دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بسته بندی میوه

دستگاه بسته بندی میوه تازه

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 2

دستگاه بسته بندی میوه تازه یکی از انواع دستگاه‌های بسته بندی است. بسته بندی میوه تازه یکی از بهترین راه‌ها برای سالم نگهداشتن مواد غذایی و افزایش مدت زمان ماندگاری آن‌هاست. میوه‌ها پس از لحظه برداشت، در اثر تماس با اکسیژن هوا به مرور خواص خود را از دست داده و در شکل ظاهری آن‌ها تغییراتی ایجاد می‌شود؛ به همین دلیل باید میوه‌ها را در بسته بندی قرارداد تا از خرابی و فساد آن‌ها جلوگیری شود. یکی دیگر از مزایای بسته بندی این است که از له شدگی و خرابی میوه‌ها در حین حمل و نقل جلوگیری می‌کند.

دستگاه بسته بندی میوه تازه

بسته بندی، میوه تازه را در برابر گرما و آلودگی و در برخی از موارد نور محافظت می‌کند. بسته بندی خوب می‌تواند با نگهداشتن رطوبت میوه داخل بسته، از خرابی آن جلوگیری کرده و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. همچنین با استفاده از بسته بندی مناسب، حمل و نقل و انبارداری میوه‌ها راحت‌تر می‌شود. این کار با استفاده از دستگاه بسته بندی میوه تازه انجام می‌شود.

خصوصیات بسته بندی مناسب میوه تازه

خصوصیات کلیدی بسته بندی میوه
خصوصیات کلیدی بسته بندی

بسته بندی مناسب برای میوه تازه باید یک سری ویژگی‌هایی را داشته باشد تا بتواند نظر مشتری را جلب کرده و فروش خوبی داشته باشد. اگر می‌خواهید سود خود را از بسته بندی میوه تضمین کنید، بسته بندی شما باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

حفظ و افزایش ماندگاری

مهم‌ترین نکته در این نوع بسته بندی، حفظ تازگی میوه است. بسته بندی باید میوه را در برابر آلودگی و گرمای هوا حفظ کند. بسته بندی مناسب ماندگاری و طراوت محصول را در طی زمان پخش و فروش افزایش می‌دهد.

عدم نفوذ پذیری رطوبت

بسته بندی باید از خروج رطوبت خود میوه و همچنین ورود روطوبت هوای بیرون جلوگیری کند تا میوه مدت زمان بیشتری تازه بماند. همچنین این کار باعث حفظ طعم و رنگ میوه می‌شود.

جذابیت و زیبایی ظاهری

بسته بندی باید از نظر ظاهری جذاب باشد تا بتواند مشتری را ترغیب به خرید محصول نماید. اگر بسته بندی شما ظاهر خوبی نداشته باشد، کمتر کسی به آن توجه نموده و در نتیجه فروش کمی خواهید داشت.

درج اطلاعات محصول

شما می‌توانید روی بسته بندی میوه اطلاعاتی مانند نام محصول، نام تجاری، اندازه و درجه کیفیت، وزن خالص، تاییدیه‌ها و مجوزهای بهداشتی را درج نمایید.

جا به جایی و حمل و نقل آسان

همچنین باید در اشغال فضا صرفه جویی نماید تا جا به جایی آن نیز آسان گردد. همچنین باید بسته بندی در برابر فشارهای فیزیکی مقاوم باشد تا محصول در حین حمل و نقل آسیب نبیند.

قیمت مناسب مواد اولیه

در نهایت باید دقت داشته باشید که از مواد اولیه‌ای در فراید بسته بندی استفاده نمایید که قیمت مناسبی داشته باشد. اگر مواد اولیه مورد استفاده شما بیش از حد گران باشد، سود کمی از فروش محصولات بدست خواهید آورد و یا در مواردی ممکن است اصلا سودی بدست نیاورید.

انواع دستگاه بسته بندی میوه تازه

میوه تازه به روش‌های مختلفی بسته بندی می‌شود. هر میوه با توجه به خصوصیات آن نیاز به نوع خاصی از بسته بندی دارد. به همین دلیل باید پیش از بسته بندی شناخت کاملی از میوه داشته باشد و با استفاده از دستگاه بسته بندی میوه تازه مخصوص آن را در بهترین بسته بندی ممکن قراردهید.

بسته بندی با استفاده از سلفون

بسته بندی میوه با سلفون
بسته بندی با سلفون

این نوع بسته بندی برای میوه‌هایی مانند توت فرنگی، گوجه، کیوی و… که ممکن است زود له شوند، استفاده می‌شود. به این صورت که میوه تازه داخل ظروف یکبار مصرف قرارگرفته و با استفاده از دستگاه سلفون کش بسته بندی می‌شوند. دستگاه سلفون کش یکی از انواع دستگاه بسته بندی میوه تازه است. سلفون از میوه تازه در برابر گرد و غبار و آلودگی محافظت نموده و ماندگاری آن را بالا می‌برد. جهت مشاهده انواع مختلف این دستگاه از صفحه دستگاه سلفون کش دیدن نمایید.

بسته بندی میوه تازه با استفاده از دستگاه وکیوم خانگی

بسته بندی میوه با دستگاه وکیوم خانگی
بسته بندی با دستگاه وکیوم خانگی

دستگاه وکیوم با مکش هوای درون بسته، یک محیط خلاء را ایجاد می‌کند و عمل وکیوم را انجام می‌دهد. در این روش اثر گازهای مخرب مانند اکسیژن به حداقل می‌رسد و میوه مدت زمان بیشتری تازگی و طراوت خود را حفظ می‌کند. این نوع بسته بندی فضای کمی را اشغال می‌کند و کار جا به جایی حمل و نقل آن را آسان‌تر می‌نماید. جهت مشاهده مشخصات و قیمت انواع مختلف این دستگاه می‌توانید به صفحه دستگاه بسته بندی وکیوم مراجعه نمایید.

بسته بندی جعبه‌ای

بسته بندی جعبه ای میوه
بسته بندی جعبه‌ای

راه دیگری که برای بسته بندی میوه‌ها وجود دارد استفاده از جعبه است. استفاده از جعبه‌ها کمک می‌کند تا میوه‌ها حین حمل و نقل سالم بمانند و آسیبی به آن‌ها وارد نشود. این نوع بسته بندی ساده‌ترین نوع بسته بندی میوه تازه است.

مراحل بسته بندی میوه تازه

  1. حوضچه شستشو: در مرحله اول میوه‌ها داخل حوضچه آب انداخته می‌شوند تا ضایعات و میوه‌های خراب به روی آب آمده و جدا شوند.
  2. سورتینگ: در این مرحله از نظر شکل ظاهری، اندازه و رنگ بررسی می‌شوند و میوه‌های مشکل دار از آنها جدا می‌شوند.
  3. شستشو و ضد عفونی: در این مرحله بر اساس نوع میوه، از مواد ضد عفونی کننده برای آن استفاده می‌شود.
  4. درجه بندی وزنی: در مرحله درجه بندی میوه‌هایی که بیشتر یا کمتر از وزن استاندارد هستند از مابقی آنها جدا می‌شوند.
  5. بسته بندی: در این مرحله میوه‌ها داخل دستگاه‌های مخصوص برای بسته بندی قرارداده می‌شود.

سخن آخر

بسته بندی میوه تازه باعث افزایش ماندگاری و طراوت آن می‌شود. برای این کار شما نیاز به یک دستگاه بسته بندی میوه تازه دارید که باید با توجه به نوع میوه و مراقبت‌های مورد نیاز آن، بهترین دستگاه را برای میوه مورد نظر خود خریداری نمایید. با توجه به مصرف بالای میوه، بسته بندی آن می‌تواند یک شغل پردرآمد برای شما باشد. به شرطی که این کار را طبق اصول و به صورت استاندارد انجام دهید. بسته بندی استاندارد باید بتواند تازگی میوه را حفظ کند، در برابر آسیب‌های فیزیکی مقاوم باشد، فضای کمی را اشغال کند و همچنین جا به جایی و حمل و نقل آن آسان باشد. شما می‌توانید برای خرید انواع دستگاه بسته بندی میوه با شماره‌های 02166941540 و 09031191789 تماس حاصل نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *