دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما

میانگین: 4.8 - تعداد رای‌ها: 6

خرما یکی از قدیمی‌ترین خوراکی‌های مورد استفاده در جهان است که در کشور ما نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. مصرف بالا و محبوبیت خرما باعث شده تا سالم نگه داشتن آن از اهیمت بالایی برخوردار باشد. همین موضوع سبب شده تا روش‌های مختلفی برای بسته بندی این خوراکی ایجاد گردد. بسته بندی خرما به دو روش سنتی و مکانیزه انجام می‌شود که روش مکانیزه آن با کمک دستگاه بسته بندی خرما انجام می‌شود. در این مطلب به معرفی انواع دستگاه بسته بندی خرما می‌پردازیم.

بسته بندی خرما در منزل

یکی از پرسودترین مشاغل خانگی، بسته بندی محصولات است که در بین آن‌ها می‌توان بسته بندی خرما را یکی از پردرآمدترین‌ها به حساب آورد. این شغل به دلیل هزینه راه اندازی پایین و همچنین درآمد بالا، به یکی از محبوب‌ترین مشاغل بسته بندی در منزل تبدیل شده است. در صورتی که بتوانید بسته بندی مناسبی برای خرما ارائه نمایید، می‌توانید فروش بسیار خوبی را تجربه کنید. برای این کار نیاز به دستگاه بسته بندی خرما دارید.

بسته بندی خرما
بسته بندی خرما

دستگاه بسته بندی خرما

بسته بندی‌های متفاوتی برای خرما تا به امروز به وجود آمده که برای هر کدام از آن‌ها نیاز به یک نوع دستگاه بسته بندی خرما دارد. دستگاه بسته بندی خرما انواع مختلفی دارد که برای بسته بندی خرما در اندازه‌ها و ابعاد مختلف ساخته شده‌اند. این دستگاه‌ها دارای سرعت، دقت و عملکرد بالا و قیمت بسیار مناسبی است.

دستگاه بسته بندی وکیوم

بسته بندی به روش وکیوم، یکی از روش‌های جدید بسته بندی محصولات است. دستگاه بسته بندی وکیوم ابتدا کاملا هوای داخل بسته را خالی نموده و سپس لبه آن را دوخت می‌زند. با این کار ماندگاری محصولات بالاتر می‌رود. بعضی از دستگاه‌های بسته بندی وکیوم قابلیت تزریق گاز نیز دارند. شما می‌توانید گازهای خنثی مانند ازت را به بسته بندی تزریق کنید تا ماندگاری محصولات بیشتر شود. دستگاه بسته بندی وکیوم یک مدل خانگی نیز دارد که به آن دستگاه وکیوم خانگی گفته می‌شود.

دستگاه بسته بندی وکیوم خرما
دستگاه بسته بندی وکیوم خرما

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

برای بسته بندی خرما به روش شیرینگ، از دستگاه شیرینگ پک استفاده می‌شود. برای کار کردن با این دستگاه، باید جعبه یا ظرف خرما را داخل رول مخصوص شیرینگ دستگاه قرار داده و سپس درب دستگاه را ببندید. پس از بسته شدن درب کابین، با استفاده از حرارت رول جمع شده و به دور محصول می‌چسبد. دستگاه شیرینگ دارای دو نوع تونلی و کابینی است. اساس کار هر دو یکی است ولی دستگاه شیرینگ پک تونلی دارای یک ریل است که محصولات روی آن قرار می‌گیرند و وقتی وارد تونل می‌شوند در معرض گرما قرار می‌گیرند.

دستگاه شیرینگ پک کابینی
دستگاه شیرینگ پک کابینی

دستگاه دوخت

خرما را می‌توان با استفاده از دستگاه دوخت به راحتی بسته بندی نمود. دستگاه دوخت پلاستیک یکی از پرطرفدارترین دستگاه‌های بسته بندی به خصوص برای کار در منزل است. این دستگاه قیمت بسیار مناسبی دارد و استفاده از آن نیز بسیار آسان است. شما می‌توانید خرما را به میزان مشخص داخل پاکت‌های پلاستیکی ریخته و سپس با استفاده از دستگاه دوخت آن را بسته بندی نمایید.

دستگاه دوخت
دستگاه دوخت

دستگاه سیل القایی

دستگاه سیل القایی برای بسته بندی مواد غذایی در قوطی، ظرف‌های شیشه‌ای و یا ظروف پلاستیکی استفاده می‌شود. شما می‌توانید خرما را داخل بطری‌های پلاستیکی و یا شیشه‌ای بریزید و سپس با استفاده از دستگاه سیل القایی آن را بسته بندی نمایید. این روش بسته بندی از خروج محتوای ظرف جلوگیری کرده و از ورود عوامل آلوده کننده به داخل ظرف جلو گیری ‌می‌کند.

دستگاه سیل القایی دستی صنعتگران

بسته بندی خرما به صورت سنتی

خرما به صورت سنتی در جعبه و کارتن نیز بسته بندی می‌شود.  این نوع بسته بندی دوام زیادی نداشته و نمی‌تواند در برابر عوامل محیطی از خرما محافظت کند.

مراحل بسته بندی خرما

برای بسته بندی خرما ابتدا باید به میزان مورد نیاز خرما تهیه کرده و آن‌ها شستشو دهید تا گرد و خاک و عوامل بیماری‌ها از آن جدا شود. سپس باید تمامی آن‌ها را به خوبی خشک کنید تا از له شدن و خراب شدن آن‌ها جلوگیری شود. در طول مراحل بسته بندی خرما باید از تماس آن‌ها با محیط‌های آلوده خودداری نمایید. در نهایت باید به نحوی که مدنظر دارید بسته بندی کنید.

سخن نهایی

خرما یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های ایرانی است که بخشی جدایی ناپذیر از سبد خرید ایرانیان است. شما می‌توانید بسته بندی خرما را در سطح یک کارگاه بزرگ و یا یک کارگاه خانگی راه اندازی نموده و از آن کسب درآمد نمایید. برای این کار به دستگاه‌های بسته بندی احتیاج دارید. جهت خرید انواع دستگاه‌های بسته بندی می‌توانید با شماره‌های 02166941540 و 09031191789 تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان همکاران ما در واحد فروش صنعتگران برخوردار شوید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *