دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی آب معدنی

دستگاه بسته بندی آب معدنی و آشامیدنی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

دستگاه بسته بندی آب معدنی جزو دستگاه‌های بسته بندی پرقدرت و پرکاربرد در صنعت بسته بندی است که در انتهای خط تولید قرار می‌گیرد. مهم‌ترین موضوع در هنگام بسته بندی آب معدنی، تمیز و بهداشتی بودن آن است. بسته بندی باید با کمترین میزان دخالت دست و به صورت مکانیزه انجام شود. بسته بندی آب معدنی در صنعت از توجیه اقتصادی و سوددهی مناسبی برخوردار است و به همین دلیل تعداد زیادی از تولیدی‌ها و کارخانجات مشغول بسته بندی آب معدنی هستند. در ادامه با دستگاه بسته بندی آب معدنی بیشتر آشنا خواهیم شد.

اهمیت بسته بندی آب

دستگاه‌هایی که برای بسته بندی آب معدنی استفاده می‌شوند، از توانمندی و سرعت عمل بالایی در زمینه بسته بندی برخوردارند. با توجه به اهمیت سلامت و بهداشت در بسته بندی بطری‌های آب معدنی، باید دستگاه‌هایی را برای این کار انتخاب نمایید که از دقت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشند. این دستگاه‎‌ها دارای ابعاد مناسبی هستند و فضای زیادی را در کارخانه اشغال نمی‌کنند.

بسته بندی آب معدنی
بسته بندی آب معدنی

خط تولید آب معدنی

پیش از پرکردن و بسته بندی آب معدنی باید یکسری کارها انجام شود؛ این کارها در خط تولید آب معدنی انجام می‌گیرد. ابتدا باید آب به صورت بهداشتی به بخش پرکردن آب معدنی منتقل شود. سپس آب از یکسری فیلتر با فشار معین عبور داده می‌شود تا مواد معلق درون آن جدا شوند. در نهایت برای از بین بردن میکروب‌ها، آب از یک سیستم UV عبور داده می‌شود تا به صورت کامل استریل شود.

مراحل بسته بندی آب معدنی

ابتدا بطری‌های آب معدنی توسط دستگاه‌های پرکن پر شده و روی نوار نقاله قرار می‌گیرند تا به قسمت بسته بندی منتقل شوند. سپس در قمست بسته بندی درب آن‌ها پلمپ می‌شود. در مرحله بعد تاریخ تولید و انقضاء، شماره سریال، قیمت و اطلاعات فنی روی بدنه بطری درج می‌‎شود. در نهایت این بطری‌ها به سمت دستگاه بسته بندی شیرینگ آمده و بسته بندی نهایی آن‌ها جهت قرارگیری در فروشگاه‌ها، مغازه‌ها و مراکز عرضه آب آشامیدنی انجام می‌شود.

دستگاه بسته بندی آب معدنی

دستگاه بسته بندی آب معدنی
دستگاه بسته بندی آب معدنی

به دستگاه‌ها و ماشین آلاتی که برای بسته بندی بطری‌های آب معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرند، دستگاه بسته بندی آب معدنی گفته می‌شود. بسته بندی آب معدنی شامل دو قسمت می‌شود:

  1. پرکردن و پلمپ بطری‌ها
  2. بسته بندی بطری‌های پرشده

هرکدام از این دو قسمت توسط دستگاه‌های متفاوتی انجام می‌شود. برای پرکردن بطری‌ها از دستگاه‌های پرکن استفاده می‌شود. سپس دستگاه‌های شیرینگ پک صنعتی و یا سلفون کش صنعتی برای بسته بندی بطری‌های پرشده به کار می‌روند.

مزیت‌های استفاده از دستگاه بسته بندی

استفاده از دستگاه بسته بندی آب معدنی باعث جلوگیری از مداخله نیروی انسانی در فرآیند بسته بندی می‌شود. چراکه این دستگاه‌ها عملکری اتوماتیک و یا نیمه اتوماتیک دارند. جلوگیری از دخالت دست در مراحل بسته بندی، از وارد شدن آلودگی به داخل آن جلوگیری می‌کند. همچنین امکان مدیریت و کنترل دقیق مراحل بسته بندی و میزان مواد اولیه مورد استفاده را فراهم می‌کند. با استفاده از این دستگاه‌ها فرآیند بسته بندی با سرعت بیشتری انجام می‌شود و در روز می‌توان تعداد بیشتری آب معدنی بسته بندی شده را فراهم نمود.

انواع دستگاه بسته بندی آب معدنی

همانطور که گقته شد، دستگاه‌های مختلفی در فرآیند بسته بندی آب معدنی نقش دارند. در اینجا به معرفی مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم:

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک تونلی
دستگاه شیرینگ پک تونلی

دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی انواع محصولات به صورت چندتایی و یا بسته بندی جعبه‌ها و کارتن‌ها کاربرد دارد. این نوع بسته بندی محصولات را در برابر آلودگی‌ها و گرد و غبار به طور کامل محافظت می‌کند. همچنین باعث ماندگاری بیشتر و سهولت در حمل و نقل آن‌ها می‌شود. دستگاه شیرینگ پک برای بسته بندی آب معدنی به صورت 6 تایی یا 12 تایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جهت آشنایی بیشتر با دستگاه شیرینگ پک و آشنای با انواع آن، به صفحه دستگاه شیرینگ پک مراجعه نمایید.

دستگاه جت پرینتر

دستگاه جت پرینتر
دستگاه جت پرینتر

دستگاه جت پرینتر برای درج تاریخ و اطلاعات مهم روی محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه هم می‌توان روی بدنه محصول و هم روی بسته بندی آن چاپ را انجام دهد. در واقع جت پرینتر قابلیت چاپ روی هر جنسی را دارد. این دستگاه در دو مدل دستی و اتوماتیک موجود است. مدل اتوماتیک آن قابلیت اتصال به نوار نقاله را نیز دارد. به این صورت که محصولات روی نوار نقاله قرار می‌گیرند و پس از عبور از زیر سنسورهای جت پرینتر، تاریخ و اطلاعات مورد نظر روی آن‌ها چاپ می‌گردد. جهت مشاهده و خرید انواع این دستگاه می‌توانید از صفحه دستگاه جت پرینتر دیدن نمایید.

قیمت دستگاه بسته بندی آب معدنی

قیمت دستگاه بسته بندی آب معدنی ارتباط زیادی به نوع و جنس بطری مورد نظر و همچنین امکانات مورد نیاز مانند درج تاریخ بستگی دارد. دستگاه‌های بسته بندی آب تنوع زیادی دارند و به همین دلیل از طیف قیمت گسترده‌ای نیز برخوردارند.

سخن نهایی

دستگاه بسته بندی آب معدنی یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها در خط تولید آب معدنی است. این دستگاه قابلیت بسته بندی بطری‌ها به صورت 6 تایی یا 12 تایی را دارد. انواع مختلفی از دستگاه بسته بندی وجود دارد که هر کدام برای بخشی از فرآیند بسته بندی کاربرد دارند. این دستگاه‌ها عملکری اتوماتیک دارند و باعث می‌شوند که در فرآیند بسته بندی از دخالت دست جلوگیری شود. جهت آشنایی با انواع دستگاه بسته بندی و خرید آن‌ها به صفحه دستگاه بسته بندی مراجعه نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *