دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

اهمیت بسته بندی

اهمیت بسته بندی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

امروزه بسته بندی محصولات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ به گونه ای که کمتر محصولی را می‌توانید پیدا کنید که بدون بسته بندی به بازار عرضه شود. بسته بندی تاثیر مستقیمی در میزان فروش شما دارد و می‌تواند باعث بیشتر دیده شده محصول شما نسبت به سایر رقبا و جذب مشتری بیشتر شود. جذب مشتری بیشتر نیز به معنای فروش بیشتر و درآمد بیشتر برای شماست. به همین دلیل اگر شما صاحب یک تولیدی هستید، باید به اهمیت بسته بندی محصولات خود کاملا واقف باشید.

اهمیت بسته بندی

بسته بندی به جهت سالم ماندن محصول از زمان تولید تا زمان رسیدن به دست خریدار مورد استفاده قرار می‌گیرد. موارد مختلفی ممکن است باعث خرابی محصول شود. برای مثال مواد غذایی در اثر ماندن زیر نور خورشید، تماس با اکسیژن، رطوبت و… ممکن است خراب شوند. همچنین چون مستقیما با سلامتی انسان در ارتباط هستند، اگر آلوده شوند، باعث بیماری می‌شوند. به همین دلیل بسته بندی مواد غذایی باید به گونه‌ای باشد که در برابر عوامل یاد شده از آن‌ها محافظت کند.

اکثر محصولات در اثر ضربه خراب می‌شوند و بسته بندی باید از آن‌ها در برابر ضربه محافظت کند. تقریبا تمامی محصولات مراحل انبار داری و حمل و نقل را پشت سر می‌گذارند. بنابراین تولید کنندگان در طراحی بسته بندی دقت می‌کنند که هم فضای کمی را اشغال کند و هم حمل و نقل آن آسان باشد. در کنار تمامی این موارد بسته بندی به برندینگ شما کمک بسیاری می‌کند. استفاده از بسته بندی با کیفیت، باعث جلب اعتماد و رضایت مشتریان و جذب مشتریان جدید می‌شود.

تاثیر بسته بندی بر برندینگ

تاثیر بسته بندی در بازاریابی، فروش و برندینگ

همانطور که گفته شد بسته بندی تاثیر زیادی در بازاریابی دارد. این تاثیر به قدری بالاست که بسیاری از شرکت‌های تولیدی، با شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه چاپ و بسته بندی همکاری می‌کنند تا بتوانند از این طریق فروش بیشتری را تجربه کنند. در اینجا اهمیت بسته بندی در بازاریابی را بررسی می‌کنیم.

  1. تبلیغ محصول: تبلیغات یک بخش جدانشدنی از بازاریابی است. جالب است بدانید یک بسته بندی مناسب کاملا مانند تبلیغ برای محصول است. ظاهر بسته بندی و طراحی آن، کاملا می‌تواند محصول را از بقیه رقبای خود متمایز کند و باعث بیشتر دیده شدن آن در ویترین و یا قفسه فروشگاه‌ها شود. بدین ترتیب شما بدون اینکه هزینه اضافی برای تبلیغات پرداخت کنید باعث بیشتر دیده شدن محصولات خود می‌شوید.
  2. جلب اعتماد مشتری: شما با ذکر اطلاعات خود و محصولتان روی بسته بندی می‌توانید باعث جلب اعتماد مشتری و افزایش وفاداری آن‌ها به برند خود شوید. برای مثال اگر مواد تشکیل دهنده، تاریخ تولید و تاریخ انقضاء محصول خود را روی بسته بندی بنویسید، مشتریان اعتماد بیشتری به محصول شما خواهند داشت و بدین ترتیب می‌توانید فروش خود را افزایش دهید.
  3. کاربردی بودن بسته بندی: مشتریان به دنبال بسته بندی‌هایی هستند که به راحتی باز یا بسته شده و حتی بتوان مثل شیشه‌های خیار شور و مربا، پس از تمام شدن محصول از بسته بندی آن مجددا استفاده کنند. بنابراین در صورت امکان شما باید نوعی از بسته بندی را ارائه دهید که برای مشتریان کاربردی باشد.
  4. سهولت در حمل و نقل: بسته بندی‌هایی که حمل و نقل آن‌ها راحت‌تر باشد برای مشتریان جذاب‌تر است. برای مثال جا به جایی بسته بندی‌هایی که دستگیره دارند آسان‌تر هست و احتمال اینکه مشتریان چنین محصولی را انتخاب کنند بیشتر است. همچنین اگر حمل و نقل محصول راحت باشد، احتمال آسیب رسیدن در هنگام جا به جایی آن از انبار به فروشگاه کمتر است.
  5. کیفیت بسته بندی نمایانگر کیفیت محصول است: در نظر مشتریان هرچه بسته بندی یک محصول شیک‌تر و باکیفیت‌تر باشد، نشان دهنده کیفیت بالای محصول است. همچنین هرچه طراحی محصول مشتری پسندتر باشد، نمایانگر توجه شرکت تولید کننده به مشتریان خود است.
  6. محافظت از محصول: سالم بودن محصول در بسته بندی یکی دیگر از عواملی است که در افزایش فروش محصول تاثیر مستقیم دارد. بسته بندی محصولات باید به گونه‌ای باشد که از آسیب دیدن آن‌ها در برابر عوامل مختلف مانند ضربات فیزیکی محافظت کند تا محصول در سلامت کامل به دست مشتری برسد.
  7. طراوت و تازگی محصول: بسته بندی محصول باید به گونه‌ای باشد که کیفیت و تازگی محصول تا زمان رسیدن به دست مشتری حفظ شود.
  8. نشان دادن هویت برند: علاوه بر تمامی نکات بالا، بسته بندی نشان دهنده کلاس و پرستیژ برند شماست. اگر کمی دقت کنید متوجه این موضوع خواهید شد که مردم برخی برندها و محصولاتشان را از روی نوع و شکل بسته بندی آن‌ها می‌شناسند

اهمیت بسته بندی در بهداشت مواد غذایی

اهمیت بسته بندی در بهداشت مواد غذایی

تولید کنندگان صنایع غذایی بیشتر از هر صنعت دیگری با بسته بندی محصولات آشنایی دارند. زیرا مواد غذایی جزو فساد پذیرترین محصولات هستند. در صورت فاسد شدن و خرابی محصول، شما به معنای واقعی در فروش و جذب مشتری شکست خواهید خورد. همچنین اگر مواد غذایی آلوده شوند به آسانی می‌توانند این آلودگی را به انسان انتقال دهند و باعث بیماری بروز شوند. بسته بندی یکی از روش‌های جلوگیری از آلوده شدن مواد غذایی است و به همین دلیل می‌توان گفت که اهمیت بالایی در بهداشت مواد غذایی دارد.

اگر شما در هنگام بسته بندی، استانداردهای بسته بندی مواد غذایی را به طور کامل رعایت کنید، می‌توانید کیفیت محصولات خود را تا زمان رسیدن به دست مشتری حفظ نمایید. بدین ترتیب حتی ممکن است به نگهدارنده‌های کمتری برای حفظ کیفیت محصول خود نیاز داشته باشید. با این کار ضایعات محصول کاهش چشمگیری پیداکرده و به کمترین حد خود می‌رسد.

نتیجه گیری

بسته بندی قسمت مهمی از فروش و بازاریابی و همچنین حفظ و نگهداری محصول است. با انجام بسته بندی به صورت اصولی می‌توانید نسبت به رقبا موفق‌تر بوده و فروش بیشتری را تجربه نمایید. بسته بندی شکیل و باکیفیت تاثیر بسزایی در جلب رضایت مشتریان و برندسازی دارد. به همین دلیل می‌توان گفت بسته بندی مناسب یک نوع تبلیغ برای محصول شماست. برای بسته بندی محصولات خود نیاز به دستگاه‌های بسته بندی دارید. جهت تهیه این دستگاه‌ها می‌توانید به صفحه دستگاه بسته بندی سایت صنعتگران مراجعه نموده و یا با شماره‌های 02166941540 و 09031191789 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *