دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بسته بندی خلاقانه

بسته بندی خلاقانه

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 2

بسته بندی خلاقانه یکی از روش‌های موثر جذب مشتری در بازاریابی است. شاید برای شما پیش آمده باشد که بی‌اختیار ترجیح می‌دهید محصولات یک برند را خریداری نمایید. در بازار رقابتی امروز رعایت تمامی نکات در افزایش فروش محصولات اهمیت دارد. به همین دلیل است که توصیه می‌شود باید به بسته بندی محصولات توجه بسیاری داشته باشید. شرکت‌های بزرگ هزینه‌های زیادی را صرف طراحی و کیفیت بسته بندی محصولات خود می‌کنند تا هم توجه مشتریان را جلب کنند و هم در هنگام بازگشایی بسته احساس خوبی را به آن‌ها القا کنند.

بسته بندی

بسته بندی مانند لباس کالاست. بسته بندی پوشش و روکشی است که روی محصول کشیده می‌شود و یا بسته و جعبه‌ای است که محصول داخل آن قرار می‌گیرد. اگر شما در ساخت بسته بندی خود از متریال با کیفیت استفاده نمایید و همچنین یک طراحی مشتری پسند را ارائه دهید، به راحتی می‌توانید فروش محصول خود را چند برابر کنید. بسته بندی رابطه مستقیمی با موفقیت محصول شما و همچنین بهتر و بیشتر دیده شدن برندتان دارد. در واقع یک بسته بندی با کیفیت، نشان از یک برند موفق است که به رضایت مشتریان خود اهمیت می‌دهد.

اهمیت بسته بندی

بسته بندی خوب از مواد درون خود در برابر ضربه، لرزش، فشار، حرارت، آلودگی و… محافظت می‌کند و همانطور که گفته شد نمایانگر ویژگی‌های برند سازنده محصول است. نفوذ ناپذیری یکی از فاکتورهای اساسی در بسته بندی محصول است و بسته بندی باید به گونه‌ای باشد که از ورود اکسیژن و گرد و غبار به داخل بسته جلوگیری کند. همچنین باید بتواند ماه‌ها از محصول در قفسه فروشگاه‌ها محافظت کند و ظاهر خود و محصول را حفظ کند. برای این کار باید بسته بندی از مواد اولیه با کیفیت ساخته شده باشد و طراحی آن ظریف و هنرمندانه باشد.

ایده های بسته بندی خلاقانه

بسته بندی خلاقانه

طراحی بسته بندی بدون در نظر گرفتن کارایی آن غیر ممکن است. برای طراحی خلاقانه و موثر بسته بندی باید تمامی ویژگی‌هایی که بسته بندی باید داشته باشد را در نظر بگیرید. در نهایت باید بسته بندی تولید کنید که علاوه بر خلاقانه بودن طراحی آن، زیبا و کارآمد باشد و یک تجربه خاص را برای مشتری به ارمغان بیاورد. پس می‌توان گفت برای تولید یک بسته بندی باید از دو جهت به آن نگاه کرد؛ یک از نظر طراحی، که باید خلاقانه و جذاب باشد. دو از نظر فنی، که باید تمامی ویژگی‌ها و کارایی‌هایی که برای بسته بندی در نظر گرفته شده است را داشته باشد.

البته توجه داشته باشید که برای بسته بندی محصولات، تنها استفاده از خلاقیت کافی نیست؛ شما باید از مواد اولیه با کیفیت نیز در ساخت این بسته بندی‌ها استفاده نمایید تا از نظر کیفی نیز مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهید. همچنین استفاده از دستگاه‌های بسته بندی نیز بسیار مهم است. شما باید با توجه به نوع محصولاتتان از دستگاه بسته بندی مخصوص استفاده نمایید تا شما را در ساخت یک بسته بندی مناسب یاری نماید. دستگاه‌هایی مانند دستگاه سلفون کش، دستگاه سیل لیوان، دستگاه سیل القایی، دستگاه دوخت ریلی و دستگاه دوخت دستی می‌توانند به شما در ساخت یک بسته بندی با کیفیت و خلاقانه کمک نمایند. اینجا می‌توانید برخی از این دستگاه‌های بسته بندی را مشاهده نمایید.

روش‌های بسته بندی خلاقانه محصول

خلاقیت در بسته بندی این احساس را به مشتریان القا می‌کند که برای ساخت این بسته بندی زمان، فکر و تلاش زیادی گذاشته شده است. به همین دلیل این نوع بسته بندی می‌تواند توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب نموده و باعث افزایش فروش محصولات شما شود. طراحی خلاقانه بسته بندی باعث متمایز شدن محصولات شما نسبت به سایر محصولات می‌شود. روش‌های مختلفی برای طراحی خلاقانه محصولات وجود دارد. در ادامه به تعدادی از این روش‌ها اشاره خواهیم نمود.

1- ترکیب بسته بندی با ظاهر محصول

بسته بندی خلاقانه آدامس تریدنت

تلفیق بسته بندی با ظاهر خود محصول می‌تواند یک ایده جذاب برای بسته بندی باشد. به این صورت که شما می‌توانید قسمتی از بسته بندی خود را شفاف بسازید تا محصول داخل بسته بندی دیده شود؛ البته بهتر است محصول خود کامل کننده قسمتی از طراحی بسته بندی شما باشد. این کار نشانگر قدرت شما در طراحی بسته بندی است. بسته بندی آدامس تریدنت یکی از این نوع بسته بندی‌های خلاقانه است. در این طراحی، یک قسمت دهان در نظر گرفته شده است که آدامس‌ها از داخل آن مانند دندان به نظر می‌رسند.

2- استفاده از شعارهای تبلیغاتی جذاب

استفاده از شعارهای تبلیغاتی جذاب و جالب برروی بسته بندی محصول تاثیر بسزایی در افزایش فروش محصول شما دارد. برای مثال نیکتا؛ در راحتی بی‌همتا. این گونه شعارهای تبلیغاتی در ناخودآگاه مخاطبان و مشتریان برای مدت زمان طولانی باقی می‌مانند و امکان خرید مجدد از برند شما را افزایش می‌دهند.

3- از انواع اشکال هندسی استفاده کنید؛ تنها درگیر مربع و مستطیل نباشید

بسته بندی خلاقانه صابون روزانه

برخی از تولید کنندگان تنها محصولات خود را در بسته بندی‌های به شکل مربع و یا مستطیل عرضه می‌کنند. این نوع بسته بندی‌ها بسیار کلیشه‌ای به نظر می‌رسند و برای مخاطبان عادی هستند. برعکس بسته بندی‌هایی که اشکال متفاوتی دارند، برای مشتریان جذاب‌تر هستند و توجه آن‌ها را جلب می‌کنند. یکی از برندهایی که از این نوع بسته بندی خلاقانه استفاده نموده، برند Lanna spa می‌باشد. این برند برای تاکید بر طبیعی بودن محصولات خود، بسته بندی آن را به صورت برگ درخت طراحی نموده است.

4- در طراحی بسته بندی خود از طبیعت الهام بگیرید

بسته بندی خلاقانه گلاب

شما می‌توانید از اشکال طبیعی در ساخت و طراحی بسته بندی‌های خود الهام بگیرید. برای مثال شرکت BLK Rose برای بسته بندی گلاب خود، از طرح گل رز الهام گرفته است. به طوری که بطری آن کاملا شبیه به گلبرگ‌های گل رز است. این شکل ظاهری بسیار جذاب بوده و کاملا می‌تواند آن را از سایر بطری‌ها متمایز کند.

نتیجه گیری

بسته بندی خلاقانه یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها برای جذب مشتری است. این نوع بسته بندی از نظر ظاهری توجه مشتریان را به خود جلب نموده و آن را به خرید محصول ترغیب می‌کند. برای پیروزی در بازار رقابتی امروز باید کاری کنید که محصولات شما در قفسه فروشگاه‌ها، از سایر محصولات مشابه خود متمایز باشند. بسته بندی خلاقانه این کار را برای شما انجام می‌دهد. البته باید توجه داشته باشید که در کنار توجه به طراحی بسته بندی، به کیفیت و مواد اولیه‌ای که در ساختار آن استفاده می‌کندی نیز توجه داشته باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *