دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه سیل لیوان دستی

سیل زدن لیوان دستی و معرفی انواع آن

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 2

سیل زدن لیوان دستی مانند پرس حرارتی بسته عمل می کند. در این دستگاه سر ظروف بسته می شود.  سیل زن دستی برای پک و بسته بندی انواع لیوان مورد استفاده قرار می گیرد. با این کار از سرد و گرم شدن و ریختن مواد به بیرون جلوگیری می شود.

انواع سیل زن

سیل زن دستی

سیل زن اتوماتیک

سیل زن نیمه اتوماتیک

سیل زدن لیوان دستی حرارتی برای انواع لیوان های یکبار مصرف کاربرد دارد. از این دستگاه مانند سیل زدن حرارتی روی انواع ظروف مواد غذایی مانند گوشت، مرغ، ماهی، لواشک، آجیل و … استفاده می شود.

روش کار سیل زدن لیوان دستی

لیوان در ابتدا داخل دستگاه قرار می گیرد. به وسیله اهرمی دستی سلفون روی لیوان قرار گرفته و به وسیله گرما سر لیوان پلمپ می شود. کامل تر اگر بخواهیم بگوییم ابتدا بر اساس دهانه ظرف مورد نظر قالب ساخته می شود. این قالب هم قسمت بالایی دارد هم پایینی. ظرف یا همان لیوان دلخواه را در دستگاه می گذاریم. اهرم سیل زدن لیوان دستی را می کشیم و قالبی که در بالا قرار دارد با فشار لایه سلفون را روی ظرف می کشد. سلفون های اضافه اطراف لیوان برش می خورد و جدا می شود. این اضافه های سلفون به صورت دستی و در ماشین های اتوماتیک به صورت اتومات جمع می شود. سلفون به صورت کامل روی لیوان یا ظرف قرار می گیرد. قالب در انواع و اشکال مختلفی تولید می شود.

دستگاه سیل لیوان دستی
دستگاه سیل لیوان دستی

انواع قالب سیل زدن لیوان دستی

دستگاه سیل زدن لیوان دستی برای لیوان های چهارگوش و دایره ای مناسب است.

سیل زدن لیوان دستی چیست؟

این دستگاه از پر مصرف ترین دستگاه ها در صنعت بسته بندی است. به دلیل راحتی و ارزان بودن دستگاه دستی استقبال زیادی از آن شده است. می توانید انواع طرح ها و آرم ها را بر روی سلفون درب لیوان چاپ کنید. برای این کار ابتدا باید طرح مورد نظر را روی سلفون چاپ کنید. سپس دستگاه سیل لیوان دستی را انتخاب کنید. دستگاه ها معمولا قابلیت بسته بندی لیوان با قطر مشخص را دارند. می توانید برای خرید با مشاوران 24 ساعته ما با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

دستگاه سیل زدن لیوان دستی چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

برای اینکه بتوانید مجوز اداره بهداشت را بگیرید باید از دستگاهی استاندارد استفاده کنید. دستگاهی که دارای بدنه استیل وقابل شستشو باشد. در مرحله بعدی باید به سرعت بالای دستگاه توجه کنید. معمولا از این دستگاه در فروشگاه ها و رستوران ها استفاده می شود. نباید مشتریان زیاد معطل شوند. پس باید دستگاه سرعت بالایی داشته باشد.

دستگاه سیل زن دستی
دستگاه سیل زن دستی
 

دستگاه سیل زدن لیوان دستی به چه نوع رول و لیوانی نیاز دارد؟

برای دستگاه سیل زدن لیوان دستی معمولا تا عرض 20 سانت را می توان بسته بندی کرد. میتوان از پلاستیک های طرح دار نیز استفاده کرد. گاهی دستگاه توانایی پرس درب های 75 تا 95 سانتی را دارد. که با قرار دادن رینگ می توانید به سایز دلخواه برسید.

انواع دستگاه های سیل لیوان

دستگاه سیل زدن لیوان دستی

این دستگاه بدلیل اینکه موتور ندارد و با دست کار می کند به آن مدل دستی می گویند. زمانی که می خواهیم از محصولات استفاده کنیم درب لیوان ها به وسیله دست و با فشردن اهرم پرس می شود. این مدل پرس کردن درب لیوان ارزانترین حالت بسته بندی است. برای هر بار استفاده درب شرینگ به صورت دستی تنظیم می شود. این دستگاه ارزانترین و ساده ترین نوع بسته بندی است. از جلمه دستگاه‌های سیل زدن لیوان دستی می‌توان به دستگاه سیل لیوان دستی ETON اشاره نمود.

سیل لیوان دستی
سیل لیوان دستی

دستگاه نیمه اتوماتیک

به محض پایین کشیدن دسته اهرم عمل سیل کردن انجام می شود. این دستگاه فقط دارای شمارشگر دیجیتال و تنظیم موتور است. کارکرد آن شبیه دستگاه دستی است. دستگاه سیل لیوان نیمه اتوماتیک SMART یکی از بهترین دستگاه‌های سیل نیمه اتوماتیک لیوان است.

دستگاه تمام اتوماتیک

این دستگاه دارای چشم الکترونیکی است. این چشم باعث افزایش عملکرد دستگاه می شود. همچنین دستگاه دارای تنظیم گر دیجیتال است. سنسور نیز از قابلیت های دستگاه است. در شرکت ما این دستگاه می تواند سفارشی سازی شود. برای مثال می‌توانید دستگاه سیل لیوان تمام اتوماتیک ETON را مشاهده نمایید.

موارد مهم در خرید دستگاه سیل زدن لیوان دستی

  1. میزان نیاز بسته بندی در روز

اگر می خواهید دستگاه سیل زن بخرید باید در ابتدا بدانید که چند لیوان در روز نیاز دارید. برای اینکار باید زمان لازم را نیز در نظر بگیرید. بر طبق زمان و مقدار نیاز روزانه اتان دستگاه را خریداری کنید.

  1. جنس بدنه و استاندارد بودن دستگاه سیل زدن لیوان دستی

برای آنکه دستگاه مجوز بهداشت را بگیرد باید قابل شستشو باشد. تنها استیل می تواند بهداشتی و قابل شستشو باشد.

پس در هنگام خرید دستگاه سیل زدن لیوان دستی به این نکته ها توجه کنید.

دستگاه با گارانتی یا بدون گارانتی

اغلب وسایل برقی موجود در بازار دارای گارانتی هستند. این دستگاه نیز به دلیل الکترومکانیکی بودن آن اگر گارانتی داشته باشد بهتر است. انواع دستگاه سیل زدن لیوان دستی موجود در شرکت ما از بهترین قطعات ساخته شده اند. طول عمر دستگاه های ما بسیار بالا هستند. تا زمانی که عمر مفید خود را طی می کنند کمتر پیش می آید که دچار مشکل شوند. اما موتور دستگاه که بخش اصلی دستگاه است از گارانتی برخوردار است. برای آگاهی از کیفیت و قیمت دستگاه ها می توانید با ما در تماس باشید.

قیمت دستگاه پک لیوان چطور محاسبه می شود؟

این دستگاه با توجه به دستی بودن، نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تعیین می شود. برای آگاهی از قیمت ها می توانید با شماره های موجود در سایت در قسمت ارتباط با ما تماس بگیرید.

خرید دستگاه سیل زدن لیوان دستی دسته دوم کار درستی است؟

خرید دستگاه های دست دوم ایرادات خودش را دارد. باید در خرید دقت زیادی کنید. زیرا ممکن است قسمت های اصلی و اساسی دستگاه مانند موتور، تاقه رول و حتی ترانس دچار مشکل شده باشند. باید در هنگام خرید دستگاه سیل زدن لیوان دستی کارکرده، به نکات بالا توجه خاص داشته باشید. زیرا با بازدید چشمی دیدن مشکلات دستگاه غیر ممکن است.

دستگاه سیل زن لیوان در کجاها کاربرد دارد؟

این دستگاه در رستوران ها، آبمیوه فروشی ها، بستنی فروشی ها، شیرینی فروشی ها، سبزی فروشی های آماده، آجیل و خشکبار و … کاربرد زیادی دارد.

دستگاه سیل زدن لیوان دستی رومیزی

این دستگاه رومیزی طوری طراحی شده است که به راحتی بتوان از آن در رستوران ها، فروشگاه ها، ترشی فروشی ها و … استفاده کرد. برای بستن درب ماست، دوغ، کشک، که به صورت مایع هستند بسیار مناسب است. استفاده از این دستگاه بسیار راحت و آسان است. کار با دستگاه نیاز به آموزش ندارد و با یک اپراتور به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

دستگاه سیل زدن لیوان دستی
دستگاه سیل زدن لیوان دستی

مزایای استفاده از دستگاه سیل زدن لیوان دستی

اگر لیوان در معرض باد و خاک قرار گیرد آلودگی و گرد و خاک به داخل ظرف وارد نمی شود. از فاسد شدن مواد غذایی و ریختن آنها جلوگیری می کند. از مهمترین عوامل می توان به زیبایی، بهداشت و افزایش اعتبار در نزد مشتریان نام برد. علاوه بر دستگاه سیل زدن لیوان دستی، دستگاه سیل نیمه اتوماتیک نیز وجود دارد. دستگاه سیل ظرف نیز داریم. این دستگاه برای ظروف مربعی و ظرف های  غذا استفاده می شوند.

روش کار دستگاه نیمه اتوماتیک

اگر دستگاه سیل ظرف به صورت نیمه اتوماتیک باشد به این شکل عمل می کند. اپراتور ظرف را در قالب قرار می دهد. قالب به درون دستگاه کشیده می شود. بن کمک چشم دستگاه، عمل سیل را انجام می شود. در این زمان قالب بالایی دستگاه روی ظرف قرار می گیرد و با کمک المنتی که دارد سلفون را روی ظرف می کشد. دستگاه های نیمه اتوماتیک هم زمان که شروع به سیل کشیدن می کنند هوای داخل ظرف را با مکش خارج می کنند. با این کار ماندگاری مواد غذایی بیشتر می شود. با تیغه های دستگاه سلفون اضافه بریده می شود. پس از تمام شدن کار دستگاه، قالب به راحتی از دستگاه جدا می شود.

تفاوت دستگاه دستی و اتوماتیک

سرعت این دستگاه خیلی کمتر از سیل زدن اتوماتیک است. در دستگاه دستی نیروی دست و اپراتور عمل سیل زدن را انجام می دهد. اما در دستگاه اتوماتیک به صورت ماشینی انجام می شود. در دستگاه دستی اپراتور تمام کارها را انجام می دهد. اما ظرف و لیوان در دستگاه اتوماتیک پس از گذاشتن ظرف داخل دستگاه تا خروج کامل دستگاه، اپراتور دخالتی ندارد. همانطور که در بالا اشاره شد دستگاه سیل لیوان سه نوع دارد: دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک. در شرکت ما این دستگاه می تواند سفارشی سازی شود. از قالب دایره گرفته تا کاسه ای شکل، چند ضلعی، بیضی و مربع را می توان به صورت سفارشی ساخت. علاوه بر کاربردهایی که به آن اشاره شد می توانید از این دستگاه در صنایع دارویی، شیمیایی و لبنیات استفاده کرد.

دستگاه سیل زن اتوماتیک
دستگاه سیل زن اتوماتیک

جمع بندی

دستگاه سیل زدن لیوان دستی برای پوشاندن درب لیوان های قهوه، آبمیوه، لواشک، دوغ، چای، نوشابه، شیره خرما، عسل، آلوچه و درب های لیوان های مختلف کاربرد دارد. دستگاه سیل زدن انواع مختلفی دارد. از جمله دستگاه سیل دستی، نیمه اتوماتیک و اتوماتیک است. بسته به نوع قالبی که در دستگاه استفاده می شود می تواند دایره، مربع، مستطیل و بیضی را پلمپ کند. علاوه بر دستگاه سیل لیوان، دستگاه سیل زدن ظرف نیز وجود دارد. برای آگاهی از قیمت ها و انواع مختلف دستگاه ها با ما در تماس باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *