دستگاه بسته بندی صنعتگران | فروش دستگاه های بسته بندی

واحد فروش 66941540-021

آموزش کار با دستگاه تاریخ زن

آموزش کار با دستگاه تاریخ زن دستی

میانگین: 5 - تعداد رای‌ها: 21

نحوه کار دستگاه تاریخ زن دستی موضوعی است که تولیدکنندگان در هر زمینه‌ای که هستند، باید به طور کامل با آن آشنا باشند. یادگرفتن نحوه کار با دستگاه تاریخ زن از اهمیت بالایی برخوردار است؛ زیرا این دستگاه از ضروری‌ترین دستگاه‌های خط تولید است و تولید و بسته بندی محصول بدون این دستگاه ناقص است. در ادامه به آموزش کار با دستگاه تاریخ زن دستی می‌پردازیم.

دستگاه تاریخ زن دستی

دستگاه تاریخ زن دستی هولیان
دستگاه تاریخ زن دستی هولیان

دستگاه تاریخ زن دستی یکی از مهم‌ترین دستگاه‌هایی است که در انتهای خط تولید محصول و بعد از دستگاه بسته بندی قرار می‌گیرد. این دستگاه وظیفه چاپ تاریخ و اطلاعات مهم را روی بسته بندی محصول بر عهده دارد. این دستگاه مکانیزم کار ساده‌ای دارد و کارکردن با آن بسیار آسان است. به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌های تاریخ زن به حساب می‌آید. این دستگاه حتی برای چاپ تاریخ روی بسته بندی‌های خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. جوهر مورد استفاده در این دستگاه جوهر ریبون است. دستگاه تاریخ زن دستی قیمت مناسبی دارد و همچنین تنها ماده مصرفی آن جوهر ریبون است که آن هم از قیمت خوبی برخوردار است. در نتیجه می‌توان گفت که استفاده از این دستگاه بسیار مقرون به صرفه است.

اهمیت آشنایی با دستگاه تاریخ زن

امروزه روی بسته بندی اکثر محصولات به خصوص مواد غذایی تاریخ تولید و انقضاء درج می‌شود. این موضوع باعث می‌شود مشتریان با خیال راحت‌تری محصول را خریداری نمایند. بدین ترتیب مشتریان به محصول شما اعتماد می‌کند و فروش شما افزایش پیدا می‌کند. همچنین عدم استفاده از دستگاه تاریخ زن و درج نکردن تاریخ روی محصول باعث از بین رفتن اعتماد مشتریان و کاهش فروش شما می‌شود.

تاریخ زن دستی هولیان
تاریخ زن دستی هولیان

آموزش کار با دستگاه تاریخ زن دستی

در این قسمت علاوه بر معرفی دستگاه تاریخ زن دستی، به بررسی نحوه صحیح کار با این دستگاه نیز می‌پردازیم. کار با این دستگاه همانطور که گفته شد، راحت است و نیاز به دانش خاصی ندارد. البته نکاتی وجود دارند که باید در هنگام کار با دستگاه تاریخ زن دستی رعایت نمایید که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم نمود.

نحوه کار با تاریخ زن دستی

دستگاه تاریخ زن دستی
دستگاه تاریخ زن دستی

کار با دستگاه تاریخ زن دستی بسیار راحت است. این دستگاه می‌تواند با سرعت مناسبی تاریخ تولید و تاریخ انقضاء را روی بسته محصول چاپ کند. البته باید توجه داشته باشید که این دستگاه تنها می‌تواند روی سطوح صاف چاپ کند. یعنی پیش از قرار دادن محصول داخل بسته، می‌توانید روی بسته عملیات چاپ را انجام دهید. دستگاه تاریخ زن دستی یکی از ساده‌ترین مدل‌های دستگاه تاریخ زن است.

این دستگاه بیشتر برای تولیدی‌ها و کارگاه‌هایی که تیراژ تولید پایین دارند کاربرد دارد. طرز کار دستگاه تاریخ زن دستی بسیار آسان است و به راحتی می‌توانید نحوه کار با این دستگاه را یاد بگیرید. این دستگاه با استفاده از حروف برنجی عملیات چاپ را انجام می‌دهد. دستگاه تاریخ زن دستی دارای جعبه‌ای است باید در آن حروف برنجی را با ترتیب مورد نظر در آن قرار دهید.

جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن دستی

محل قرارگیری جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن دستی
محل قرارگیری جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن دستی

این جعبه در قسمت پایین دستگاه قرار دارد و دارای اهرم است. برای باز نمودن جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن دستی ابتدا باید این اهرم را به داخل فشار دهید و سپس آن را به سمت چپ یا راست بچرخانید تا آزاد شود. سپس با استفاده از همان اهرم می‌توانید این جعبه را به بیرون بکشید. وقتی جعبه حروف برنجی را از دستگاه تاریخ زن دستی خارج نمودید، می‌توانید قسمت مخصوص قرارگیری حروف را مشاهده نمایید.

جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن
جعبه حروف برنجی دستگاه تاریخ زن

این قسمت دارای سه پیچ است که برای نگهداری حروف در کنار یکدیگر کاربرد دارند. با شل کردن هر کدام از این پیج‌ها می‌توانید حروف مورد نظرتان را داخل آن خط قرارداده و سپس پیچ‌ها را سفت نمایید. در واقع شما می‌توانید سه خط با استفاده از این دستگاه چاپ نمایید. در نهایت برای بازگرداندن این جعبه به داخل دستگاه، با استفاده از اهرم جعبه را قسمت زیرین دستگاه وارد کرده و سپس اهرم را به داخل فشار داده و آن را به جهت مخالف جهتی که هنگام بازکردن چرخانده بودید، بچرخانید تا در جای خود قفل شود.

این قسمت به وسیله المنت‌های دستگاه گرم شده و پس از برخورد با جوهر دستگاه، با پاکت برخورد کرده و کار چاپ را انجام می‌دهد. پس از چیدن حروف و قرار دادن جعبه حروف در جای خود، دستگاه را روشن می‌کنیم و مدتی منتظر می‌مانیم تا المنت‌های دستگاه به دمای مورد نظر برسند. پس از اینکه دستگاه به دمای مورد نظر رسید، با استفاده از اهرم دستگاه، فک دستگاه را پایین آورده و عملیات چاپ روی بسته محصول انجام می‌‎شود.

پنل جلویی دستگاه تاریخ زن دستی

پنل جلویی دستگاه تاریخ زن دستی
پنل جلویی دستگاه تاریخ زن دستی

پنل جلویی دستگاه تاریخ زن دستی دارای سه قسمت است. دیمر دستگاه که برای تنظیم دمای المنت‌ها به کار می‌رود. فیوز دستگاه که برای جلوگیری از آسیب رسیدن به دستگاه در اثر نوسانات برق کاربرد دارد. قسمت سوم و آخر نیز دکمه پاور دستگاه است که برای روشن یا خاموش نمودن دستگاه از آن استفاده می‌شود. مانند سایر بخش‌های دستگاه این قسمت نیز بسیار ساده و کاربردی طراحی شده است و می‌توانید به آسانی با آن کار کنید.

سخن نهایی

دستگاه تاریخ زن یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین دستگاه‌ها در خط تولید است. این دستگاه وظیفه چاپ تاریخ تولید و انقضاء و یا اطلاعات مهم روی بسته بندی محصولات را دارد. درج تاریخ تولید و انقضاء روی محصول باعث می‌شود اعتماد مشتریان به محصول شما بیشتر شده و میزان فروش آن افزایش پیدا کند. به همین دلیل مهم است که تمامی تولید کنندگان با دستگاه تاریخ زن، انواع و طرز کار آن آشنا باشند.

ویدئو آموزش کار با دستگاه تاریخ زن دستی

آنچه در این مقاله میخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *