دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

راه اندازی کارگاه بسته بندی دستمال کاغذی

همه چیز درباره راه اندازی کارگاه بسته بندی دستمال کاغذی و درآمد آن

میانگین: 3 - تعداد رای‌ها: 2

یکی از پر کاربردترین و مصرف‌ترین محصولات در میان کالاهای مصرفی خانوار، دستمال کاغذی است. این محصول همواره فروش بالایی دارد و به دلیل اینکه همه افراد از آن استفاده می‌کنند دائما در معرض دید است. به همین دلیل بسته بندی دستمال کاغذی هم از جهت محافظت از محصول و هم از جهت زیبایی اهمیت بالایی دارد. شغل بسته بندی دستمال کاغذی بازار بسیار خوبی دارد. برای ورود و گرفتن سهم خود از این بازار تنها نیاز است یک کارگاه بسته بندی راه اندازی نمایید و یک بسته بندی شیک و مناسب ارائه دهید.

 

بسته بندی دستمال کاغذی

دستمال‌های کاغذی کاربردهای مختلفی دارند. برای مثال در رستوران‌ها، هتل‌ها، فست فودها و حتی در خانه استفاده می‌شوند. دستمال کاغذی در ابعاد مختلف و با تعداد مختلف بسته بندی می‌شود. در واقع بسته به هدف و محل استفاده دستمال کاغذی بسته بندی آن نیز متفاوت است. بسته بندی دستمال کاغذی نیز باید به اندازه خود محصول کاربردی باشد و طراحی مشتری پسندی داشته باشد.

 

راه اندازی کارگاه پکینگ دستمال کاغذی

شما می‌توانید کارگاه بسته بندی با سرمایه کم آغاز نمایید. این کار نیاز به مهارت یا تخصص خاصی ندارد و همه افراد می‌توانند این کار را انجام دهند. شما می‌توانید هم در حد یک کارگاه کوچک خانگی و هم در حد یک کارگاه بزرگ این کار را شروع نمایید و از آن کسب درآمد نمایید. این شغل با توجه به اینکه سرمایه کمی نیاز دارد یکی از مشاغل پرسود به حساب می‌آید و به همین دلیل حتی برای خانم‌های خانه دار، افراد میانسال، داشنجویان و یا افرادی که به دنبال کار دوم هستند نیز مناسب است.

 

انواع بسته بندی دستمال کاغذی

"انواع

دستمال کاغذی به طور معمول در بسته بندی‌های 100 برگ، 200 برگ، 300 برگ و به صورت مکعبی و جیبی عرضه می‌شود. همچنین در بسته بندی‌های دستمال کاغذی از مقوا، چوب، پلاستیک و… استفاده می‌شود که عموما یکبار مصرف هستند. شما باید نوعی از بسته بندی را برای کار خود انتخاب کنید که برای مخاطبین هدف شما جذاب باشد و بتوانید آن‌ها را ترغیب به خرید محصول خود نمایید.

 

دستگاه بسته بندی دستمال کاغذی

همانطور که گفته شد، دستمال کاغذی در بسته بندی‌های مختلفی قرارداده می‌شود. هرکدام از بسته بندی‌های یاد شده نیاز به یک نوع دستگاه بسته بندی دارد. در ادامه با پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی دستمال کاغذی در منزل و در صنعت آشنا می‌شویم.

 

دستگاه‌های بسته بندی دستمال کاغذی در خانه

در این بخش به معرفی دستگاه‌هایی می‌پردازیم که برای بسته بندی در منزل و یا کارگاه‌های کوچک مناسب هستند. این دستگاه‌ها عموما ارزان قیمت هستند و به راحتی می‌توانید آن‌ها را تهیه نمایید. جهت آشنایی بیشتر با انواع دستگاه بسته بندی، می‌توانید از بخش دستگاه بسته بندی سایت صنعتگران دیدن کنید.

 

دستگاه دوخت دستی

دستگاه دوخت دستی
دستگاه دوخت دستی

دستگاه دوخت دستی که به دستگاه پرس پلاستیک نیز معروف است، برای دوخت انواع بسته بندی پلاستیکی استفاده می‌شود. نحوه کار با این دستگاه به این صورت است که شما لبه بسته پلاستیکی خود را میان دو فک دستگاه قرار می‌دهید. سپس با پایین آوردن فک بالایی، المنت‌های دستگاه داغ شده و لبه‌های بسته را دوخت میزنند. جهت مشاهده انواع این دستگاه می‌توانید به صفحه دستگاه دوخت دستی مراجعه نمایید.

 

دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی
دستگاه دوخت ریلی

دستگاه دوخت ریلی یکی از انواع دستگاه‌های دوخت پلاستیک است و یکی از پرکاربردترین دستگاه‌های بسته بندی محسوب می‌شود. این دستگاه برای بسته بندی انواع نایلون، کیسه و پلاستیک استفاده می‌شود. این دستگاه در دو نوع عمودی و افقی در بازار وجود دارد که هرکدام از آن‌ها در زمینه‌های خاصی کاربرد دارد. شما می‌توانید برای آشنایی بیشتر با این دستگاه، از صفحه دستگاه دوخت ریلی سایت صنعتگران دیدن نمایید.

 

دستگاه دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی
دستگاه دوخت پدالی

دستگاه دوخت پدالی نیز جزء دستگاه‌های بسته بندی به حساب می‌آید. این دستگاه برای عملیات پکینگ محصولات دارویی، غذایی، خشکبار و… به کار می‌رود. دستگاه دوخت پدالی قابلیت دوخت پلاستیک، آلومینیوم، فویل، پلی اتیلن و پلی استر را دارد. برای بسته بندی محصول با استفاده از این دستگاه باید لبه‌های بسته را میان دو فک دستگاه قرارداده و سپس پدال دستگاه را فشار دهید. با فشردن پدال، دستگاه با استفاده از گرمای المنت، لبه‌های بسته مورد نظر را دوخت می‌زند. شما می‌توانید انواع مختلف این دستگاه را در صفحه دستگاه دوخت پدالی مشاهده نمایید.

 

دستگاه شیرینگ

دستگاه شیرینگ پک
دستگاه شیرینگ پک

اگر دقت کرده باشید، برای جا به جایی راحت‌تر بسته‌های دستمال کاغذی، تعدادی از آن‌ها را داخل یک جعبه یا بسته بزرگ‌تر قرار می‌دهند و آن را با استفاده از نایلون بسته بندی می‌کنند. این عمل به وسیله دستگاه شیرینگ انجام می‌شود. برای این کار، بسته‌های بزرگتر را داخل نایلون شیرینگ قرار می‌دهند. سپس گرمای دستگاه باعث جذب شدن این نایلون به دور بسته شده و آن را بسته بندی می‌کند. انواع دستگاه شیرینگ پک را می‌توانید در این صفحه مشاهده نمایید.

 

دستگاه بسته بندی صنعتی

این دستگاه‌ها در صنعت و کارگاه‌های بزرگ استفاده می‌شوند و برای استفاده در خانه مناسب نیستند. قیمت این دستگاه‌ها از دستگاه‌های خانگی بیشتر است اما تیراژ و سرعت عملکرد بالاتری دارند.

 

دستگاه پیلوپک

دستگاه پیلوپک
دستگاه پیلوپک

این دستگاه برای بسته بندی دستمال‌های جیبی و کیفی استفاده می‌شود. دستگاه پیلوپک دو طرف بسته را دوخت میزند. این دستگاه به طور کلی برای بسته بندی‌های تک نفره دستمال، صابون، سفره یکبار مصرف، دستکش و… استفاده می‌شود. دستگاه فوق دارای سیستم PLC و HMI برای کنترل دستگاه، تنظیم عملکرد آن و تعیین طول دوخت بسته است. همچنین به چشمی فتوسل مجهز شده تا بتواند جای درست برش و دوخت را تشخیص دهد.

 

دستگاه بسته بندی جعبه‌ای

"<yoastmark

این دستگاه‌ها برای بسته بندی دستمال کاغذی در جعبه‌های 200 برگ و 300 برگ مورد استفاده قرار می‌گیرند. دستگاه بسته بندی جعبه‌ای به صورت اتوماتیک، تمامی مراحل مربوط به پرکردن و بسته بندی را بدون دخالت دست انجام می‌دهد. این دستگاه‌ها به دلیل سرعت و عملکرد بالا، قیمت بالاتری نیز دارند؛ اما به دلیل داشتن تیراژ بالاتر، سود بالاتری نیز به ارمغان می‌آورند.

 

سود و درآمد کار بسته بندی دستمال کاغذی

سود و درآمد این کار به طور مستقیم بستگی به حجم کار و نوع بسته بندی که در روز انجام می‌دهید دارد. بنابراین هرچقدر سرعت و دقت بیشتری و بسته پرمخاطب‌تری داشته باشید درآمد بیشتری خواهید داشت.

 

نتیجه گیری

بسته بندی دستمال کاغذی شغلی پرسود است که شما هم می‌توانید با سرمایه کم در خانه یا در کارگاه‌های کوچک آن را راه اندازی کنید و هم با سرمایه زیاد و در ابعاد بزرگ‌تر. دستمال کاغذی یکی از محصولات پرمصرف است که همه افراد از آن استفاده می‌کنند. پس اگر بتوانید یک بسته بندی جذاب و باکیفیت برای این محصول ارائه دهید، می‌توانید فروش خوبی را تجربه نمایید.

آنچه در این مقاله میخوانید

4 پاسخ

 1. سلام و درود
  با تشکر ـ لطفاً بفرمائید سرمایه اولیه و مساحت مکان کارگاه چقدر باید باشد؟

  1. سلام مهزیار عزیز
   کارگاه های بسته بندی رو تقریبا با هر میزان سرمایه اولیه میشه شروع کرد بستگی به منطقه و نوع کار شما متفاوت است

  1. سلام داود عزیز
   در منو سایت بخش آموزش میتونید آموزش کارکرد دستگاه ها رو مشاهده بفرمایید
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *