دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بسته بندی قارچ

بسته بندی قارچ

میانگین: 4.3 - تعداد رای‌ها: 7

بسته بندی قارچ یکی از روش‌های کسب درآمد است که سود قابل توجهی دارد. قارچ جزء خوراکی‌های پرطرفدار است که در بسیاری از غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. عوامل مختلفی باعث خرابی، لهیدگی، پوسیدگی، آبکی شدن و تغییر رنگ و بوی قارچ می‌شود. در اینصورت کیفیت و طعم آن به شدت کاهش می‌یابد. پس باید بلافاصه بعد از برداشت باید قارچ را بسته بندی کنید. شما می‌توانید دستگاه‌های بسته بندی قارچ را در ادامه مطلب مشاهده نمایید.

بسته بندی قارچ

قارچ به اشکال مختلفی بسته بندی شده و برای فروش آماده می‌شود. هرکدام از این روش‌ها مزایای خودشان را دارند و در شرایط خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به علت اینکه قارچ به سرعت خراب می‌شود باید در اسرع وقت آن را بسته بندی نمود تا از خرابی و پلاسیدگی آن جلوگیری شود. مورد مهم دیگری که باید در زمان بسته بندی این خوراکی در نظر گرفت این است که همه قارچ‌هایی که داخل یک بسته بندی قرار می‌گیرند، باید دارای اندازه یکسانی باشند.

روش های بسته بندی قارچ
روش های بسته بندی قارچ

روش‌های بسته بندی قارچ

همانطور که گفته شد روش‌های مختلفی برای بسته بندی قارچ وجود دارد. متداول‌ترین نوع بسته بندی قارچ، با استفاده از ظروف یکبار مصرف و سلفون است. البته بسته بندی به روش شیرینگ نیز یکی از روش‌های پرطرفدار است که برای این خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین بسته بندی به روش وکیوم نیز یکی دیگر از روش‌های بسته بندی این ماده خوراکی است. بسته بندی این محصول باید به گونه‌ای باشد که از آن در برابر هرگونه ضربه و فشار نیز محافظت کند. زیرا قارچ‌های لهیده و یا قارچ‌هایی که کلاهک آن‌ها در اثر فشار باز شده باشند از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند.

دستگاه بسته بندی قارچ

برای هر یک از روش‌های نام برده شده در بالا دستگاهی مورد نیاز است که با نام دستگاه بسته بندی شناخته می‌شود. برای مثال برای بسته بندی قارچ با سلفون، از دستگاه سلفون کش و برای بسته بندی به روش شیرینگ از دستگاه شیرینگ پک استفاده می‎‌شود. هرکدام از این دستگاه‌ها مزایایی دارند و برای استفاده در محیط‌های خاص و برای انواع خاصی از قارچ مناسب هستند.

دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش
دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش برای بسته بندی قارچ با استفاده از سلفون و ظروف یکبار مصرف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این روش ابتدا قارچ‌هایی که دارای اندازه یکسان هستند را در ظرف پلاستیکی یکبار مصرف قرار داده و سپس ظرف را با استفاده از دستگاه سلفون کش بسته بندی می‌کنند. برای بسته بندی کردن ظرف ابتدا باید آن را روی دستگاه سلفون کش قرار دهید.
سپس سلفون را کاملا به دور آن بپیچید و اضافات سلفون را با استفاده از تیغه برش دستگاه جدا کنید. در نهایت سر سلفون را در زیر ظرف جمع نموده و سپس آن را روی صفحه اتو دستگاه قرار دهید تا سلفون کاملا به ظرف بچسبد و به راحتی جدا نشود. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دستگاه به صفحه دستگاه سلفون کش مراجعه نمایید.

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم
دستگاه بسته بندی وکیوم

یکی دیگر از روش‌های پرطرفدار بسته بندی قارچ، بسته بندی به روش وکیوم است. در این روش قارچ‌ها را داخل پاکت‌های مخصوص وکیوم قرار داده و سپس آن‌ها را داخل دستگاه بسته بندی وکیوم قرار می‌دهیم. دستگاه وکیوم هوای داخل بسته را به طور کامل مکش کرده و تخلیه می‌کند. بدین ترتیب فضای خلاء داخل بسته ایجاد می‌شود. بیشتر عوامل خرابی قارچ به برخورد آن با اکسیژن و هوا مربوط است. به همین دلیل است که وقتی هوای داخل بسته را تخلیه می‌کنیم عمر قارچ افزایش پیدا می‌کند.

برای بسته بندی به روش وکیوم دو دستگاه مختلف وجود دارد:

  1. دستگاه وکیوم صنعتی
  2. دستگاه وکیوم خانگی

استفاده از این دستگاه‌ها بستگی به میزان و وزن قارچ مورد نظر، تیراژ و محیط کار بستگی دارد. اگر فضای شما در محیط کار محدود است، اگر تیراژ شما پایین است و اگر وزن بسته شما زیاد نیست می‌توانید از دستگاه وکیوم خانگی استفاده نمایید. جهت مشاهده قیمت و خرید این دستگاه، به صفحه دستگاه بسته بندی وکیوم مراجعه نمایید.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک
دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک نیز از دیگر دستگاه‌هایی است که برای بسته بندی این ماده خوراکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مزیت دستگاه شیرینگ پک نسب به سایر دستگاه‌های بسته بندی این است که قابلیت بسته بندی محصولات هم به صورت تکی و هم به صورت چندتایی را دارد. همچنین این دستگاه دارای سرعت بسیار بالایی است و برای تیراژ بالا بسیار مناسب است. همچنین این نوع بسته بندی قابلیت تحمل وزن زیاد و فشار بالا را دارد و به خوبی از محصول محافظت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه توصیه می‌نماییم به صفحه دستگاه شیرینگ پک سر بزنید.

دستگاه شرینک پک کابینی رستورانی مدل 5540
فروش ویژه!

شرینک کابینی رستورانی مدل ۵۵۴۰

۳۲۸,۵۰۰,۰۰۰ ریال

سخن نهایی

بسته بندی قارچ یکی از راه‌های کسب درآمد و یکی از سودآورترین مشاغل بسته بندی است. قارچ جزو پرطرفدارترین و پرمصرف‌ترین خوراکی‌ها محسوب می‌شود که فروش بسیار بالایی دارد. به همین دلیل بسته بندی و فروش آن توجیه اقتصادی دارد. بسته بندی قارچ روش‌های مختلفی دارد و از دستگاه‌های متفاوتی برای این کار استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی این روش‌ها و انواع دستگاه‌هایی که برای بسته بندی این خوراکی کاربرد دارند پرداختیم.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *