دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

کارگاه بسته بندی میوه

چطور کارگاه بسته بندی میوه راه اندازی کنیم؟ هزینه، درآمد، شرایط لازم

میانگین: 2.7 - تعداد رای‌ها: 3

کشور ما به دلیل داشتن تنوع آب و هوایی در مناطق جغرافیایی مختلف، از نظر تولیدات محصولات کشاورزی بسیار غنی است. بیشتر این محصولات انواع میوه‌ها به خصوص سیب هستند که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. میوه‌ها اکثرا به صورت فله و بدون بسته بندی راهی بازار می‌شوند. به همین دلیل، آمار فساد و هدر رفتن این میوه‌ها بسیار بالا است. در چنین شرایطی راه اندازی کارگاه بسته بندی میوه برای کسانی که به دنبال شغل دوم هستند و یا می‌خواهند کسب و کاری با سرمایه کم و سود زیاد راه اندازی کنند انتخاب مناسبی است.

بسته بندی مناسب از میوه در برابر سرما، گرما، رطوبت، نفوذ گرد و غبار و… محافظت می‌کند و طول عمر آن را افزایش می‌دهد. همچنین حمل و نقل و جا به جایی میوه‌ها را راحت‌تر می‌کند. بسته بندی نمودن میوه‌ها باعث می‌شود آن‌ها در بهترین شرایط و با بهترین کیفیت به دست مشتریان برسند.

راه اندازی کارگاه بسته بندی میوه

راه اندازی کارگاه بسته بندی میوه نسبتا کار آسانی است و می‌توان با سرمایه اولیه پایین نیز کار بسته بندی میوه جات را شروع نمود. ابتدا باید فضایی را برای کارگاه خود در نظر بگیرید. سپس نیاز است نوع میوه‌ای که می‌خواهید آن را بسته بندی کنید را مشخص نمایید و تجهیزات و دستگاه بسته بندی مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

مواد اولیه مورد نیاز برای بسته بندی میوه

کیسه، کارتن، ظروف پلاستیکی و… مواد اولیه‌ای هستند که برای بسته بندی محصولات کشاورزی از جمله انواع میوه به کار می‌روند. باید توجه داشته باشید موادی که برای بسته بندی استفاده می‌کنید باید برای تولید کننده، حمل کننده و مصرف کننده کارایی و توجیه اقتصادی داشته باشد.
به طور کلی موادی که برای بسته بندی استفاده می‌شوند باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:
• از میوه در برابر تمامی عوامل از زمان بسته بندی و حمل و نقل تا تحویل نهایی به مصرف کننده محافظت کند.
• تازگی و کیفیت محصول را تا مدت زمان زیادی حفظ کند.
• برند و نام تجاری تولید کننده محصول باید تا زمان رسیدن به دست مصرف کننده روی آن باقی بماند.

دستگاه بسته بندی میوه

میوه‌ها را می‌توان با استفاده از دستگاه‌های مختلفی بسته بندی نمود. هرکدام از این دستگاه‌ها مزایای خودشان را دارند و از مواد اولیه متفاوتی برای بسته بندی میوه استفاده می‌کنند. برای آشنایی با انواع دستگاه‌های بسته بندی میوه و ویژگی‌های آن‌ها، به صفحه دستگاه بسته بندی مراجعه نمایید. در ادامه با برخی از دستگاه‌های پر استفاده در صنعت بسته بندی میوه آشنا خواهیم شد.

دستگاه سلفون کش

بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه سلفون کش
بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه سلفون کش

یکی از راه‌های ساده بسته بندی کردن میوه‌ها، استفاده از دستگاه سلفون کش است. بیشتر میوه‌های بسته بندی شده در موجود در بازار داخل کشور توسط این دستگاه بسته بندی شده‌اند. بسته بندی سلفون باعث جلوگیری از ورود گرد و غبار به داخل بسته شده و همچنین کیفیت میوه‌ها را تا مدت زیادی حفظ می‌کند. شما انواع مختلف این دستگاه را می‌توانید در صفحه دستگاه سلفون کش مشاهده نمایید.

دستگاه شیرینگ پک

بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه شیرینگ پک
بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه شیرینگ پک

استفاده از دستگاه شیرینگ پک از دیگر راه‌های رایج جهت بسته بندی کردن میوه‌هاست. با استفاده از این دستگاه می‌توانید یک بسته بندی متفاوت و زیبا را به بازار ارائه نمایید که حتی برای میوه‌های صادراتی نیز کاربرد دارد. در این روش محصول داخل نایلون‌های مخصوص قرارگرفته و با حرارت دستگاه، این نایلون‌ها به دور محصول جمع شده و اصطلاحا آن را شیرینگ می‌کنند. دستگاه‌های شیرینگ پک در سه نوع دستی، کابینی و تونلی موجود هستند. شما می‌توانید برای مشاهده مدل‌های مختلف این دستگاه، از صفحه دستگاه شیرینگ پک دیدن نمایید.

دستگاه بسته بندی وکیوم

بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم
بسته بندی میوه با استفاده از دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه وکیوم برای خالی نمودن هوای داخل بسته بندی استفاده می‌شود. این دستگاه با استفاده از پمپ مخصوص هوای داخل کیسه پلاستیکی را تخلیه کرده و لبه‌های کیسه را دوخت می‌زند. این کار باعث کاهش تماس میوه با اکسیژن شده و ماندگاری آن را افزایش می‌دهد. همچنین برخی از دستگاه‌های وکیوم قابلیت تزریق گاز ازت دارند. این گاز یک گاز خنثی بوده که ماندگاری محصول را بیش از پیش افزایش می‌دهد. جهت آشنایی بیشتر با این دستگاه، به صفحه دستگاه بسته بندی وکیوم مراجعه نمایید.

 

جمع بندی

ایران به دلیل داشتن آب و هوای متنوع کشوری غنی در تولید محصولات کشاورزی به خصوص انواع میوه است. این میوه‌ها معمولا به صورت فله به بازار عرضه می‌شوند که باعث خرابی و هدر رفت بخش زیادی از آن‌ها می‌شود. بسته بندی میوه‌ها راهی برای جلوگیری از خرابی آن‌هاست و سالم ماندن میو‌ها تا زمان رسیدن به دست مشتری را تضمین می‌کند. با استفاده از دستگاه‌های سلفون کش، شیرینگ پک و وکیوم می‌توان میوه‌ها را به بهترین شکل بسته بندی نموده و به دست مشتریان رساند.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *