته بندی مواد غذایی رو براتون بیان و هرکدام رو جداگانه توضیح دادیم.

1-بسته بندی مواد غذایی شناسنامه محصول است

بسته بندی به عنوان شناسنامه محصول شما عمل خواهد کرد.هر محصول برای حفظ تفاوت و تمایز با سایر رقبا در بازار نیاز به طرح و بسته بندی خاص خودش را دارد.این وجه تمایز میتواند در ظرف یا پاکت بسته بندی یا طرح گرافیکی ،لوگو یا رنگ اختصاصی محصولی باشد،که به محض مشاهده نقشی را در ذهن مشتری به عنوان امضای محصول شکل دهد و تکرار این مشاهده در بازار موجب ایجاد حس اطمینان میکند.
طرح اون چی توز معروف که یادتونه ؟

کارکتر معروف چی توز در بسته بندی مواد غذایی
کارکتر معروف چی توز در بسته بندی مواد غذایی

 

2-بسته بندی از مواد غذایی محافظت میکند

یکی از اصلی ترین دلایل بسته بندی حفظ محصول در برابر گرد و غبار ، حشرات ، رطوبت و شکستگی است.برای مثال تصور کنید برای خرید بیسکویت وارد سوپر مارکت میشوید،به قفسه مربوط به بیسکویت ها میرسید و چندین مدل بیسکویت با بسته بندی مختلف میبینید

  • بسکویت با بسته بندی جذاب و پلمپ قابل اطمینان
  • بیسکویت با بسته بندی نایلون بیرنگ بدون طرح و لوگو
  • بیسکویت فله که توی یک سینی فلزی نگهداری شده
یک نمونه بسته بندی مواد غذایی
یک نمونه بسته بندی مواد غذایی

انتخاب شما کدوم گزینه هست ؟ اگر به نظرتون گزینه 3 گزینه مناسبی هست بیخیال این مقاله بشید و به بخش دیگری از سایت سر بزنید،ولی اگر نظرتون گزینه 1 هست با ما همراه باشید.
نکته بسیار مهم در بسته بندی مواد غذایی ایجاد حس اطمینان است،90% این حس اطمینان از نوع بسته بندی شما به مخاطب منتقل خواهد و باور کنید که یک بسته بندی شکیل در عصری حاضر باعث افزایش چشمگیر در فروش خواهد شد.

 

3-بسته بندی باعث سهولت حمل و نقل مشود

بسته بندی محصولات باعث راحتی در حمل و نقل میشود، اکثر تولیدکنندگان محصولات خود را در باکس های تعداد بالا بسته بندی میکنند که موجب بهینه سازی هزینه های جا به جایی چه در کارخانه و انبار،چه در فروشگاه ها و مصرف کنندگان میشود،بهترین مثال برای این مورد هم باکس های آب معدنی است(نوشابه ضرر داشت آب معدنی رو مثال زدیم)

نمونه بسته بندی مواد غذایی که حس اطمینان بهداشت میدهد
نمونه بسته بندی مواد غذایی که حس اطمینان بهداشت میدهد

آب معدنی ابتدا بصورت تکی در بطری های 1/5 لیتر بسته بندی میشود، سپس بصورت باکس های 6 تایی بسته بندی شرینک میشود و سپس بصورت پالت های بزرگ  برای جا به جایی در کارخانه و انبار یا پخش با دستگاه های پالت پیچ بسته بندی میشود.

بیشتر بخوانید : دستگاه شیرینگ چیست و چگونه کار میکند ؟

 

4-بسته بندی جذاب میتواند موجب افزایش فروش شود

نمونه طرح خلاقانه بسته بندی هالووین
نمونه طرح خلاقانه بسته بندی هالووین
نمونه بسته بندی مورد استفاده در فست فود ها
نمونه بسته بندی مورد استفاده در فست فود ها

بسته بندی محصول بصورت اصولی موجب افزایش فروش و پیشرفت در بازاریابی میشود.بسته بندی جذاب در محل مصرف کنندگان که ممکن است منزل یا محیط نگهداری محصول شما باشد باعث یاداوری و ایجاد محبوبیت کالای شما میشود،در واقع اینجا بسته بندی نقش یک فروشنده منفعل را بازی میکند که هر روز محصول شما را پرزنت میکند و در نتیجه باعث افزایش فروش میشود.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *