دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

سلامت بسته بندی مواد غذایی

اهمیت بسته بندی مواد غذایی خشک پرمصرف

لطفا رای بدهید

در بازار پر رقیبی مثل صنایع غذایی، بسته بندی صحیح مواد غذایی اهمیت بسیار زیادی دارد. انجام این کار فقط برای مرسوم بودن آن مهم نیست، بلکه برای حفظ جایگاه رقابتی در قفسه های شلوغ سوپر مارکت ها و فروشگاه ها نیز اهمیت دارد. در ابن بین، بسته بندی مواد غذایی خشک پر مصرف که روزانه ممکن است به تعداد زیادی توسط مشتریان خریداری شود هم خود جای بررسی دارد.

چرا بسته بندی مواد غذایی خشک پر مصرف مهم است؟

بسته بندی عامل موثری است که باعث حفظ کیفیت غذا و همچنین جذب مشتری می شود. بسیاری از کارشناسان معتقدند که مشتریان مواد غذایی خشک و پر مصرف معمولا کیفیت آن را از روی بسته بندی محصول مورد قضاوت و تشخیص قرار می دهند.

بعضی از مزایای بسته بندی موادغذایی خشک خصوصا مواد غذایی پرمصرف خانگی

حفاظت از محصول

شرکت های بسته بندی نوعی از بسته بندی را برای محصولات در نظر می گیرند که بر اساس نوع و ویژگی های ماده غذایی طراحی شده باشد و در نهایت ایده آل به نظر برسد. این شرکت ها، تحقیقات زیادی را در خصوص ایده یابی برای بسته بندی انجام داده اند تا سرانجام به نوعی از طراحی برسند و با استفاده از آن بتوانند ماده غذایی را از عواملی مثل رطوبت، واکنش های شیمیایی، نورو و گرد و غبار دور نگاه دارند، زیرا بسته بندی نامناسب می تواند بر روی مزه و حتی کیفیت کالا تاثیر منفی بگذارد.

بسته بندی ماکارونی

ایمن سازی هنگام حمل و نقل

شکل های مختلف بسته بندی با توجه به نوع مواد غذایی در اطراف ما وجود دارد، از قوطی وجعبه گرفته تا انواع بطری. علت بسته بندی کالاهای متنوع در این ظروف، این است که هنگام حمل و نقل ایمن بمانند. 

حمل و نقل مواد غذایی خشک

اثر گذاری بر روی عادات خرید مشتری

استفاده از طراحی و رنگ های منحصر بفرد در بسته بندی، عامل موثری در انتخاب کالای تولیدی شما توسط مصرف کننده می باشد ، زیرا مغز به شدت می تواند بعد از دیدن رنگ های متنوع که در آن محصول به کار رفته، برای خرید واکنش نشان دهد. برای مثال بسته بندی هایی که با رنگ سفید انجام می شوند، مفهوم خلوص و سادگی را منتقل می کنند و برای استفاده در صنعت لبنیات بسیار گزینه ی مناسبی می باشند. در مقابل بسته بندی هایی با رنگ نارنجی، انرژی و فعال بودن را منتقل می کنند و معمولا برای نوشیدنی های انرژی زای ورزشی یا نوشیدنی های مورد استفاده در فصل تابستان به کار می روند. همچنین تطابق رنگ ها با طعم ها در بسته بندی بسیار مهم است، برای مثال برای بسته بندی آبمیوه با طعم موز از رنگ زرد استفاده می کنند . نکته آخر خوانا بودن فونت نوشته بر روی بسته بندی می باشد، به این معنی که فونت قابل استفاده، برای مخاطب خوانا و قابل تشخیص باشد. 

مرکز خرید مواد غذایی

بسته بندی دو مواد غذایی پرمصرف (برنج و ماکارونی)

ماکارونی یا اسپاگتی از مواد غذایی خشک و همچنین پر مصرف در کشور ایران است که بنابر اطلاعات تاریخی توسط یک زن چینی کشف شد، سپس در ایتالیا گسترش پیدا کرد و سپس وارد کشورهای دیگر همچون ایران شد. این غذا علاوه بر محبوبیتی که در میان کودکان دارد، مورد علاقه ی بزرگسالان نیز می باشد. در کارخانجات تولید ماکارونی به منظور بسته بندی این ماده غذایی، بعد از اینکه ماکارونی به صورت یکسان خشک شد و دما و میزان رطوبت در همه قسمت های آن به صورت هماهنگ وجود داشت، وارد دستگاه برش می شود و به اندازه ها و اشکال تنظیم شده برش داده می شود. بعد از این مرحله به دستگاه بسته بندی ، به منظور بسته کردن فرستاده می شود، پس از توزین توسط تجهیزات مخصوص، بسته بندی اولیه انجام می شود. مواد اولیه برای بسته بندی ماکارونی معمولا سلفون و کارتن می باشد، و دستگاه های بسته بندی که در این صنعت استفاده می شوند سلفون کش ها و … می باشند. بسته بندی برنج: برنج یکی دیگر از مواد غذای خشک بسیار پر مصرف خانوار ایرانی به حساب می آید و معمولا در مهمانی های و مجالس از آن برای طبخ انواع غذاها استفاده می شود. انواع دستگاه بسته بندی برنج در صنعت با توجه به کاربرد و نیاز سنجی تولید کننده موجود می باشند اما به منظور بسته بندی این محصول ابتدا باید در نظر داشت که باید به طور صحیحی توزین شوند. توزین یا به صورت جداگانه انجام می شود و سپس به دستگاه بسته بندی یعنی پر کن و دوخت کیسه برنج فرستاده می شود و یا اینکه بعصی از دستگاه های بسته بندی فرآیند توزین و بسته بندی را با هم انجام می دهند. در پایان باید گفت برخی مواد غذایی به صورت گسترده توسط مصرف کنندگان تهیه و مورد استفاده قرار می گیرند. پس اولین عاملی که می تواند بر روی انتخاب آن ها برای خرید این مواد تاثیر بگذارد، نوع بسته بندی آن ها می باشد.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *