دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بسته بندی سبزیجات

دستگاه بسته بندی سبزیجات تازه و خشک

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 2

سبزیجات یکی از خوراکی‌های مغذی و سالم هستند که برای بدن انسان ضروری می‌باشند. مصرف منظم این خوراکی موجب جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های گوارشی، فشار خون و دیابت می‌شود. سبزیجات مانند تمامی خوراکی‌های دیگر در اثر گذشت زمان خراب می‌شوند. برای جلوگیری از خرابی و افزایش عمر آن‌ها از دستگاه‌هایی استفاده می‌شود که به دستگاه بسته بندی سبزیجات معروف هستند. این دستگاه‌ها قابلیت بسته بندی سبزیجات تازه و خشک را داشته و آن‌ها را در شرایط کاملا بهداشتی و بدون ورود هرگونه آلودگی بسته بندی می‌کنند.

بسته بندی سبزیجات در منزل

بسته بندی سبزیجات در منزل می‌تواند یک راه برای کسب درآمد و سود است. مصرف سبزیجات به دلیل ارزش غذایی بالا و اهمیت آن‌ها در سلامتی انسان، رشد زیادی داشته و روزانه افراد بیشتری رو به مصرف این نوع خوراکی می‌آورند. همچنین به دلیل نیاز سبزیجات به بسته بندی مناسب جهت افزایش طول عمر و ماندگاری، شغل بسته بندی سبزیجات نیز رشد خوبی را تجربه نموده است. بنابراین می‌توان شغل بسته بندی سبزیجات یک شغل سودآورد به حساب آورد.

بسته بندی سبزیجات در منزل
بسته بندی سبزیجات در منزل

بعضی از سبزیجات را می‌توان در منزل نیز بسته بندی نمود؛ برای راه اندازی کار بسته بندی سبزیجات در منزل شما نیاز به سرمایه اولیه بالایی ندارد و می‌توانید دستگاه بسته بندی سبزیجات در منزل را با قیمت مناسبی خریداری نمایید و شروع به بسته بندی سبزیجات در خانه نمایید. در ادامه مطلب با انواع دستگاه بسته بندی سبزیجات آشنا خواهیم شد.

دستگاه بسته بندی سبزیجات

سبزیجات همانطور که در زمان کاشت و برداشت حساسیت بالایی دارد، در زمان نگهداری به صورت خشک و تازه نیز از حساسیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل باید سبزیجات را در بسته بندی مناسب قرار دهید تا ماندگاری آن افزایش پیدا کند. دستگاه‌های مختلفی برای این منظور ساخته شده‌اند که باید با توجه به وزن بسته، نوع سبزی، ظرف بسته بندی و نوع بسته بندی باید دستگاه مناسب خود را تهیه نمایید. برای آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی سبزیجات باما همراه باشید.

انواع دستگاه بسته بندی سبزیجات

دستگاه‌هایی که برای بسته بندی سبزیجات استفاده می‌شوند، عملکرد و امکانات متفاوتی دارند. این دستگاه‌ها با روش سیل، وکیوم، دوخت و سلفون کشی مانع از خرابی سبزیجات شده و طول عمر آن‌ها را افزایش می‌دهند.

دستگاه بسته بندی وکیوم سبزیجات

دستگاه وکیوم خانگی سبزیجات
دستگاه وکیوم خانگی سبزیجات

دستگاه بسته بندی وکیوم با استفاده از پمپ تخلیه هوایی که داخل آن تعبیه شده است، هوای داخل بسته بندی را به طور کامل خارج کرده و لبه بسته را دوخت می‌زند. همانطور که می‌دانید مواد غذایی در اثر تماس طولانی مدت با هوا خراب می‌شوند. بسته بندی به روش وکیوم باعث جلوگیری از این اتفاق شده و طول عمر آن‌ها را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. همچنین باعث حفظ رنگ، عطر، طعم و ارزش غذایی سبزیجات می‌شود.

بسته بندی سبزیجات به روش وکیوم
بسته بندی سبزیجات به روش وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم در دو نوع به بازار عرضه شده است. دستگاه وکیوم خانگی و صنعتی. دستگاه وکیوم خانگی دارای ابعاد کوچکی بوده و برای کار در منزل بسیار مناسب است. این دستگاه از یک پمپ وکیوم و لمنت‌های جهت دوخت لبه بسته برخوردار است. دستگاه‌های وکیوم صنعتی دارای پمپ قوی‌تری نسبت به دستگاه وکیوم خانگی هستند و در دو مدل رومیزی و ایستاده موجود هستند. این دو مدل تنها در ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند و قدرت وکیوم آن‌ها یکسان است.

دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی
دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی است که برای بسته بندی سبزیجات نیز استفاده می‌شود. دستگاه دوخت ریلی قابلیت دوخت انواع نایلون، کیسه و پلاستیک را داشته و دارای عملکرد نیمه اتوماتیک است؛ به این صورت که شما محصول را داخل بسته قرار داده و لبه‌های آن را داخل دستگاه قرار می‌دهید. سپس دستگاه به صورت اتوماتیک لبه بسته را با استفاده از حرارت المنت‌های خود می‌دوزد.

دستگاه دوخت ریلی قابلیت اتصال تاریخ زن حکی را نیز دارد. با اتصال تاریخ زن به این دستگاه پس از انجام عملیات دوخت، روی خط دوخت بسته شما، تاریخ‌های مورد نظر چاپ خواهند شد. دستگاه دوخت ریلی در دو نوع عمودی و افقی وجود دارند که هرکدام از آن‌ها کاربرد خاص خود را دارند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه، می‌توانید از صفحه دستگاه دوخت ریلی صنعتگران دیدن نمایید.

دستگاه دوخت دستی

دستگاه دوخت دستی یکی دیگر از دستگاه‌های دوخت پلاستیک است؛ با این تفاوت که عملکرد آن کاملا به صورت دستی است. البته کار کردن با این دستگاه بسیار راحت بوده و نیاز به دانش فنی خاصی ندارد. برای کار با این دستگاه تنها نیاز است که لبه بسته خود را بین دو فک دستگاه قرار داده و سپس با نیروی دست، فک بالایی را روی فک پایینی فشار دهید. بدین ترتیب عملیات دوخت انجام می‌شود. دستگاه دوخت دستی جزو پراستفاده‌ترین دستگاه‌های بسته بندی برای کار در منزل است.

دستگاه دوخت پدالی

این دستگاه نیز مانند دستگاه دوخت دستی و دوخت ریلی برای بسته بندی نموده محصولات با استفاده از پلاستیک، کیسه و یا نایلون مورد استفاده قرار می‌گیرد و عملکرد آن بسیار شبیه به دستگاه دوخت دستی است. تنها تفاوت این دو دستگاه این است که دستگاه دوخت دستی نیاز به نیروی دست برای دوخت دارد، اما دستگاه دوخت پدالی با فشردن پدال عملیات دوخت را انجام می‌دهد.

دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش
دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش همانطور که از نام آن پیداست برای بسته بندی مواد غذایی با استفاده از سلفون استفاده می‌شود. این دستگاه دارای دو نوع دستی و اتوماتیک است که مدل اتوماتیک آن بیشتر برای کار در خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه سلفون کش دستی دارای المنت برش، محفظه مخصوص سلفون و صفحه اتو است. صفحه اتو به قسمت جلویی دستگاه گفته می‌شود؛ دمای این صفحه از طریق یک دیمر که روی صفحه دستگاه قرار دارد تنظیم می‌شود. وظیفه این صفحه گرم کردن انتهای سلفون و چسباندن آن به بسته بندی است.

طریقه کار دستگاه سلفون کش دستی به این صورت است که ابتدا رول سلفون را داخل محفظه مخصوص دستگاه قرار می‌دهیم. سپس سلفون را از زیر بسته محصول عبور داده و آن را دور محصول می‌پیچیم. اضافی سلفون را به وسیله تیغه برش جدا می‌کنیم. در نهایت انتهای سلفون را زیر بسته محصول جمع کرده و روی صفحه اتو دستگاه می‌گذاریم. بدین ترتیب انتهای سلفون آب شده و به بسته می‌چسبد. این کار باعث می‌شود تا بسته بندی محصول در طی جا به جایی باز نشود. برای مشاهده قیمت و خرید این دستگاه به صفحه دستگاه سلفون کش مراجعه نمایید.

نتیجه گیری

در این مطلب با انواع دستگاه بسته بندی سبزیجات در منزل آشنا شدیم. سبزیجات جزو سالم‌ترین و ضروری‌ترین خوراکی‌ها برای بدن انسان هستند. به خاطر فواید زیاد این نوع خوراکی مصرف آن روز به روز در حال افزایش است. همچنین به علت نیاز سبزیجات به بسته بندی برای افزایش طول عمر و ماندگاری، کار بسته بندی سبزیجات نیز رشد خوبی را تجربه نموده است. شما می‌توانید با خرید دستگاه‌های بسته بندی خانگی، با هزینه خیلی کم شروع به بسته بندی سبزیجات در منزل نموده و از این طریق کسب درآمد نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *