دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

جت پرینتر دستی: معرفی، مشخصات و کاربرد

تفاوت جت پرینتر دستی و اتوماتیک

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

مطمئناٌ شما نیز در هنگام خرید هر محصولی، به اولین چیزی که توجه می‌کنید، اطلاعاتی است که بر روی آن محصول درج شده است. درواقع این اطلاعات به خریدار کمک می‌کند تا بتواند با خیال راحت و اطمینان بیشتر محصول مورد نظر خود را خریداری کند. ثبت مشخصات محصول بر روی آن امری کاملاٌ ضروری است، به‌گونه‌ای که می‌توان گفت اگر محصول هیچ‌گونه اطلاعاتی نداشته باشد، خریدار از خرید آن صرف‌نظرمی‌کند. این اطلاعات با استفاده از دستگاه جت پرینتر دستی و یا صنعتی بر روی محصولات درج می‌شود. شما نیز اگر در حال تولید محصولی هستید که نیاز به ثبت اطلاعات دارد، بهتر است با کمک جت پرینتر این کار را انجام دهید. در ادامه همراه ما باشید تا با تفاوت های دستگاه جت پرینتر دستی و صنعتی بیشتر آشنا شوید.

جت پرینتر چیست؟

دانستن اطلاعات روی محصولی که قصد خرید آن را داریم، حق مسلم همه ماست. باید بدانیم که کالای مورد نظرمان در کجا و چه تاریخی تولید شده و یا حتی انقضاء آن تا کی می‌باشد. محصولاتی که دارای شماره سریال هستند، راحت‌تر و سریع‌تر به فروش می‌رسند، زیرا خریدار با استفاده از سریال کالا، می‌تواند از کیفیت آن مطلع و تقلبی نبودن آن را چک کند. با توجه به همه این موارد و اهمیت درج اطلاعات بر روی محصول، دستگاه‌هایی به روی کار آمدند که با استفاده از آن‌هامی‌توانبه‌راحتی هرگونه اطلاعاتی را بر روی کالا ثبت کرد، این دستگاه جت پرینتر نام دارد. دستگاه جت پرینتر نوعی چاپگر به شمار می‌رود و دارای دو نوع جت پرینتر دستی و جت پرینتر صنعتی است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با جت پرینتر و کاربردهای آن در صنعت

قسمت‌های اصلی تشکیل دهنده جت پرینتر

قسمت‌های اصلی تشکیل دهنده جت پرینتر
دستگاه جت پرینتر دستی متشکل از چند بخش اصلی است که توجه به آن‌ها در هنگام خرید امری کاملاٌ ضروری است. این قسمت‌ها شامل:

برد الکترونیکی: درواقع مغز دستگاه جت پرینتر و بخش اصلی آن، بر الکترونیکی آن است که تمامی فرایند چاپ را تحت کنترل دارد.

مدار جوهر رسانی: این قسمت کار جوهر رسانی به هد جت پرینتر را انجام می‌دهد و شامل فیلتر تصفیه جوهر، مخزن جوهر و شلنگ حاوی جوهر می‌باشد.

هد دستگاه: گرفتن اطلاعات مورد نظر و پخش جوهر بر روی کالای مدنظر، کار هد دستگاه است.

چشم الکترونیک و یا سنسور: پیش از هر چیزی لازم است بدانید که سنسور فقط مختص به جت پرینترهای اتوماتیک است که در نزدیکی هد قرار گرفته است. این بخش به برد اصلی فرمان می‌دهد که چاپ را صادر کند.

قرارگیری تمامی این قطعات در کنار هم موجب می‌شود تا اطلاعات مورد نیاز به‌آسانی بر روی محصول درج شوند.تولیدکنندگان برای شناسایی کالای تقلبی و اصلی از جنت پرینتر استفاده می‌کنند.

مکانیزم کارکرد جت پرینتر

جت پرینتر با پرتاب قطرات ریز جوهر روی سطح عملیات چاپ را انجام می‌دهد. به این ساختار جوهر افشان گفته می‌شود. این دستگاه از فاصله 1.5 سانتی متری از طریق نازل‌هایی که روی هد آن قراردارد، جوهر را روی سطح پرتاب می‌کند.

انواع جت پرینتر

جت پرینترها بر اساس عملکر به دو دسته تقسیم می‌شوند:

  1. جت پرینتر دستی
  2. جت پرینتر صنعتی

ویژگی‌های جت پرینتر دستی

دستگاه جت پرینتر دستی

جت پرینترهای دستی برخلاف دیگر جت پرینترها، سنسور ندارد و برای کار با آن بایستی با استفاده از دست شاسی آن را گرفته و کالای مورد نظر را در مقابل آن قرار دهیم. با استفاده از جت پرینتر می‌توانید هرگونه اطلاعات نظیر لوگو، حروف، بارکد و اعداد را بر روی محصول درج کنید. در نظر داشته باشید که می‌توانید فونت آن را تغییر دهید و با هر فونتی که ویندوز دستگاه پشتیبانی کرد اطلاعات را ثبت کنید. جت پرینتر دستی قابلیت این را دارند که اطلاعات را در 6 خط درج کنند. دز نظر داشته باشید که برای چنین کاری احتیاج به کارتریج دارند.

کارتریج‌ها قابل شارژ هستند و دیگر نیازی نیست پس از اتمام آن، مجدداٌ آن را خریداری کنید. این دستگاه می‌تواند حروف را تا 15 میلی‌متر درشت چاپ کند. از جمله ویژگی‌هایدیگر دستگاه می‌توان به تغییر زبان منو، امکان منتقل کردن اطلاعات از طریق راه‌های متفاوت همانند فلش و کابل، وزن بسیار مناسب دستگاه، ثبت حروف و اعداد فارسی و داشتن لرزش گیر جهت حفظ کیفیت کار اشاره کرد.

انواع جت پرینتر دستی

جت پرینتر دستی نیز همانند دیگر دستگاه‌ها دارای انواع مختلفی است که از جمله آن‌هامی‌توان به جت پرینتر دستی با هد Big head،هد HP، هد Xaar JET 128 و جت پرینتر دستی DOD اشاره کرد.

کاربرد جت پرینتر دستی

کاربرد جت پرینتر دستی

دستگاه جت پرینتر دستی در تمام صنایع همانند صنایع کشاورزی، صنایع دارویی، محصولات بهداشتی و آرایشی، تولیدی‌ها، صنایع غذایی، قطعات خودرو و نیز تمامی اصناف کاربرد دارد و مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی جت پرینتر دستی مورد استفاده قرار می‌گیرد که نتوان محصول مورد نظر را بر روی نوار نقاله گذاشت. برای ثبت اطلاعات بر روی محصولاتی نظیر بشکه‌های بزرگ و کارتن‌هایی با ابعاد زیاد از جت پرینتر استفاده می‌کنند. با کمک این دستگاه می‌توانید اطلاعات مورد نیاز را بر روی کالاهای مختلف که از جنس‌های متفاوتی مانند سنگ، پلاستیک، فلز و چوب تهیه شده‌اند درج کرد. کار با آن اصلاً کار سختی نیست، فقط لازم است هد دستگاه را تکان داده تا مشخصات به‌آسانی بر روی محصول ثبت شوند.

بیشتر بخوانید: آشنایی با انواع جت پرینتر صنعتی

جت پرینتر صنعتی

جت پرینتر صنعتی

جت پرینتر صنعتی در کارخانه‌ها، صنایع و کارگاه‌های بزرگ برای چاپ در تیراژ بالا استفاده می‌شود. جت پرینتر صنعتی نیز نوعی از جت پرینتر است که قابلیت نصب روی خط تولید یا روی نوار نقاله ماشین آلات صنعتی را دارد. این دستگاه دارای سنسور است و پس از عبور محصولات از مقابل آن، اطلاعات مورد نظر را روی محصول چاپ می‌کند. سرعت و دقت این دستگاه نسبت به دستگاه جت پرینتر دستی بسیار بالاتر است.

تفاوت دستگاه جت پرینتر دستی و صنعتی

هر دو دستگاه کار چاپ رو محصولات را انجام می‌دهند؛ اصلی‌ترین تفاوت دستگاه جت پرینتر دستی و صنعتی در نحوه عملکردشان است. در جت پرینتر دستی اپراتور باید با استفاده از دکمه‌ای که روی دستگاه وجود دارد، دستور چاپ را به دستگاه می‌دهد. اما در دستگاه جت پرینتر صنعتی زمان و فرآیند چاپ توسط سیستم کامپیوتری تنظیم می‌شود. همچنین سرعت چاپ در دستگاه جت پرینتر صنعتی از دستگاه جت پرینتر دستی بیشتر است و قابلیت چاپ در تیراژ بالا را نیز دارد.

جمع بندی

در هنگام خرید جت پرینتر توجه داشته باشید که نمونه‌ای را انتخاب کنید که مورد نیاز شما باشد. به‌طور مثال هزینه خرید جت پرینتر HP پایین است اما از طرفی هزینه‌های جانبی بسیار دارد. استفاده از جت پرینتر دستی برای تمام کسب‌وکارهای تولیدی مخصوصاٌ کارگاه‌ها بسیار توصیه می‌شود. پس چنانچه شما تولیدکننده محصولی هرچند کوچک هستید، بهتر است از این دستگاه استفاده کرده و سلامت کالا خود را تضمین کنید.
اگر قصد خرید جت پرینتر دستی دارید می توانید با مشاوران ما در صنعتگران تماس بگیرید. ما با سال ها تجربه در زمینه تولید و عرضه انواع دستگاه های بسته بندی می توانیم بهترین و با کیفیت ترین دستگاه های بسته بندی را به شما پیشنهاد دهیم. پس همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و یا از طریق واتس اپ با ما در تماس باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *