دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بسته بندی چای

بسته بندی چای

میانگین: 4.7 - تعداد رای‌ها: 24

بسته بندی چای یکی از بخش‌های مهم و حائز اهمیت تولید این محصول است. چای جزو محبوب‌ترین و پرطرفدارترین محصولاتی است که در کشور ما کشت می‌شود و بخش‌های وسیعی از شمال کشور به کشت آن اختصاص دارد. از ماشین آلات و دستگاه‌های متخلفی برای بسته بندی نمودن چای استفاده می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

بسته بندی چای

چای یکی از مواد غذایی حساس است که با کمی بی توجهی ممکن است پیش از رسیدن به دست مشتری آسیب ببیند و عطر خود را از دست بدهد. به همین دلیل لازم است تا پس کشت و عملیات خشک کردن، داخل بسته بندی قرار بگیرد تا از هرگونه آسیب در امان بماند. اگر شما هم تولیدی چای دارید، حتما باید به فکر بسته بندی آن باشید.

تاثیر بسته بندی در افزایش فروش

در بازار رقابتی امروزه بسته بندی یکی از مواردی است که می‌تواند باعث جلب توجه مشتریان و افزایش فروش محصولات شود. بسته بندی اولین چیزی است که مشتریان از محصول شما می‌بینند؛ به همین دلیل بسته بندی مناسب و باکیفیت حتی از بسیاری از تبلیغات اثر گذارتر است. در مراحل طراحی بسته بندی باید از تصاویر و رنگ‌های مناسبی استفاده نمایید.

نمونه بسته بندی چای
نمونه بسته بندی چای

ویژگی‌های بسته بندی مناسب چای

محافظت از محصول

یک بسته بندی خوب باید بتواند از چای به خوبی محافظت کند. در زمان انتقال چای از مزرعه به فروشگاه‌ها، ممکن است آسیب ببیند. اگر محصولی که در قفسه فروشگاه است از سلامت کافی برخوردار نباشد، هیچ کدام از مشتریان آن را خریداری نمی‌کنند. به همین دلیل بسته بندی باید بتواند به خوبی از محصول شما محافظت کند.

ظاهر زیبا

اکثر افراد جذب بسته بندی‌هایی می‌شوند که ظاهری زیبا و شیک داشته باشند. چای به دلیل اینکه برای مدت زمان طولانی در کابینت آشپزخانه مشتریان باقی می‌ماند، باید بسته بندی جذابی داشته باشد که جلوه جالبی به آشپزخانه بدهد.

کیفیت بالای بسته بندی

کیفیت بسته بندی نشانگر کیفیت محصول شما است. هرچه بسته بندی شما از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، این تصور برای مشتریان به وجود خواهد آمد که محصول شما نیز کیفیت بالایی دارد. به همین دلیل باید از مواد اولیه باکیفیتی برای تهیه بسته بندی خود استفاده نمایید.

صرفه اقتصادی

به جز کیفیت بالای مواد اولیه، باید به قیمت آن‌ها نیز توجه نمایید. بسته بندی مناسب، بسته بندی است که در کنار داشتن ظاهر و کیفیت خوب، تولید آن نیز به صرفه باشد و هزینه بالایی برای شما نداشته باشد.

انواع بسته بندی چای

چای به روش‌های مختلفی بسته بندی می‌شود. این بسته بندی‌ها از نفوذ رطوبت، هوا و گرد و غبار جلوگیری می‌کنند و باعث افزایش عمر چای می‌شوند. در ادامه با انواع بسته بندی چای آشنا خواهیم شد.

بسته بندی شفاف

سلفون شفاف یکی از ساده‌ترین و ارزان‌ترین انواع بسته بندی برای چای شکسته است. در این نوع بسته بندی، مشخصات محصول را روی یک لیبل پشت چسب دار ذکر کرده و روی سلفون چسبانده می‌شود. همچنین جعبه‌های جای نیز با استفاده از سلفون بسته بندی می‌شوند. این کار با استفاده از دستگاه سلفون کش انجام می‌شود.

بسته بندی متالایز

بسته بندی متالایز چای
بسته بندی متالایز چای

به دلیل اینکه چای به نور و گرما حساس است، استفاده از سلفون متالایز یکی از انتخاب‌های خوب برای بسته بندی آن است. سلفون متالایز بهترین عایق نور و حرارت بوده و ماندگاری چای را افزایش می‌دهد.

بسته بندی کیسه‌ای

بسته بندی چای کیسه ای
بسته بندی کیسه ای

چای کیسه‌ای یا همان تی بگ، به صورت ساشه‌های تکی لفاف دار یا بدون لفاف داخل بسته مادر قرارگرفته و برای فروش عرضه می‌شوند. کیسه‌های لفاف دار در دو نوع کاغذی و سلفونی موجود است که نوع سلفونی آن می تواند به صورت شفاف، چاپ دار یا متالایز باشد.

دستگاه بسته بندی چای

دستگاه بسته بندی چهار توزین

دستگاه بسته بندی چهار توزین
دستگاه بسته بندی چهار توزین

این دستگاه مجهز به لودسل و چشم الکترونیکی است و با استفاده از سیستم PLC کار می‌کند. دستگاه بسته بندی چهار توزین دارای کاسه وزن کشی و مانیتور لمسی است. دستگاه فوق از دقت بالایی برخوردار بوده و توانایی بسته بندی انواع مختلفی از مواد غذایی از جمله چای و دمنوش را دارد.

دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش
دستگاه سلفون کش

دستگاه سلفون کش همانطور که از نام آن پیداست برای بسته بندی محصولات با استفاده از رول سلفون کاربرد دارد. نوع دستی این دستگاه برای بسته بندی خود چای و نوع اتوماتیک و بزرگ‌تر آن برای بسته بندی جعبه‌های چای استفاده می‌شود. دستگاه سلفون کش یکی از ساده‌ترین و در عین حال پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی است که برای بسته بندی چای و دمنوش‌ها نیز کاربرد دارد. برای مشاهده انواع این دستگاه می‌توانید به صفحه دستگاه سلفون کش در سایت صنعتگران مراجعه نمایید.

دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی
دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی برای بسته بندی انواع محصولات با استفاده از پاکت‌های پلاستیکی کاربرد دارد. این دستگاه عملکری نیمه اتوماتیک دارد. به این صورت که اپراتور پاکت را با محصول مورد نظر پر نموده و سپس لبه‌های آن را داخل دستگاه قرار می‌دهد. سپس دستگاه لبه‌های پاکت را با استفاده از گرمای المنت دوخت زده و به هم می‌چسباند. این روش، یکی از رایج‌ترین انواع بسته بندی است. برای مشاهده و خرید این دستگاه از صفحه دستگاه دوخت ریلی دیدن نمایید.

دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ پک
دستگاه شیرینگ پک

دستگاه شیرینگ معمولا برای بسته بندی جعبه چای استفاده می‌شود. به این صورت که جعبه مورد نظر را داخل سلفون مخصوص شرینگ قرارداده و داخل دستگاه می‌گذاریم. سپس دستگاه لبه‌های سلفون را دوخت زده و با استفاده از گرما، سلفون را کاملا به دور جعبه می‌چسباند. بدین ترتیب از آسیب رسیدن به جعبه محصول جلوگیری شده و ظاهری شکیل به آن می‌دهد. انواع مختلف این دستگاه را می‌توانید در صفحه دستگاه شیرینگ پک مشاهده نمایید.

دستگاه تاریخ زن
دستگاه تاریخ زن حرارتی و دستگاه جت پرینتر

دستگاه تاریخ زن به طور مستقیم در مراحل بسته بندی دخیل نیست اما به دلیل اهمیت درج تاریخ برروی محصولات خصوصا مواد غذایی، از این دستگاه نام برده‌ایم. دستگاه تاریخ زن در دو نوع حرارتی و جت پرینتر موجود است. دستگاه‌های تاریخ زن حرارتی قابلیت چاپ تاریخ تولید و تاریخ انقضاء را روی پاکت محصول دارند. این دستگاه‌ها با استفاده از جوهر ریبون یا جوهر جامد عملیات چاپ را انجام می‌دهند. برای آشنایی بیشتر و اطلاع از قیمت و نحوه خرید این دستگاه، از صفحه دستگاه تاریخ زن دیدن نمایید.

دستگاه جت پرینتر اما به غیر از تاریخ تولید و انقضاء قابلیت چاپ هر طرحی که به حافظه آن منتقل شود را دارد. در واقع شما در هنگام استفاده از این دستگاه دستتان باز است و هرچه می‌خواهید را می‌توانید روی بسته بندی محصول چاپ کنید. این دستگاه در انواع صنعتی، دستی و اتوماتیک موجود است که بسته به نوع کار و تیراژ تولید محصولات می‌توانید یکی از آن‌ها را خریداری کنید. انواع مختلف این دستگاه را می توانید در صفحه دستگاه جت پرینتر سایت صنعتگران مشاهده نمایید و در صورت نیاز اقدام به خرید کنید.

جمع بندی

چای جزو مواد غذایی حساس است که با قرارگرفتن در معرض نور، رطوبت و یا گرد و غبار کیفیت خود را از دست داده و خراب می‌شود. برای جلوگیری از این اتفاق لازم است تا پس از کشت و انجام مراحل خشک کردن، آن را داخل بسته بندی‌های مناسب بگذاریم. در این مطلب با انواع بسته بندی آشنا شدیم و انواع دستگاه‌های بسته بندی چای را نیز معرفی نمودیم. برای خرید هرکدام از دستگاه‌های فوق می‌توانید با شماره‌های 09031191789 و یا 02166941540 تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان همکاران ما در واحد فروش صنعتگران برخوردار شوید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *