دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی نسکافه

دستگاه بسته بندی نسکافه

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

دستگاه بسته بندی نسکافه یکی از دستگاه‌های بسته بندی است که برای بسته بندی نسکافه به شکل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. قهوه و نسکافه جزو پرطرفدارترین نوشیدنی‌های دنیا هستند که در ایران نیز طرفداران زیادی دارند. افزایش مصرف این نوشیدنی‌ها به خصوص نسکافه، موجب شده تا نیاز به تولید و بسته بندی آن افزایش چشمگیری پیدا کند. به همین دلیل شغل بسته بندی نسکافه امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته و جزو مشاغل پرسود معرفی می‌شود.

بسته بندی نسکافه

بسته بندی نسکافه
بسته بندی نسکافه

نسکافه به صورت پودری داخل قوطی‌های شیشه‌ای، پلاستیکی، مقوایی و… در بازار موجود است. با توجه به میزان محبوبیت این نوشیدنی، اگر شما بتوانید نسکافه را با بسته بندی مناسب و با کیفیت ارائه نمایید، می‌توانید سود بسیار بالایی از این کار بدست بیاورید. بسته بندی مناسب باید بتواند از ورود رطوبت به داخل بسته جلوگیری کند و تازگی و طعم نسکافه را حفظ نماید. همچنین باید ظاهری جذاب نیز داشته باشد. راه اندازی کارگاه بسته بندی یکی از ایده‌های پرسود و بادوام است.

برای راه اندازی کارگاه بسته بندی نسکافه باید ابتدا مجوزهای لازمه را دریافت شده و سپس یک محیط را برای راه اندازی کارگاه بسته بندی نسکافه اجاره یا خریداری نمایید. پس از فراهم سازی محیط، باید برای خرید دستگاه بسته بندی نسکافه اقدام نمایید. البته در نظر داشته باشید که چه برای فراهم سازی محیط و چه برای خرید دستگاه بسته بندی باید با توجه به بودجه خود عمل کنید. برای مثال اگر بودجه زیادی ندارید با یک محیط کوچک و راه اندازی یک کارگاه با دستگاه‌های بسته بندی ارزان‌تر نیز می‌توانید بسته بندی نسکافه را شروع کرده و پس از رسیدن به سوددهی، کارگاه خود را بزرگ‌تر نموده و دستگاه‌های پیشرفته‌تری را خریداری کنید.

دستگاه بسته بندی نسکافه

دستگاه‌های مختلفی برای بسته بندی نسکافه وجود دارند؛ در نتیجه شما باید با تمامی آن‌ها آشنا باشید و با توجه به نوع بسته بندی که می‌خواهید برای نسکافه ارائه دهید، دستگاه مورد نیاز را تهیه نمایید. برای خرید دستگاه بسته بندی نسکافه اولین قدم، مشخص نمودن نوع بسته بندی مورد نظر است. همچنین در کنار دستگاه‌های بسته بندی نیاز به یک دستگاه تاریخ زن مانند جت پرینتر دارید. در ادامه با تعدادی از دستگاه‌های بسته بندی نسکافه و دستگاه‌های تاریخ زن آشنا خواهیم شد.

دستگاه بسته بندی ساشه تک نفره

دستگاه ساشه پودری برای بسته بندی نسکافه
دستگاه ساشه پودری برای بسته بندی نسکافه

بسته بندی مدادی جزو محبوب‌ترین روش‌های بسته بندی نسکافه است. این نوع بسته بندی یکی از بهترین روش‌ها برای بسته بندی نسکافه‌های تک نفره می‌باشد. بسته بندی مدادی با استفاده از دستگاه بسته بندی شاسه تک نفره انجام می‌شود. برای بسته بندی با این روش، ابتدا پودر نسکافه را داخل دستگاه می‌ریزند و سپس دستگاه آن را به صورت بسته‌های تک نفره بسته بندی می‌کند. این دستگاه داخل مخزن خود یک همزن نیز دارد که از به هم چسبیدن پودر نسکافه جلوگیری می‌کند.

دستگاه پرکن عمودی

دستگاه پرکن عمودی برای بسته بندی نسکافه
دستگاه پرکن عمودی برای بسته بندی نسکافه

از دستگاه پرکن عمودی برای بسته بندی‌های بزرگتر نسکافه مانند بسته بندی‌های 100 یا 500 گرمی استفاده می‌شود. دستگاه پرکن دارای دو نوع هستند: دستگاه پرکن پودری و دستگاه پرکن حجمی

دستگاه پرکن حجمی برای بسته بندی دانه‌های قهوه استفاده می‌شود و برای بسته بندی نسکافه کاربرد ندارد؛ اما دستگاه پرکن پودری برای نسکافه قابل استفاده است و بسته بندی‌های 100 یا 500 گرمی نسکافه استفاده می‌شود.

دستگاه سیل القایی

دستگاه سیل القایی برای بسته بندی نسکافه
دستگاه سیل القایی برای بسته بندی نسکافه

اگر قرار است نسکافه را داخل ظروف شیشه‌ای بسته بندی نمایید، نیاز است تا از دستگاه سیل القایی استفاده کنید. این دستگاه درب ظروف را سیل نموده و بسته بندی می‌کند. دستگاه سیل القایی واشر مخصوص سیل را به درب ظرف چسبانده و به این شکل ظرف را سیل (آب بندی) می‌کند. با این کار از بیرون ریختن محتویات ظرف و ورود آلودگی و رطوبت به داخل آن جلوگیری می‌کند.

بدین ترتیب کیفیت و طمع نسکافه حفظ می‌شود و ماندگاری آن افزایش می‌یابد. برای کار با این دستگاه واشر را داخل درب ظرف قرارداده و سپس درب را محکم روی ظرف می‌بندیم. سپس دسته دستگاه را روی درب ظرف گذاشته و دکمه روی دسته را فشار می‌دهیم تا عملیات سیل انجام شود. شما می‌توانید انواع مختلف این دستگاه را در صفحه دستگاه سیل القایی مشاهده نمایید.

دستگاه تاریخ زن

دستگاه‌های تاریخ زن یکی از مهم‌ترین دستگاه‌ها در فرآیند بسته بندی مواد غذایی هستند. درج تاریخ تولید و تاریخ انقضاء در صنعت بسته بندی مواد غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و خریداران توجه ویژه‌ای به تاریخ درج شده روی بسته بندی محصول دارند؛ زیرا تاریخ انقضاء نشان دهنده این است که محصول مورد نظر شما سالم هست یا خیر. این موضوع به قدری اهمیت دارد که در صورت عدم درج تاریخ روی بسته بندی مواد غذایی، بیشتر مشتریان از خرید آن صرف نظر می‌کنند. برای درج تاریخ روی بسته بندی نسکافه باید از دستگاه جت پرینتر استفاده نمایید. در ادامه با این دستگاه بیشتر آشنا خواهیم شد.

جت پرینتر

دستگاه جت پرینتر
دستگاه جت پرینتر

دستگاه جت پرینتر یکی از پرفروش‌ترین و پرکاربردترین دستگاه‌های تاریخ زن می‌باشد. این دستگاه قابلیت چاپ تاریخ تولید و انقضاء را روی تمامی بسته بندی‌های مواد غذایی را دارد. تفاوتی ندارد که جنس بسته شما چیست و بسته شما پر است یا خالی؛ جت پرینتر روی همه آن‌ها عملیات چاپ را انجام می‌دهد. جت پرینترها دارای صفحه لمسی و رابط کاربری بسیار آسان هستند. همچنین از حافظه داخلی نیز برخوردارند که شما می‌توانید در این حافظه طرح‌های دلخواه خود را برای چاپ روی محصول تعریف نمایید. با استفاده از جت پرینتر می‌توانید تاریخ، نام محصول، نام برند، لوگو برند و هرطرحی که مدنظر داشته باشید را روی محصولات خود چاپ نمایید.

تفاوت جت پرینتر با تاریخ زن حرارتی

تاریخ زن‌های حرارتی تنها روی بسته خالی محصول توانایی چاپ دارند؛ همچنین در جنس بسته نیز محدودیت دارند و روی هر بسته‌ای قابلیت چاپ ندارند. همچنین دستگاه تاریخ زن حرارتی تنها قابلیت چاپ تاریخ تولید و انقضاء را روی بسته محصول دارند. اما جت پرینتر روی هرنوع بسته‌ای می‌تواند عملیات چاپ را انجام دهد. جت پرینترها علاوه بر چاپ تاریخ، قابلیت چاپ هر طرحی که بتوانید به حافظه آن‌ها منتقل کنید را دارند.

سخن آخر

نسکافه یکی از محبوب‌ترین نوشیدنی‌های جهان است که در ایران نیز طرفداران زیادی دارد. به همین دلیل امروزه بسته بندی این محصول رونق بسیاری یافته و به یکی از پرسودترین مشاغل بسته بندی تبدیل شده است. راه اندازی کارگاه بسته بندی نسکافه نیاز به سرمایه اولیه بالایی ندارد و شما می‌توانید کار خود را با اجاره یک محیط کوچک و راه اندازی یک کارگاه شروع کنید و پس از رسیدن به سوددهی، رفته رفته در ابعاد بزرگتری فعالیت نمایید. دستگاه‌های بسته بندی نسکافه، مهم‌ترین ابزار شما برای شروع این کار است. شما باید ابتدا نوع بسته بندی مورد نظر خود را مشخص نموده و سپس بسته به آن دستگاه‌های مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

2 پاسخ

  1. سلام من اگه بخوام کاپوچینو گوددی یا نسکافه بسته بندی کنم بهم گیر نمیدن ؟ زیر میزی دادن چطوریه ؟

    1. سلام مهدی عزیز
      جهت بسته بندی و توزیع محصولات خوراکی در سطح کشوری قطعا به مجوز های مربوط از سازمان غذا دارو نیاز هستش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *