دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

بررسی دستگاه پر کن مایعات

بررسی دستگاه پر کن | انواع دستگاه پر کن مایع

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 1

در این پست قصد داریم به بررسی دستگاه پرکن مثل انواع دستگاه پرکن مایع بپردازیم. دستگاه پرکن معمولاً برای پر کردن مقدار معینی از هر نوع مواد در بسته‌ها و ظرف های مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این دلیل که ویسکوزیته و غلظت و نوع مواد مختلف با هم تفاوت دارند انواعی از دستگاه پرکن در صنعت وجود دارد. دستگاه پرکن پودری و ادویه‌جات، دستگاه پرکن مایعات و گرانول از این دسته اند. این دستگاه‌ها هم به‌صورت تمام اتوماتیک و هم نیمه اتوماتیک می باشند همچنین نحوه عملکرد دستگاه پرکن هم به صورت وزنی و هم تنظیم تایمر است. اگر تعداد محصولات خروجی زیاد نباشد می‌‌توان از دستگاه پرکن دستی هم استفاده کرد. طیف گسترده‌ای از کالاهای مختلف می‌توانند توسط این دستگاه پر شوند: از جمله مایعات و گازها مواد پودری مانند ادویه‌جات مواد نیمه مایع مثل رب، ژل، سس و حتی حبوبات از آن دسته هستند.

بررسی دستگاه پرکن مایعات

باتوجه به این‌که تنوع مایعات در صنعت غذا و سایر صنایع بسیار زیاد است انواع مختلفی از این نوع پرکن مثل دستگاه پرکن پمپی، فشاری و حتی پیستونی وجود دارد. در اینجا قصد داریم به بررسی انواع دستگاه پرکن مایعات بپردازیم. 

بررسی دستگاه پر کن مایعات

 دستگاه پرکن فشاری

همان‌طورکه گفتیم یکی از انواع دستگاه پرکن مایع پرکن فشاری می باشد به این معنی که این نوع دستگاه فرآیند پر کردن را با فشار انجام می‌دهند به این صورت که دارای یک پمپ در پشت دستگاه وجود دارد که وقتی بطری یا هر ظرف پر شونده در مکان درست و ارتفاع مناسب قرار می‌گیرد با فشار شروع به پر کردن می‌کنند.

 دستگاه پرکن پمپی

این نوع از دستگاه پرکن برای مایعاتی که دارای ویسکوزیته هستند مثل: رب، سس، کره، عسل و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند. دارای چندین سری به منظور پر کردن می‌باشند و سرعت عمل بالایی دارند.

 دستگاه پرکن پیستونی

در ادامه بررسی دستگاه پرکن مایعات به دستگاه پرکن پیستونی می‌رسیم.  این دستگاه در بخش سری خود دارای سوپاپ هایی می باشد که هنگام پر کردن باز شده و پس از پر شدن ظرف بسته می‌شوند. در پایان باید گفت انواع زیادی از دستگاه پرکن مایع، با عملکرد متفاوت برای مایعات با ویسکوزیته مختلف موجود است که با توجه به آن می‌‌توان دستگاه موردنظر را انتخاب کرد. شرکت‌های زیادی هستند که برای کسب‌وکارهای مختلف انواع دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بسته‌بندی را ارائه می‌کنند. مجموعه صنعتگران از جمله این شرکت‌هاست که انواع دستگاه‌های بسته‌بندی از جمله دستگاه‌های پرکن مثل دستگاه پرکن مایعات که دارای دارای کیفیت بالا می باشند را عرضه می کند .

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *