دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

قیمتJet printer و کاربردهای آن در صنعت

آشنایی با انواع جت پرینتر و کاربردهای آن

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

برای تاریخ زدن و سایر اطلاعات ضروری روی محصول باید در کارخانه یا شرکت دستگاه جت پرینتر را حتما تهیه کنید. قیمت در کنار موارد دیگر برای انتخاب دستگاه مهم است. با توجه به وجود رقابت در بازار همیشه قیمت جت پرینتر در شرکت ها متفاوت بوده است. همینطور قیمت وسایل و هزینه های جانبی به دلیل وجود شرکت های تولیدی مختلف با هم تفاوت دارند. به همین دلیل نیاز است تا با انواع جت پرینتر و قیمت آن‌ها آشنا شوید.

جت پرینتر چیست؟

جت پرینتر از جمله ماشین آلات صنعتی است که در صنایع تولیدی برای بسته بندی استفاده می شود. عملکرد سیستم جت پرینتر به صورت پاششی و جوهر افشانی است. دستگاه با فاصله چند میلی متری از محصول قرار می گیرد و قیمت، تاریخ، بارکد و تمام موارد مورد نیاز روی محصول چاپ می شود. قیمت جت پرینتر بسته به کارآیی آن و برند و شرکت تولید کننده متفاوت است. این دستگاه را با نام های دیگر مانند دستگاه تاریخ زن، دستگاه مارکر و یا بارکد زن نیز می شناسند.

انواع جت پرینتر

در صنعت بسته بندی دو نوع جت پرینتر دستی و صنعتی داریم. از انوع دستی جت پرینتر در صنایع کوچک استفاده می شود. چاپ این دستگاه معمولا به صورت درشت نگار است. از انوع صنعتی جت پرینتر نیز برای صنایع بزرگتر با تولیدات زیاد استفاده می شود. چاپ این دستگاه به صورت درشت نگار و ریزنگار است.

جت پرینتر صنعتی

امکان دارد برای راه اندازی خط تولید کارخانه یا کارگاه خود به نام این دستگاه بر خورده باشید. جت پرینتر صنعتی دارای سرعت و دقت بالایی در چاپ روی محصول است. شما می‌توانید جت پرینتر صنعتی را در کارخانجات، شرکت‌های بزرگ و کارگاه‌ها مشاهده کنید. این دستگاه روی نوار نقاله نصب می‌شوند و در مرحله آخر بسته بندی تمامی اطلاعات لازم را روی محصول چاپ می‌کند. این دستگاه بر خلاف اسم پیچیده ای که دارد کارکرد بسیار آسانی دارد. جت پرینتر صنعتی دارای یک سنسور است که به صورت اتوماتیک محصول را در مقابل خود تشخیص داده و اطلاعات را روی آن چاپ می‌کند. 

جت پرینتر صنعتی
جت پرینتر صنعتی

علاوه بر سرعت و دقت بالا، قابلیت نصب آسان، استهلاک پایین دستگاه و قابلیت استفاده از رنگ‌های متنوع در چاپ از دیگر مزایای جت پرینتر صنعتی است. جت پرینتر صنعتی در صنایعی مانند صنایع بسته بندی، صنایع دارویی، صنایع آرایشی و بهداشتی، کارخانجات آب معدنی، صنایع غذایی، صنایع تولید و بسته بندی تخم مرغ و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با جت پرینتر صنعتی و انواع آن

جت پرینتر دستی یا پرتابل

این مدل از جت پرینترها از نوع صنعتی آن کوچکتر و ارزان تر است. این دستگاه دستی در انتهای خط تولید برای هک کردن اطلاعات مختلف روی محصولات قرار می گیرد. دستگاه جت پرینتر دستی به دلیل وزن سبک قابل حمل هستند و برای تیراژهای پایین قابل استفاده هستند. همچنین در مواقعی که ابعاد محصولات بزرگ است و امکان انتقال آن‌ها روی نوار نقاله وجود ندارد مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش کار این دستگاه به صورت دستی و با کمک اپراتور انجام می شود. به دلیل آنکه این دستگاه به صورت دستی کار می کند سرعت خیلی بالایی در مقایسه با نوع صنعتی آن ندارد. به همین دلیل در کارگاه هایی با تولیدات کمتر نسبت به کارخانه های بزرگ می توان از این دستگاه استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با جت پرینتر دستی و کاربردهای آن

چه چیزی روی قیمت جت پرنیتر تاثیر می گذارد؟

قیمت انواع جت پرینتر با توجه به نام دستگاه، شرکت تولید کننده و عرضه کننده متفاوت است. همچنین کارایی دستگاه و تکنولوژی به کار رفته در آن روی قیمت جت پرینتر دستی و صنعتی تاثیر می گذارد. باید توجه داشته باشید که علاوه بر مبلغ اولیه ای که پرداخت می کنید هزینه های جانبی را نیز در نظر بگیرید. هزینه خرید جوهر و تعویض هد دستگاه می تواند روی هزینه ها تاثیر زیادی بگذارد. در نهایت قیمت تمام شده بیشتر می شود.  باید هنگام خرید از کیفیت دستگاه اطمینان حاصل کنید تا این هزینه های جانبی به شما تحمیل نشود. گاهی ممکن است قیمت جت پرینتر خیلی پایین باشد اما در آینده مجبور باشید هزینه زیادی بابت لوازم جانبی پرداخت کنید.

عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت جت پرینتر

تمام مواردی زیر قیمت جت پرینتر را تعیین میکنند.

 1. جت پرینتر صنعتی
 2. جت پرینتر دستی
 3. ثابت
 4. پرتابل
 5. درشت نگار
 6. ریزنگار
 7. پرینت 4 خطی و پرینت 8 خطی
 8. دستگاه تاریخ زن قدیمی و اتوماتیک
 9. دستگاه دیجیتال و غیر دیجیتال
 10. خودکار و نیمه خودکار

چه مواردی با دستگاه جت پرینتر چاپ می شوند؟

 • قیمت مصرف کننده
 • تاریخ تولید
 • تاریخ انقضاء
 • کد محصول
 • نام تولید کننده
 • شماره ثبت
 • پروانه بهداشت
 • چاپ لوگو
 • بارکد میله ای
 • شناسه تولید یکتا

از جت پرینتر صنعتی و دستی بیشتر در کجاها استفاده می شود؟

صنعت مبلمان سازی

چوب و ام دی اف

 قطعات خودرو

 صنعت دارویی

صنعت غذایی

کارخانجات آب معدنی

آرایشی و بهداشتی

محصولات خوراکی مانند خامه، چیپس، کره، لبنیات، شکلات، نوشابه، شیر و …

خوراک مرغداری ها

بسته بندی تخم مرغ

کارخانجات محصولات پتروشیمی

صنعت خودرو سازی

تولید کنندگان لوله

صنایع تولیدی بشکه، گالن، قوطی

کارخانجات تولید کننده شیشه و آینه

کارخانجات تولید سنگ و سرامیک

مزایای استفاده از جت پرینتر دستی شرکت صنعتگران

صرفه جویی در وقت: به دلیل سرعت بالای چاپ در زمان صرفه جویی می شود.

صرفه جویی در برق: به دلیل استفاده از سیستم اکو در تنظیم مقدار برق صرفه جویی می شود.

صرفه جویی در هرینه ها: بدلیل قیمت مناسب و کارایی بالا در هزینه ها صرفه جویی می شود.

جا به جایی آسان: می توانید جت پرینترهای پرتابل را به هر قسمتی از کارخانه یا کارگاه خود ببرید.

Jet printer دستی
Jet printer دستی

تکنولوژی پیشرفته: در ساخت جت پرینترهای دستی از تکنولوژی های خارجی بهره گرفته ایم.

سبک بودن: به دلیل کیفیت قطعات به کار رفته در جت پرینتر دستی وزن بسیار کمی دارد. دست اپراتور خسته نمی شود و اطلاعات را روی تعداد بیشتری از محصولات چاپ می کند.

گارانتی: با وجود گارانتی دیگر نگران مشکلات احتمالی در آینده نخواهید بود. ما شما را تنها نخواهیم گذاشت.

کارکرد ساده: کارکردن با این دستگاه بسیار آسان است و نیاز به مهارت خاصی ندارد.

قیمت جت پرینتر: قیمت های شرکت صنعتگران با توجه به کیفیت آن بسیار مناسب است. از بهترین وسایل در ساخت این دستگاه استفاده شده است.

کدام یک از انواع جت پرینتر برای ما مناسب است؟

اگر کارخانه ای کوچک یا کارگاهی با تولیدات کم دارید بهترین گزینه برای شما جت پرینتر دستی است. این دستگاه نیاز به نصب روی پایه و یا خط تولید ندارد.

اپراتور به صورت دستی با این دستگاه عمل چاپ را روی محصولات انجام می دهد.

اما اگر کارخانه ای بزرگ با خط تولید بالا دارید بهترین راه استفاده از جت پرینتر صنعتی ثابت است که روی نقاله نصب می شود.

قیمت جت پرینتر صنعتی کمی بالاتر از نوع دستی و پرتابل است. با توجه به تکنولوژی که در این دستگاه به کار رفته است با قرار گرفتن روی خط تولید خود دستگاه با کمک سنسور موقعیت محصول را تشخیص می دهد.

سپس روی محصول موارد لازمی که از قبل به دستگاه داده ایم را چاپ می کند.

به وسیله پاشیدن جوهر در فاصله چند میلیمتری دستگاه مشخصات روی محصول نقش می بندد و به سرعت خشک می شود.

مهمترین دلیل انتخاب جت پرینتر چیست؟

سرعت بالا، مقاومت بالا، خرابی کم و عملکرد عالی دستگاه از جمله دلایل انتخاب جت پرینتر دستی است. جت پرینتر با استفاده طولانی و زیاد نباید به سرعت خراب شود. در این صورت هزینه تعمیرات را نیز باید به قیمت دستگاه اضافه کنید.

قیمت جت پرینتر های دستی صنعتگران چگونه است؟

در شرکت صنعتگران تمام لوازم بسته بندی به فروش می رسد. انتهایی ترین قسمت بسته بندی نیاز به دستگاهی برای تاریخ زدن، درج بارکد، لیبل و سایر اطلاعات دارد. می توانید برای این مرحله از جت پرینترهای دستی استفاده کنید.

ما به شما بهترین قیمت جت پرینتر را پیشنهاد می دهیم. با مشاوران حرفه ای ما درتماس باشید.

از جت پرینتر دستی چه زمانی استفاده می شود؟

از جت پرینتر دستی زمانی استفاده می شود که تولید کم باشد، امکان نصب جت پرینتر ثابت وجود نداشته باشد یا نخواهیم برای نصب نقاله هزینه کنیم.

همچنین این امکان وجود دارد که محصولاتی مانند گالن ها و کارتن های خیلی بزرگ قابل حمل نباشند. به همین دلیل امکان جا به جایی و حمل محصول روی نقاله وجود ندارد.

میزان احتیاج روزانه به چاپ کردن تعیین می کند که چه دستگاهی تهیه کنیم. اما کلا واضح است که نباید از دستگاه جت پرینتر دستی انتظار زیادی در حد دستگاه جت پرینتر صنعتی داشته باشیم.

در حالت کلی بهترین نوع دستگاه جت پرینتر برای کارگاه های کوچک همان نوع دستی آن است. حتی اگر جوهر زیادتری هم مصرف کنند اما باز هم به صرفه تر از نوع صنعتی آن است.

لوازم جانبی جت پرینتر

در تمام قیمت زن ها، جت پرینترهای دستی، جت پرینتر صنعتی و بارکد زن ها از جوهر، حلال، هد و کارتریج استفاده می شود.

قیمت جت پرینترها و لوازم جانبی آنها در برند های مختلف متفاوت است. در حال حاضر جوهرهای ارزانی در بازار هستند که کیفیت چاپ بسیار پایینی دارند. این جوهر ها به سرعت پاک می شوند.

جمع بندی

قیمت جت پرینتر در شرکت های مختلف با توجه به نوع برند و کارآیی دستگاه متفاوت است. در شرکت صنعتگران جت پرینترها با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شود.

از مزایای ویژه جت پرینترها می توانیم به سبکی و راحتی در حمل و نقل، سادگی در عملکرد، مقاومت بالا و بدون احتیاج به سرویس ماهانه اشاره کرد.

در این مقاله و سایر مقالات مرتبط سعی کردیم تمام موارد مهم در مورد قیمت جت پرینتر و مزایای آن با شما صحبت کنیم. اگر هنوز سوالی در مورد انواع جت پرینترها دارید با ما تماس بگیرید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *