دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی قطعات صنعتی

دستگاه بسته بندی قطعات صنعتی و قطعات خودرو

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

بسته بندی، به خصوص بسته بندی زیبا و اصولی، از جمله عواملی است که در افزایش فروش محصولات صنعتی تاثیر بسزایی دارد. بسته بندی های قطعات صنعتی و قطعات خودرو انواع مختلفی دارند که برای هرکدام از آن ها دستگاه مخصوصی وجود دارد.

علاوه بر زیبایی، بسته بندی در هر صنعت باید مطابق با سلایق مشتریان باشد. برای مثال بسته بندی لوازم آشپزخانه باید رنگ و شکل محصول را به نمایش بگذارد. درحالی که برای بسته بندی محصولات و قطعات خودرو، تمرکز اصلی باید روی درج اطلاعات مورد نیاز روی بسته بندی باشد.

همانطور که یک بسته بندی خوب می تواند باعث جذب مشتری شود، یک بسته بندی نامرغوب نیز می تواند به مشتری حس بی کیفیت بودن محصول را القا کند و فروش محصول را کاهش دهد.

دقیقا به همین دلیل است که باید محصول تولید شده با یک بسته بندی مناسب همراه شود تا بتواند هزینه های تولید را جبران نموده و به سوددهی برسد. برای بسته بندی قطعات صنعتی و قطعات خودرو باید از دستگاه های بسته بندی مخصوص استفاده شود تا بسته بندی کیفیت لازم را داشته باشد.

ویژگی های ضروری برای بسته بندی قطعات

برای بسته بندی قطعات باید سه فاکتور مهم زیبایی، درج اطلاعات قطعات و محافظت از قطعات داخل بسته بندی را در نظر گرفت.

زیبایی در بسته بندی قطعات

بسته بندی این محصولات باید طراحی زیبا و چشم نوازی داشته باشد و در عین حال نمادی از استقامت و دوام قطعات داخل بسته بندی را به نمایش بگذارد.

درج اطلاعات قطعات

درح اطلاعات قطعات از مهم ترین فاکتورهای این نوع بسته بندی می باشد. مشتریان باید مشخصات دقیق محصولات را بدانند تا بتواند متناسب با استفاده خود، بهترین محصول را اتنخاب و خریداری نماید.

محافظت از قطعات داخل بسته بندی

بسته بندی این نوع محصولات باید بتواند در برابر ضربات از محصول محافظت نماید. زیباترین بسته بندی به همراه کامل ترین توضیحات اگر نتواند از محصول محافظت کند و آن را سالم به دست مشتری برساند کاملا بی فایده خواهند بود.

پیش از انتخاب دستگاه بسته بندی، نیاز است تا به موارد بالا دقت نمایید و دستگاهی را انتخاب نمایید که هم بسته بندی زیبایی را فراهم نماید، هم توانایی درج اطلاعات قطعا را داشته باشد و هم از قطعا داخل بسته بندی محافظت نماید.

ویژگی های ضروری برای بسته بندی قطعات
ویژگی های ضروری برای بسته بندی قطعات

انواع بسته بندی برای قطعات

برای بسته بندی قطعات صنعتی و قطعات خودرو می توان از دو نوع بسته بندی شیرینگ پک و اسکین پک استفاده نمود.

دستگاه بسته بندی شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی انواع محصولات کارایی دارند. به طور کلی در شرایط زیر می توانید از دستگاه شیرینگ پک استفاده نمایید:

محصول شما دارای جعبه جداگانه می باشد

در این شرایط می توانید برای افزایش ایمنی محصول و جلوگیری از ورود غبار و مایعات از دستگاه بسته بندی شیرینگ استفاده نمایید. همچنین این نوع بسته بندی باعث می شود جعبه محصول در هنگام حمل و نقل باز نشود و از گم قطعات جلوگیری می کند.

محصول شما جعبه جداگانه ندارد

بعضی از محصولات می توانند بدونه جعبه در بسته بندی شیرینگ پک قرار بگیرند. اگر محصولات شما نیز چنین قابلیتی دارند، می توانید آن ها را بدون جعبه و به صورت مستقیم در بسته بندی شیرینگ پک قرار دهید و در هزینه های تولید صرفه جویی نمایید.

شما می خواهید چند محصول را کنار هم قرار دهید

قراردادن چند محصول در کنار یکدیگر یکی از راه های صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل می باشد. شما می توانید از بسته بندی شیرینگ پک برای برای بسته بندی چند محصول در کنار هم استفاده نمایید و هزینه انتقال محصولات را به طرز چشم گیری کاهش دهید.

انواع دستگاه های شیرینگ پک

دستگاه های شیرینگ پک در چهار نوع زیر در دسترس هستند:

دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

دستگاه شرینگ پک کابینی

دستگاه شیرینگ پک پلی اتیلن

طرز کار دستگاه های شیرینگ پک
طرز کار دستگاه های شیرینگ پک

طرز کار دستگاه های شیرینگ پک

طرز کار این دستگاه ها به این صورت است که محصول بین دو لایه از فیلم پی وی سی شیرنگ قرار می گیرد و سپس با استفاده از حرارت، فیلم دور بسته بندی محصول جمع شده و شکل بسته بندی را به خود می گیرد.

دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک

همانطور که از نام آن پیداست، تدسمام مراحل بسته بندی در این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به اپراتور ندارید. این دستگاه قابلیت اتصال به خط تولید محصولات را نیز دارد.

دستگاه شیرینگ پک تمام اتوماتیک از دو دستگاه مجزا ساخته شده است: دستگاه دوخت و دستگاه تونل حرارتی. دستگاه دوخت فیلم پی وی سی شیرینگ را به دور جعبه محصول می دوزد و دستگاه تونل حرارتی که با حرارت دادن به فیلم باعث جمع شدن آن و چسبیدن به جعبه محصول می شود.

این دستگاه توانایی دوخت زدن 1800 محصول در ساعت و بسته بندی 2000 محصول در ساعت را دارا می باشد که به شما امکان می دهد ظرفیت تولید خود را افزایش دهید. دستگاه دوخت 164 کیلوگرم و دستگاه تونل حرارتی 110 کیلوگرم می باشد که باعث می شود بتوانید به راحتی آن ها را جا به جا نمایید.

دستگاه شیرینگ پک نیمه اتوماتیک

قسمتی از مراحل بسته بندی در این دستگاه باید توسط اپراتور انجام شود. اپراتور باید جعبه را داخل فیلم شیرینگ گذاشته و داخل دستگاه قرار دهد. سپس باید دستگیره3 دوخت را بزند تا فیلم دوخته شود. سپس محصول را روی نوار نقاله قرار می دهد تا وارد تونل حرارتی شود.

قسمت حرارت دادن به فیلم به صورت اتوماتیک انجام می شود و نیازی به اپراتور ندارد.

دستگاه شیرینگ پک کابینی

در این دستگاه بر خلاف سایر دستگاه های شیرینگ پک اپراتور نقش اساسی در روند بسته بندی دارد. البته لازم به ذکر است، کار کردن با این دستگاه به قدر آسان است که اپراتور با کمی آموزش می تواند به راحتی با آن کار کند.

اپراتور دستگاه شیرینگ پک کابینی باید جعبه محصول را داخل فیلم شیرینگ قراردهد، محصول را داخل کابین قرارداده و در کابین را ببندد. در این مرحله فیلم شیرینگ دور محصول دوخته می شود و پس از حرارت دهی، دور محصول جمع می شود. اپراتور فیلم اضافی دور محصول را جدانموده و مجددا همین کار را برای سایر محصولات انجام می دهد.

دستگاه شیرینگ پک پلی اتیلن

این دستگاه تنها در دو مورد با دستگاه شیرینگ پک کابینی تفاوت دارد. عمل دوخت در دستگاه شیرینگ پک پلی اتیلن با استفاده از پدال انجام می شود.
به دلیل شکل دستگاه شیرنگ پک پلی اتیلن می توان کارتن و محصولات دارای کفی را نیز با آن بسته بندی نمود. این دستگاه در بسته بندی محصولات صنعتی بزرگ یا بسته بندی مادر قطعات خودرو بسیار مورد استفاده قرار می گیرید.

دستگاه اسکین پک
دستگاه اسکین پک

دستگاه های اسکین پک

روش دیگر بسته بندی محصولات صنعتی و قطعات، استفاده از دستگاه اسکین پک می باشد. این دستگاه ها یکی از انواع دستگاه های بسته بندی وکیوم فرمینگ به حساب می آیند.

در این دستگاه ابتدا باید محصول را روی یک صفحه مقوایی قرارداد. سپس فیلم مخصوص اسکین پک را روی دستگاه قرار داده و درب دستگاه را می بندیم. پس از گرم شدن فیلم و پایین آمدن آن روی محصول، بر اثر حرارت و تخلیه هوای ما بین فیلم و محصول، مقوا و فیلم کاملا شکل محصول را به خود می گیرند.

برتری دستگاه اسکین پک این است که نیازی به قالب گیری برای فیلم نمی باشد که این امر باعث کاهش چشمگیر هزینه محصول می شود و در عین حال بسته بندی جذاب و مناسبی را ارائه می کند.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *