دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

معرفی دستگاه تاریخ زن دستی کوچک و بررسی انواع آن

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 5

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک یکی از پرکاربردترین دستگاه ها در صنعت بسته بندی است. با این دستگاه می توانیم تاریخ تولید، انقضاء و بارکد محصول را روی محصولات تولید شده درج کنیم.

انواع دستگاه تاریخ زن دستی کوچک

دستگاه به دو شکل عمل می کند. عملکرد مکانیکی و حرارتی  از ویژگی های این دستگاه ها هستند. که باز همین مدل ها به شکل دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک عمل می کند. تاریخ زن غلطکی در میان انواع تاریخ زن های دستی بیشترین کاربرد را دارند. دستگاه تاریخ زن دستی کوچک قابلیت چاپ روی انواع سطوح را دارد. سطوح کاغذی، فلزی، لوازم آرایشی و بهداشتی، قوطی های شیشه ای، فلزی و حتی روی پارچه قابلیت چاپ دارند.

دستگاه تاریخ زن دستی
دستگاه تاریخ زن دستی

انواع کارکردهای دستگاه تاریخ زن

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک بنابر کاربردی که دارد انواع مختلفی دارد. قیمت ها با توجه به این کاربردها متفاوت است. تاریخ زن ها دارای سه دسته هستند. نوع دستی، اتوماتیک و نیمه اتوماتیک.

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک

این دستگاه کاملا به صورت ابتدایی عمل می کند. از قدیمی ترین دستگاه ها در صنعت بسته بندی به حساب می آیند.  دستگاه به دلیل شکل ساده و کارکرد راحت دارای قیمت کمتری نسبت به سایر تاریخ زن های دستی است. از این دستگاه در صنایعی که تولیدات پایین تری دارند می توان استفاده کرد. این مدل دستگاه تاریخ زن دستی کوچک عمل چاپ را به صورت مکانیکی انجام می دهد. نام دیگر آن تاریخ زن حرارتی مکانیکی است. عمل چاپ روی محصولات در این مدل دستگاه تاریخ زن دستی کوچک به کمک ریبون انجام می شود. ریبون نام جوهر دستگاه است. جوهر روی پک قرار می گیرد و روی سطوح مختلف عمل چاپ را انجام می دهد.

دستگاه تاریخ زن نیمه اتوماتیک

روش کار این دستگاه شبیه مدل دستی است. تنها تفاوت در پدالی بودن آن است. اپراتور با فشار دادن پای خود به پدال عمل چاپ را انجام می دهد.

دستگاه تاریخ زن اتوماتیک

این دستگاه به صورت حرارتی کار می کند. یعنی کاملا متفاوت از دستگاه تاریخ زن دستی کوچک و نیمه اتوماتیک است. مل چاپ در این دستگاه با جوهر جامد انجام می شود. اما در انواع دیگر با ریبون انجام می شود.

این نوع از دستگاه تاریخ زن دارای دو نوع غلطکی و رومیزی است. از دستگاه تاریخ زن اتوماتیک در کارخانه های صنعتی و شرکت های تولیدی بزرگ که معمولا انواع دستگاه بسته بندی استفاده می کنند نیز استفاده می شود.

نحوه کار دستگاه اتوماتیک

محصول مورد نظر روی نقاله قرار می گیرد. نقاله به سمت دستگاه تاریخ زن حرکت می کند. اطلاعات اولیه و چیزهایی که قرار است روی محصول درج شود از قبل به سیستم کامپیوتری داده می شود. عمل چاپ با سرعت بالا روی محصول انجام می شود. یکی از انواع تاریخ زن ها، که در بالا نیز به آن اشاره شد که طرفدار زیادی دارد تاریخ زن غلطکی است.

تاریخ زن غلطکی

دستگاه تاریخ زن غلطکی سرعت زیادی در زدن چاپ روی محصولات دارد. با توجه به قیمت کم آن طرفدار زیادی دارد.  این دستگاه سه کار را انجام می دهد. دستور دستی، دستور تایمری و پدالی را می توانیم با این دستگاه تاریخ زن انجام دهیم. این دستگاه در دسته دستگاه تاریخ زن دستی کوچک نیز می تواند قرار بگیرد. از این تاریخ زن غلطکی برای چاپ تاریخ تولید، انقضاء، سری ساخت و هر آنچه نیاز به چاپ دارد استفاده می کنند.

دستگاه تاریخ زن دستی
دستگاه تاریخ زن دستی

تاریخ زن اتوماتیک رگباری

در این دستگاه می توان هم از ریبون و هم از جوهر جامد استفاده کرد. از این دستگاه برای ماشین آلات بسته بندی، ساشه ها و بسته بندی حبوبات می توان استفاده کرد. برای خرید انواع دستگاه تاریخ زن دستی کوچک می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

در زمان خرید دستگاه تاریخ زن دستی کوچک باید به چه نکاتی توجه کنید؟

در ابتدا اولین چیزی که برای خریدار با اهمیت می شود قیمت این دستگاه است. دقت کنید که با قیمت خیلی بالا نخرید. همینطور با قیمت خیلی کم هم خریداری نکنید. می توانید بهترین قیمت و کیفیت را در شرکت ما پیدا کنید. با ما در تماس باشید. مورد دوم گارانتی است. اگر این دستگاه گارانتی داشته باشد، مسلما کیفیت بالاتری خواهد داشت. در صورت خرابی هم به مشکل نخواهید خورد. امروزه با توجه به مشکلات پیش آمده در کشور و تحریم ها بهترین انتخاب تاریخ زن های ایرانی هستند. زیرا هم گارانتی دارند و هم باعث حمایت از تولید کننده داخلی می شوند. از دیگر عواملی که باید به آن دقت کرد سبک بودن تاریخ زن است. در صورت سنگینی دست اپراتور خسته می شود. در این حالت دقت اپراتور نیز کم می شود.

مورد دیگر که باید در نظر گرفت طراحی درست دستگاه تاریخ زن دستی کوچک است. اگر بدنه خوبی داشته باشد هنگامی که در دست میگیریم باعث خستگی و ناراحتی دست ما نمی شود. برای شارژ جوهر تاریخ زن دستی با فروشنده صحبت کنید تا در صورت تمام شدن جوهر به مشکل نخورید. در هنگام خرید دقیق به قسمت برنجی توجه کنید. از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید. معمولا این قسمت در اثر زمان و بر اثر گرما ممکن است از بین رفته باشد.

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک به چه نام هایی معروف است؟

این دستگاه با نام های تاریخ زن لیزری، چاپگر دستی، لیزر دستی و جت پرینتر دستی نیز در بازار شناخته می شود.

تاریخ زن دستی چگونه کار می کند؟

جوهر موجود در این تاریخ زن ها به صورت افشان عمل می کند. ذرات جوهر روی محصولات ریخته می شود و چاپی با کیفیت را بر جای می گذارد. نتیجه نهایی تاریخ زن دستی مانند تاریخ زن نیمه اتوماتیک و اتوماتیک است. تنها تفاوت در نحوه زدن تاریخ زن است. یکی دستی وبا کمک اپراتور و دیگری اتوماتیک است.

قیمت دستگاه تاریخ زن دستی کوچک چگونه است؟

مدل قابل حمل این دستگاه از مدل ثابت آن، ارزان تر است.شما با پرداخت مبلغی کم می توانید چاپی شبیه تاریخ زن اتوماتیک داشته باشید. همچنین قیمت ایرانی در مقایسه با خارجی آن خیلی پایین تر است. علاوه بر آن نمونه داخلی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است. بهترین قیمت ها را در سایت ما پیدا کنید. با ما در تماس باشید.

دستگاه تاریخ زن چه انواعی دارد؟

بعضی از دستگاه ها سر دستگاه با محصول در تماس است. با ایجاد فشار و حرارت عمل چاپ انجام می شود. بعضی دیگر از دستگاه ها جوهر به صورت پاششی و کمی با فاصله عمل چاپ را انجام می دهد. دستگاه تاریخ زن دستی کوچک قیمت کمتری نسبت به تاریخ زن های مکانیکی دارند.

استفاده از تاریخ زن ها چه مزایایی دارد؟

  1. زدن تاریخ تولید و انقضا روی محصولات
  2. درج تاریخ به صورت پیوسته
  3. امکان چاپ روی تمام محصولات وبسته بندی ها
  4. با زدن تاریخ محصولی استاندارد به بازار عرضه می کنیم.

از دستگاه تاریخ زن در چه مواردی استفاده می شود؟

در تولیدات مواد غذایی مانند بیسکوییت، کیک، شیر، آبنیات و … از دستگاه تاریخ زن استفاده می شود. چاپ تاریخ روی محصولات نوشیدنی مانند آب معدنی، نوشابه، آبمیوه و … همچنین روی مواد دارویی و آرایشی از این دستگاه استفاده می شود.

دستگاه تاریخ زن دستی درب بطری

بعضی از دستگاه ها برای تاریخ زدن روی اجسام منحنی و گرد هستند. این دستگاه تاریخ زن دستی کوچک قابل حمل می باشد. از این محصول می توان برای انواع بطری های آب معدنی و شیر استفاده کرد. علاوه بر آن می توان در ادارات برای فایل های بایگانی، انبارها، داروخانه از این دستگاه استفاده کرد.

دستگاه تاریخ زن حرارتی چگونه عمل می کند؟

مدل حرارتی این دستگاه با کمک از ریبون کار می کند. این دستگاه بر خلاف جوهر افشان های لیزری یا اسفنجی باید بر روی محصول قرار گیرند. در واقع تماس دستگاه تاریخ زن با محصول الزامی است. به همین علت از این دستگاه نمی توانیم برای تاریخ زدن روی درب قوطی ها و شیشه ها استفاده کنیم. این جوهر ها دارای مقاومت بالا می باشند و سریع خشک می شوند.

دستگاه تاریخ زن حرارتی
دستگاه تاریخ زن حرارتی

انواع مدل های تاریخ زن حرارتی؟

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک رومیزی

این دستگاه با کمک حروف برنجی برجسته و ریبون ها چاپ روی محصولات را انجام می دهد. با این دستگاه می توانیم روی کاغذ، آلومینیوم و مقوا عمل چاپ تاریخ را انجام دهیم.

تاریخ زن پدالی  

اگر می خواهید عمل تاریخ زنی را سریع انجام دهید از این دستگاه استفاده کنید. می توانید پدال را در حالت خودکار قرار بدهید تا بدون دخالت اپراتور عمل تاریخ زدن انجام شود.

تاریخ زن اتوماتیک  

در این دستگاه عمل چاپ توسط جوهر خشک انجام می شود. اما در دستگاه تاریخ زن دستی کوچک که حرارتی است از ریبون استفاده می شود.

جمع بندی

دستگاه تاریخ زن دستی کوچک برای درج تاریخ تولید و انقضاء و موارد مورد نظر بر روی انواع مختلف محصولات است. می توانید با دستگاه های تاریخ زن بر روی آب معدنی, شیشه ها، داروها، لوازم آرایشی و بهداشتی، مواد غذایی و … موارد مورد نیاز مانند تاریخ انقضاء و تولید را چاپ کنید. این دستگاه دارای دو نوع است. نوع اول جوهر جامد و نوع دوم حرارتی ریبونی است. در تاریخ زن های حرارتی و دستی همانطور که در بالا به آن اشاره شد از ریبون برای عمل چاپ استفاده می شود. در این مدل چاپ بدون چسبندگی خواهد بود. در اثر شستشو سریع از بین نمی رود و ماندگار است. در مدل با جوهر جامد از همان جوهر خشک برای چاپ تاریخ بهره می برند. در این دستگاه نیاز به ماده حل کننده جوهر نداریم. جوهر خشک دارای رنگ های مختلفی مانند مشکی و قرمز است.

آنچه در این مقاله میخوانید

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *