دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی

آشنایی با دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 3

دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی یکی از مدل‌های دستگاه بسته بندی است که برای بسته بندی محصولات با روش وکیوم کاربرد دارد. این دستگاه برای بسته بندی بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این موضوع باعث شده این دستگاه نظر بسیاری از تولید کنندگان را به خود جلب کند. این دستگاه به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌هایی که دارد در صنعت بسته بندی از محبوبیت بالایی برخوردار است. در ادامه با این ویژگی‌ها و قابلیت‌ها آشنا خواهیم شد.

بسته بندی

بسته بندی یکی از مراحل ضروری تولید محصولات است. این فرآیند باعث افزایش ماندگاری محصولات شده و از آن‌ها در برابر عوامل مخرب مانند، گرد و غبار، آلودگی‌ها، نور خورشید، گرما، ضربه و… محافظت می‌کند. بسیاری از محصولات مانند مواد غذایی، به سرعت خراب می‌شوند. بسته بندی کمک می‌کند این مواد مدت زمان بیشتری ماندگاری داشته باشند و تا زمان رسیدن به دست مشتری سالم بمانند.

بسته بندی وکیوم
بسته بندی وکیوم

بسته بندی به روش وکیوم

بسته بندی وکیوم یکی از محبوب‌ترین روش‌های بسته بندی است که در تمامی دنیا برای محافظت از محصولت مختلف و افزایش ماندگاری آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش نوعی بسته بندی با هدف حذف اکسیژن است که معمولا موجب خرابی محصولات می‌شود. دستگاه وکیوم هوای داخل بسته بندی را به طور کامل خارج نموده و محصول را در شرایط خلاء بسته بندی می‌کند. بسته بندی وکیوم تنها محدود به خوراکی‌ها و مواد غذایی نیست و هرمحصولی که رطوبت، اکسیژن، گرد و غبار حساس باشد را می‌توان با استفاده از این روش بسته بندی نمود.

دستگاه بسته بندی وکیوم

دستگاه بسته بندی وکیوم دستگاهی است که با استفاده از روش وکیوم محصولات را بسته بندی می‌کند. این دستگاه دارای یک پمپ وکیوم است که هوا را به طور کامل از داخل بسته بندی می‌مکد. پس از تخلیه کامل هوای داخل بسته، لبه‌های بسته را می‌دوزد. بدین ترتیب محصول در محیط خلاء قرار می‌گیرد. دستگاه بسته بندی وکیوم انواع مختلفی دارد.

دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی

دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی نوعی از دستگاه‌های بسته بندی وکیوم است که کاربرد زیادی در صنعت بسته بندی محصولات دارد. این دستگاه دارای دو نوع هست که عبارتند از دستگاه تک کابین و دو کابین. این دو دستگاه عملکرد تقریبا مشابهی دارند. هر دو پس از بسته شدن در کابین، عملیات تخلیه هوای داخل محصول را شروع می‌کنند. تنها تفاوت آن‌ها در قدرت پمپ وکیوم و تیراژ بسته بندی محصولات است.

دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین

دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین
دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین

این دستگاه یکی از دستگاه‌های بسته بندی وکیوم است که برای بسته بندی محصولات در محیط‌های صنعتی مانند کارخانه‌ها و یا کارگاه‌های بزرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه دو مدل دارد: دارای تزریق گاز و بدون تزریق گاز. تزریق گاز یک ویژگی است که به ماندگاری بیشتر محصولات کمک می‌کند. اگر دستگاه شما دارای ویژگی تزریق گاز باشد، می‌توانید گازهای خنثی مانند ازت را به بسته بندی تزریق نمایید. این گاز یک گاز بی‌بو و خنثی بوده که موجب افزایش ماندگاری محصول شما بیش از پیش می‌شود.

این دستگاه جزو دستگاه‌های صنعتی است و به دلیل اندازه بزرگ و وزن زیاد برای کار در خانه مناسب نیست. وزن این دستگاه تقریبا 125 کیلوگرم است. بدنه این دستگاه از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است. به همین دلیل برای بسته بندی انواع محصولات به خصوص محصولات غذایی بسیار مناسب است. همچنین این بدنه استحکام و مقاوت بسیار بالایی دارد و حتی در محیط‌هایی که رطوبت بالایی دارند نیز قابل استفاده است. دستگاه بسته بندی وکیوم تک کابین مدل DZQ-4002E با قابلیت تزریق گاز نمونه‌ای از این دستگاه‌هاست.

دستگاه بسته بندی وکیوم دو کابین

 

دستگاه بسته بندی وکیوم دو کابین
دستگاه بسته بندی وکیوم دو کابین

این دستگاه عملکرد مشابهی به دستگاه وکیوم تک کابین است. با این تفاوت که این دستگاه دو کابین دارد و سرعت بالاتری در بسته بندی محصولات دارد. البته باید توجه داشته باشید که این دو کابین نمی‌توانند به طور هم زمان فعال باشند. یعنی شما می‌توانید یک محصول را داخل یک کابین قرار داده و آن کابین را ببندید تا عملیات بسته بندی آغاز شود، سپس در کابین کناری یک محصول دیگر را آماده کنید تا بلافاصله بعد از پایان عملیات محصول قبلی، شروع به بسته بندی محصول بعدی نمایید.

این مکانیزم عملکرد باعث سریع‌تر شدن فرآیند بسته بندی شده و کار را راحت‌تر می‌کند. دستگاه وکیوم دو کابین نیز مانند دستگاه تک کابین، دو مدل دارای تزریق گاز و بدون تزریق گاز است. عملکرد تزریق گاز در این دستگاه نیز کاملا مانند دستگاه تک کابین است. در پشت هر دو دستگاه قسمتی وجود دارد که می‌توانید کپسول گاز را به آن متصل کرده و در زمان بسته بندی از آن استفاده نمایید. دستگاه بسته بندی وکیوم دو کابین مدل HVC-6102SA با امکان تزریق گاز یکی از نمونه‌های این دستگاه است.

سخن پایانی

دستگاه بسته بندی وکیوم کابینی حزو مدل‌های پرطرفدار و پرکاربرد بسته بندی است که جهت بسته بندی محصولات به روش وکیوم مورد استفاده قرار می‌گیرد. دستگاه وکیوم کابینی دارای دو مدل دستگاه وکیوم تک کابین و دستگاه وکیوم دو کابین تقسیم می‌شود. دستگاه وکیوم تک کابین دارای بدنه استیل بوده و دارای دو مدل با تزریق گاز و بدون تزریق گاز است. دستگاه وکیوم دو کابین تمامی ویژگی‌های دستگاه تک کابین را دارد و علاوه بر آن سرعت بالاتری نسبت به دستگاه تک کابین دارد.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *